Ako ozdobiť topánky vlastnými rukami

DIY ozdoba na zimné topánky

Každé dievča a žena chce byť jedinečné a neopakovateľné. A to je vyjadrené nielen v účese alebo farbe vlasov, ale najmä v oblečení a obuvi. Dizajnérska obuv stojí neprimerane veľa peňazí, ale zo situácie sa môžete dostať pomocou ručne vyrobenej. Domáce exkluzívne šperky na topánky – o tom si teraz povieme. Skutočne, teraz budeme hovoriť o tom, ako ozdobiť topánky.

Šperky do gumákov

Nudné jednofarebné čižmy do nepriaznivého počasia je možné oživiť zdobením pomocou vlastnej potlače, ktorú si vyrobíte. Takže pripravujeme:

Šablóna.

Brúsny papier.

Akrylové farby alebo automobilový lak / sprej / farba na gumu.

Pred začatím maľovania je potrebné pracovnú plochu očistiť brúsnym papierom a odmastiť špeciálnymi prostriedkami. Potom pomocou šablóny naneste obrys výkresu a namaľte ho farbou. Po zaschnutí farby opravíme kresbu auto lakom. Kresba môže byť buď jednoduchá, striktná geometrická, alebo veselšia vo forme kvetov, fantastických motýľov, zamerajte sa na svoj každodenný štýl oblečenia.

DIY dámska zimná obuv dekor

Mimochodom, kresba môže nielen oživiť nudný vzhľad gumových čižiem, ale aj skryť chyby, ktoré sa objavili. Ak ste od prírody umelec, celkom vám to napľuje, ale ak ste nikdy nemali záľubu v kreslení, potom vám vždy pomôžu šablóny, ktoré je možné stiahnuť z internetu. Zoberte si šablónu, farbu v spreji do auta a voila, jedinečnú a originálnu ozdobu vašich topánok.

ako ozdobiť praskliny v starých topánkach

Zdobenie semišových čižiem

Vlastné zdobenie dámskych zimných topánok je veľmi vzrušujúci zážitok. Pletené detaily vyzerajú obzvlášť dobre na semiši. Dokonca aj celá pletená topánka so správnym vláknom a štýlom úpletu bude vyzerať skvele. Ak ste odborníkom na pletenie, potom to pre vás nebude vôbec ťažké. Jediným problémom je výber medzi geometrickým a kvetinovým vzorom. Pletenina môže byť plochá alebo vypuklá sama o sebe, alebo môže byť tiež ozdobená originálnymi gombíkmi, korálkami, štrasmi, opletením. Nezabudnite, že správne uviazaná topánka by mala mierne skryť základňu päty. Prišité prvky je možné ľahko vymeniť za nové, pretože sú poškodené, stratené alebo pretože ste unavení a chcete aktualizovať obrázok.

  Aké remeslá vyrobiť na Národný deň jednoty s deťmi

ako ozdobiť čižmy

ako ozdobiť praskliny v starých čižmách

ako ozdobiť praskliny v starých topánkach

Šperky na kožených čižmách

Všetky naše odporúčania môžu byť užitočné pre tých ľudí, ktorí nevedia, ako ozdobiť praskliny v starých topánkach. Ach, ako trblietavé dúhové kamienky vyzerajú veľkolepo na vysokých čiernych kožených čižmách na vysokých podpätkoch! Mimochodom, kamienky zdobia nielen bootleg, ale aj päty topánok, našťastie ich výška vám umožňuje obrátiť sa v práci. Čo potrebujeme na ozdobu:

  • Šablóna.
  • Pinzeta alebo pinzeta na uchopenie kamienkov.
  • Lepidlo na topánky (E 6000, SuperMoment atď.) A striekačka na presné (bodové) nanesenie lepidla na požadované miesto.

Odmasťujte povrch, ozdobu naneste pomocou šablóny. Nalejte lepidlo do injekčnej striekačky a nezabudnite zavrieť nos, aby lepidlo nevytieklo a nevyschlo. Lepenie kamienkov by nemalo byť ťažké.

DIY dámska zimná obuv dekor

Ako ich správne nalepiť?

Na voskovú tyčinku pripevníme drahokam a na jeho vnútornú stranu nanesieme lepidlo. Ďalej ho ihneď prilepte na požadované miesto v ornamente. Keď je kresba úplne suchá, utrite ju handričkou, aby ste odstránili zvyšky vosku. Ak je na bootlege tenký svetlý vzor kamienkov, potom sa päta dá nimi bezpečne prilepiť úplne. A ak je vzor kamienkov na bootlege dostatočne hustý, potom by sa mala na pätu položiť tenká elegantná línia.

DIY dámska zimná obuv dekor

Ako aktualizovať staré, ale obľúbené čižmy

Na začiatok úplne vyčistíme opotrebované topánky, je lepšie to urobiť odovzdaním topánok spoľahlivej dielni. Medzitým si doma pripravíme kúsky farebnej kože, šperky, gombíky, brošne atď. , jedným slovom, všetko, čo môže byť užitočné v dekorácii.

ako ozdobiť čižmy

Silne opotrebované miesta najvhodnejšie skryjete pomocou aplikácie. Na to sa hodia kúsky plátna, kožušiny, kože. Najprv nanesieme obrys vzoru na bootleg, potom vystrihneme detaily vzoru z požadovanej textúry a všetko to prilepíme na topánku gumovým lepidlom.

DIY dámska zimná obuv dekor

Kým sa topánky opravujú, môžete mierne skomplikovať pripravené materiály – tkať pigtail alebo mriežku z látky alebo plátna, vopred rezať kvety z kože, vyrábať kožušinové pomlázky. Môžete si pripraviť vhodné tematické dekorácie – napríklad na Vianoce.

  Výroba vianočného stromčeka vlastnými rukami