Ako splietnuť kvet z gumičiek

Ako vyrobiť kvetinu z gumičiek vlastnými rukami

Gumičky Rainbow Loom Bands sú príležitosťou na výrobu nielen krásnych náramkov, ale aj iných originálnych šperkov. Kvety pomôžu dodať chuť každému vzhľadu, harmonicky kombinované s oblečením, obuvou a šperkami. Ak ste si kúpili Rainbow Loom Bands a viete, ako vyrábať gumičky, skúste vyrobiť pekné kvety. V tomto článku sa naučíte, ako splietať ružu z gumičiek a iných kvetov..

Gumová ruža so stonkou

Gumová ruža so stonkou

Na tkanie krásnej ruže budete potrebovať 25 červených, ružových alebo bielych gumičiek, ako aj 18 zelených na list a stonku. Tkanie vykonáme na vidličke, takže ružu môžete splietať aj vtedy, ak nemáte tkáčsky stav.

Tkanie vykonáme na vidličke, takže ružu môžete splietať aj vtedy, ak nemáte tkáčsky stavTkanie vykonáme na vidličke, takže ružu môžete splietať aj vtedy, ak nemáte tkáčsky stav

Najprv vezmite jeden zelený elastický pás a trikrát ho omotajte okolo dvoch zubov jednej vidlice. Potom vezmite tri zelené gumičky a pretiahnite ich cez protiľahlé zuby vidlice. Pomocou háčika preložte tri zabalené gumičky cez vrch do stredu.

Potom musíte vziať dve gumičky a natiahnuť ich vodorovne cez štyri zuby jednej vidlice.

Potom musíte vziať dve gumičky a natiahnuť ich vodorovne cez štyri zuby jednej vidlice. Teraz sklopte tri slučky, ktoré sú nad dvoma klinčekmi. Otočte vidlice a znova navlečte vodorovne dva elastické pásy a vyhoďte tri spodné.

Otočte vidlice a znova navlečte vodorovne dva elastické pásy a spodné tri zahoďte

Jeden elastický pás prevlečte vodorovne cez štyri klinčeky a zlikvidujte dva spodné elastické pásy na oboch stranách. Prevráťte vidličku a zopakujte pád vidlice ako predtým. Preneste všetky slučky z vidlice na háčik.

Prevráťte vidličku a zopakujte pád vidlice ako predtým. Preneste všetky slučky z vidlice na háčik

Ukázalo sa, že list pre kvetinu. Odložte a začnite tkať ružu.

Ukázalo sa, že list pre kvetinu. Odložte a začnite tkať ružu

Na hornú vidlicu urobte značku, aby ste sa vyhli zamotaniu počas zapletania. Vytočte osmičku z gumičky a navlečte ju na prvý a tretí zub hornej vidlice. Na druhý, tretí klinček dajte ďalšiu osmičku a pripevnite na štvrtý. To isté urobte na spodnej vidlici. Na extrémny zub s osmičkou navlečte gumičku, ale zafixujte ju na protiľahlom zube inej vidlice.

  DIY detské remeslá zo šrotu

Vytočte osmičku z gumičky a navlečte ju na prvý a tretí zub hornej vidlice

Na hornú vidlicu opäť nasaďte osmičky ako predtým – na prvý a dva stredové zuby a druhé na druhý, tretí a posledný. Opakujte na druhej strane a posuňte poslednú šiestu gumičku cez protiľahlé zuby. Celkovo sa to musí vykonať trikrát. Uháčkujte dve spodné gumičky na zuboch a preložte ich do stredu. To isté urobte na druhej strane. Teraz je potrebné jednu gumičku nasadiť vodorovne, aby bola na všetkých zuboch dvoch vidličiek. Otočte vidličku tak, aby bola značka hore. Dva spodné elastické pásy je potrebné odhodiť zo všetkých zubov. Znova prevlečte jednu gumičku cez dve vidlice a odstráňte spodné dve gumičky zo všetkých zubov..

Položte osmičky opäť na hornú vidlicu - ako na prvý a dva stredové zuby, a druhé na druhý, tretí a posledný

Pružnú gumu musíte znova nasadiť na dve vidlice a zhodiť jednu spodnú gumu. Takže opakujte päťkrát. Potom je potrebná slučka od stredových zubov k extrémnemu zubu. Na druhej strane vonkajšiu gumičku preneste na stredové. Výsledkom je, že gumičky by mali byť prevlečené cez dva zuby jednej vidlice v strede a na dva vonkajšie zuby na hornej vidlici. Premeňte slučky z vonkajších zubov na centrálne. Teraz z ruže splietajte stonku zelených gumičiek.

Ďalšie informácie o tom, ako splietať ružu z gumičiek Rainbow Loom Bands, nájdete vo videu.

Ako upliesť kvet z gumičiek bez strojového videa

Z gumičiek môžete pliesť nielen ruže, ale aj iné kvety, napríklad z harmančeka alebo ibišteka. Kvety z gumičiek sa vyrábajú rovnako ľahko ako náramky. Hlavnou vecou je opatrne odhodiť elastické pásy, aby sa v hotovom výrobku neobjavili otvory. Ružu vyrobenú z gumičiek môžete zavesiť na tašku alebo použiť ako kľúčenku. Ručne vyrobené výrobky z gumy budú navyše príjemným darčekom pre deti i dospelých..