Ako vytvoriť rám pre zrkadlo vlastnými rukami

Ako vytvoriť rám pre zrkadlo vlastnými rukami. Staromódny štýl

Dnes nájdete veľa nápadov na dekoráciu interiéru. Moderné ihličnaté ženy premieňajú obyčajné predmety na skutočnú kreativitu, takže rôzne majstrovské kurzy sú v poslednej dobe stále obľúbenejšie. V tomto článku sa naučíte ako vytvoriť rám pre zrkadlo urobte to sami vo vintage štýle.

Potrebujete zásobiť nasledujúce materiály:

– drevený fotorámček;

– háčiky – môžu to byť držadlá z nočných stolíkov alebo drevené čiapky;

– super lepidlo. Alternatívy – Globe, Moment;

– farba na vodnej báze. Prijímame olejovú verziu;

– kefa;

– čierna farba v spreji;

– brúsny papier;

– skrutkovač. Je možné ho nahradiť vŕtačkou.

Ako vytvoriť krásne zrkadlo vlastnými rukami

Sklo sa vyberie z fotorámika a potom sa vykoná označenie miest, v ktorých sú vyvŕtané otvory. Na ozdobenie rámu môžete použiť skrutky alebo držadlá z nočného stolíka. Skrutky je možné použiť ako háčiky..

Povedzme, že ste sa rozhodli pre úchytky skrinky. Jednoducho sa zaskrutkujú. Na upevnenie uzáverov sa používa lepidlo. Tip: Do otvorov naneste zmes lepidla. Ďalej sú do otvorov vložené uzávery alebo skrutky.

Sklo sa vyberie z fotorámika a potom sa vykoná označenie miest, v ktorých sú vyvŕtané otvory. Na ozdobenie rámu môžete použiť skrutky do dreva alebo držadlá nočného stolíka; skrutky je možné použiť ako háčiky.

Teraz môžete začať maľovať rám. Vyberte si farbu laku podľa svojich predstáv. Tip: Vzdajte sa rovnomerného rozloženia farby, nechajte stopy štetca. V tomto prípade môžete dosiahnuť vintage efekt..

Musíme počkať, kým farba zaschne. Potom zľahka potrite povrchy fotorámika brúsnym papierom. Tip: Dôkladne vymažte miesta, na ktoré často používajú zrkadlo, takýto manéver pomôže dať rámu starožitný efekt..

Musíme počkať, kým farba zaschne. Potom zľahka potrite povrchy fotorámika brúsnym papierom. Tip: Dôkladne vymažte tie miesta, pre ktoré je zrkadlo často snímané, takýto manéver pomôže dať rámu starožitný efekt.

V ďalšej fáze je vybrané zrkadlo, ktorého veľkosť by mala zodpovedať veľkosti skla fotorámika. Ak nechcete hľadať zrkadlo požadovanej veľkosti, odstrihnite ho, potom si ho môžete objednať u sklárskeho majstra. Rohy zrkadla sú zjemnené čiernou farbou v spreji, pričom by sa mali plynule zmeniť na zrkadlový povrch.

  Nápady na zaujímavé remeslá pre Deň kozmonautiky

Prečítajte si tiež: Dekoratívne zrkadlo

Najlepší tvar nenatretého miesta na zrkadle je oválny. V tomto prípade môže byť ovál posunutý vzhľadom na stred zrkadla v ľubovoľnom smere. Akýkoľvek náter, ktorý spadol na nesprávne miesto, sa odstráni handrou. To sa robí okamžite, pretože je oveľa ťažšie odstrániť zaschnutú farbu. Po čiastočnom alebo úplnom zaschnutí farby sa výrobok zavesí na vopred naplánované miesto.

Teraz môžeš DIY vintage zrkadlo a ozdobte ním interiér spálne alebo kúpeľne.