Ako tkať z novinových rúrok. Pre začiatočníkov

Novinový tubusový klobúk pre začiatočníkov. Majstrovská trieda

Tkanie z novinových trubíc alebo, ako sa hovorí, tkanie z papierového viniča, je medzi milovníkmi vyšívania stále obľúbenejšie. Vďaka tejto jednoduchej technike môžete ozdobiť interiér, vytvárať doplnky a potešiť príbuzných a priateľov darčekmi. Začnite sa zoznamovať s tkaním novín vytvorením klobúka vlastnými rukami. Tkaním tvaru z pripravených rúrok nielenže zaujímavo strávite svoj voľný čas, ale vyrobíte si aj originálny doplnok..

Materiály:

– noviny alebo papierové trubičky

– lepidlo

– štipce na prádlo

– kartónový kruh

– prázdna šablóna.

Ako vyrobiť klobúk z novinových trubíc

Ak ste si už vyskúšali upliesť klobúk z trubičiek a neuspeli ste, nenechajte sa odradiť. Možno ste zabudli použiť šablónu, pretože bez prázdnych miest si môžu dovoliť len skúsení remeselníci s veľkou praxou..

Ak ste si už vyskúšali upliesť klobúk z trubičiek a neuspeli ste, nenechajte sa odradiť. Možno ste zabudli použiť šablónu, pretože bez prázdnych miest si môžu dovoliť len skúsení remeselníci s veľkou praxou.Materiály na výrobu klobúkov z novinových trubíc

Na začiatku tkania nie je potrebné kupovať šablónu, môže byť nahradená miskou požadovanej veľkosti. Na vytváranie polí budete potrebovať lepenku. Vystrihne sa z neho kruh požadovanej veľkosti. Rúry sú skrútené z novinového papiera alebo zo širokej registračnej pokladnice. Spôsob skrúcania z pokladničnej pásky je rovnaký ako z listov novín. Ak to nefunguje hneď, skúste diely opraviť nielen štipcami na bielizeň, ale maskovacou páskou na lepidlo alebo pásku.

Pre začínajúcich výrobcov klobúkov je lepšie zvoliť si jednoduchú možnosť tkania bez zložitých prechodov a vzorov. Pomôže to zamerať sa na proces tkania a osvojiť si hlavné črty tejto výšivky..

Pre začínajúcich výrobcov klobúkov je lepšie zvoliť si jednoduchú možnosť tkania bez zložitých prechodov a vzorov. To vám pomôže zamerať sa na proces tkania a zvládnuť hlavné črty tejto výšivky.

Osem trubíc spojíme v pároch a položíme krížom na kruh z kartónu. Pre pohodlie ich opravíme špendlíkmi na prádlo. Práca pokračuje novou trubicou so sekvenčnou väzbou v kruhu, až kým nedosiahne požadovanú veľkosť dna uzáveru. V tomto prípade musia byť spárované trubice oddelené a navzájom prepojené. Na spodok klobúka pripravte dostatok rúrok, aby bol okraj klobúka hustejší.

Prečítajte si tiež: Tkanie novinových trubíc

Keď je čas splietnuť šablónu – polotovar, je lepšie pripevniť základné rúrky k okrajom misky pomocou štipcov na bielizeň alebo prilepiť lepiacou páskou.

Keď je čas splietnuť šablónu - polotovar, je lepšie pripevniť základné rúrky k okrajom misky pomocou štipcov na bielizeň alebo ich prilepiť lepiacou páskou.

Potom, čo klobúku dáte požadovaný tvar, pokračujte vo vytváraní polí. Na to budete opäť potrebovať kartónový kruh. Presne do stredu je na neho položený polotovar, ktorý v pravidelných intervaloch prichytáva papierové trubice základne ku kartónovému kruhu pomocou štipcov na bielizeň.

Potom, čo klobúku dáte požadovaný tvar, pokračujte vo vytváraní polí. Na to budete opäť potrebovať kartónový kruh. Presne do stredu je naň položený polotovar, ktorý v pravidelných intervaloch pripevňuje papierové trubice základne ku kartónovému kruhu pomocou špendlíkov.

Zároveň je na vás, aby ste sa rozhodli, či vytiahnete prázdnu misku alebo nie, všetko závisí od toho, ako pohodlne sa vám pracuje s novinovými trubičkami a ako dobre ste túto techniku ​​zvládli. Aby ste udržali rovnomerné tkanie v kruhu, budete musieť odstrániť kolík na bielizeň, bez ohľadu na to, čo prekáža pri tkaní, a znova ho pripevniť. Práca bude oveľa jednoduchšia, keď získate aspoň malé skúsenosti..

Po tkaní polí požadovanej veľkosti je pracovná trubica odrezaná, skrytá zvnútra čiapky a upevnená lepidlom. Pre bezpečnostnú sieť môžete tiež prejsť okolo okrajov klobúka pomocou lepidla..

Po tkaní polí požadovanej veľkosti je pracovná trubica odrezaná, skrytá zvnútra čiapky a upevnená lepidlom. Ako bezpečnostnú sieť môžete tiež použiť lepidlo na obídenie okrajov klobúka.

Je lepšie namaľovať písmo novín, keď je produkt pripravený. Za týmto účelom je klobúk pokrytý akrylovou bielou farbou s PVA a potom zafarbený akoukoľvek farbou alebo škvrnou. Ak je to žiaduce, môžete ho ozdobiť kvetmi, stuhami.

To je všetko. Tvoj novinový tubusový klobúk pripravený! Obdivujte, noste, ozdobte alebo obdarujte svojich blízkych! Potom, čo zvládnete základy tkania novín, skúste vyrobiť zložitejšie výrobky z novinových trubíc..