Ako vyrobiť papierové masky

Ako vyrobiť masky z papiera a plsti. Video a foto

Akákoľvek udalosť alebo priateľské stretnutie bude oveľa zaujímavejšie, ak budú všetci prítomní v kostýmoch a maskách. V obchodoch si dnes môžete kúpiť rôzne hotové masky pre chlapcov, dievčatá, ale aj masky pre zvieratá. Bohužiaľ, v správnom čase nemusí byť presné príslušenstvo, ktoré potrebujete, v predaji, preto navrhujeme majstrovské kurzy, ako vyrobiť papierové masky urobte to sami na akúkoľvek dovolenku.

Existuje niekoľko typov masiek:

– Dekoratívne polomasky

– Masky-čiapky

– Celoobličejové vložky

– Volumetrické masky.

Ako vyrobiť papierové masky. Video

Predtým, ako začnete vyrábať papierovú masku, rozhodnite sa o type a farebnej schéme. Karnevalovú masku si najľahšie vyrobíte tak, že na papier nakreslíte šablónu a prenesiete ju na ozdobnú alebo farebnú lepenku..

Karnevalovú masku si najľahšie vyrobíte tak, že na papier nakreslíte šablónu a prenesiete ju na ozdobnú alebo farebnú lepenku.

Pozrite si video: Karnevalová maska ​​papier-mache

Na výrobu masky pre zvieratá budete musieť nakresliť obrysy hlavy na veľký list papiera a potom tiež preniesť na lepenku alebo tkaninu. Najjednoduchším spôsobom je vyrobiť masky zvierat z papiera a potom okraj prilepiť z lepenky alebo gumy.

papierové masky kohúta a ježkaKohút a ježkošablóny papierových masiekPapierové masky pre zvieratá

Ukazuje sa, že masky môžu byť vyrobené nielen z obyčajného papiera, ale aj z dosiek..

Pozrite si video: RUČNE VYROBENÁ Papierová maska "Zajac"

Môžete sa pokúsiť vytvoriť objemné zvieracie masky pomocou lepenky a farebného papiera..

Môžete sa pokúsiť vytvoriť trojrozmerné masky pre zvieratá z kartónu a farebného papiera.Objemová maska ​​vyrobená z papierového vlkapokúste sa s dieťaťom vyrobiť papierovú masku medveďaPapierová maska ​​z medveďa

DIY plstené masky

Na tkaninu je možné preniesť akúkoľvek šablónu, ale musíte premýšľať o tom, ako dokončiť okraje materiálu. Aby ste sa dlho nemaznali, pokúste sa vytvoriť masku z plsti, iba ju budete musieť ozdobiť originálnym spôsobom, pretože samotná plsť je veľmi jednoduchý materiál..

Na tkaninu je možné preniesť akúkoľvek šablónu, ale musíte premýšľať o tom, ako dokončiť okraje materiálu. Aby ste sa dlho nemaznali, pokúste sa vyrobiť masku z plsti, iba ju budete musieť ozdobiť originálnym spôsobom, pretože samotná plsť je veľmi jednoduchý materiál.

Volumetrické masky vyzerajú krásne z plsti. Na ich výrobu budete potrebovať nasledujúce materiály:

– cítil;

– syntetický zimovač;

– horúce lepidlo;

  Socháme z plastelíny na Nový rok

– ceruzka;

– nožnice;

– milimetrový papier.

Aby vaše dieťa alebo vy v maske všetko dobre videli, zmerajte vzdialenosť medzi zreničkami a zaznačte si to na papier. Potom nakreslite tvar masky alebo skopírujte hotovú šablónu. Potom, čo si to vyskúšate na sebe, preneste nakreslený prázdny papier na lepenku. Teraz je potrebné ten istý prvok vystrihnúť z výplňového polyesteru.

Aby vaše dieťa alebo vy v maske všetko dobre videli, zmerajte vzdialenosť medzi zreničkami a zaznačte si to na papier. Potom nakreslite tvar masky alebo skopírujte hotovú šablónu. Potom, čo si to vyskúšate na sebe, preneste nakreslený prázdny papier na lepenku. Teraz je potrebné ten istý prvok vystrihnúť z výplňového polyesteru.

Vezmite kúsok plsti tak, aby nepokrýval masku len na jednej strane, ale o niečo viac. Látku položte na penovú stranu a preložte cez okraje. Aby ste sa vyhli vráskam, urobte v plste malé rezy. Potom prilepte tkaninu na lepenku lepiacou pištoľou..

Vezmite kúsok plsti, aby nepokrýval masku len na jednej strane, ale o niečo viac. Látku položte na penovú stranu a preložte cez okraje. Aby ste sa vyhli vráskam, urobte v plste malé rezy. Potom pomocou lepiacej pištole prilepte látku na lepenku.

Keď vytvoríte základ pre masku, môžete ju previesť na akékoľvek zviera. Ak chcete urobiť medveďa, musíte mu vystrihnúť nos a uši..

Keď vytvoríte základ pre masku, môžete ju previesť na akékoľvek zviera. Ak chcete urobiť medveďa, musíte mu vystrihnúť nos a uši.

Nezabudnite prišiť šnúrky, aby vám maska ​​dobre držala na hlave. Aby ste nevideli žiadne chyby, prilepte na zadnú stranu kus plsti v tvare masky.

prišiť uši na plstenú masku

maskový medveď vyrobený z plstiPlstená maska ​​je pripravená

Ak chcete rýchlo vytvoriť masku, papierová možnosť bude najľahšia. Vlastné originálne masky sa získavajú z plsti alebo inej textílie. Najdôležitejšie je nájsť dobrý vzor a vybrať správne materiály. Nech sú vaše večierky vždy zábavné a zaujímavé!