Ako tkať elastické náramky na vidličku

Ako tkať elastické náramky na vidličku

Radi nosíte prstene a náramky? Dnes sú v móde výrobky Rainbow Loom, ktoré môžu vyrábať deti aj dospelí. Na tkanie náramku sa najčastejšie používa háčik a špeciálny tkáčsky stav, ale čo keď nie je tkáčsky stav? Nevadí, skúsené ihličkárky vedia pliesť dúhové náramky na prsty a dokonca aj na vidličku. Každá metóda má svoje vlastné výhody, pretože je možné získať vzory rôznych veľkostí. Ukazuje sa, že môžete použiť rovnakú schému, ale ak použijete stroj, vidličku alebo prsty, získate úplne iné produkty. V tomto článku sme sa rozhodli povedať vám, ako pliesť náramok pomocou bežnej stolovej vidlice..

ako tkať náramok vidličkou

Materiály:

– vidlička;

– gumičky;

– spona.

Náramky majstrovskej triedy vyrobené z gumičiek na vidličke

1. Vezmite gumičku, zložte ju na polovicu a stočte do osmičky. Potom jemne nasuňte gumičku cez stredné prsty vidlice..

2. Teraz rovnakým spôsobom stočte ešte jeden elastický pás a navlečte dva extrémne zuby.

3. To isté zopakujte aj na druhej strane..

Náramky majstrovskej triedy vyrobené z gumičiek na vidličke

4. Vezmite ďalší elastický pás, zložte ho na polovicu a bez krútenia ho položte na stredné zuby. Prstami chyťte spodnú gumičku za jeden zo zubov a vyhoďte ju, urobte to aj s druhým stredným zubom..

ako tkať náramky z gumičiek na vidličku pre začiatočníkov

5. Podľa tohto princípu splietajte celý náramok bez toho, aby ste krútili gumičkou s osmičkou. Špáradlom môžete pohodlne vypáčiť spodnú ďasno. Aby náramok vyzeral dúhovo, striedajte farby gumičiek.

tkanie náramkov s vidličkou

6. Na dokončenie tkania presuňte elastické pásy z vonkajších zubov do ďalšieho stredu.

7. Prevlečte spodnú gumičku z každého stredného zuba cez hornú časť.

8. Vezmite novú gumičku, preložte ju na polovicu a prevlečte cez stredné zuby. Teraz cez tento elastický pás z každého zuba vyhoďte spodný.

ako tkať elastické náramky pre začiatočníkov

9. Presuňte gumičku z jedného stredného zuba do druhého tak, aby guma zostala na jednom. Nasaďte si sponu a náramok je pripravený!

Je zaujímavé, že vzor počas tkania na vidlici sa ukazuje byť menší a presnejší, na rozdiel od náramkov na tkáčskom stave. Pomocou vidličky si môžete vymyslieť vlastné vzory na tkanie náramkov, ako aj pokúsiť sa upliesť nejaký druh figúrky..

Užitočné video: Ako si vyrobiť gumový náramok pomocou vidličky

Pletenie s gumičkami sa dnes stalo zaujímavou zábavou pre deti na celom svete, takže niekedy sú nové vzory a metódy tkania letom detskej predstavivosti. Na prvý pohľad sa môže zdať, že náramky sú veľmi farebné, ale leto je pred nami, takže sa nebojte žiarivých šperkov!