Ako vytvoriť zaujímavé remeslá z roliek toaletného papiera

toaletný papier vlastnoručne

Takmer všetky moderné matky milujú tráviť voľný čas so svojimi deťmi. Najinformatívnejším a najzaujímavejším časom pre dieťa sú však hodiny kreativity spolu s jeho matkou. Stojí za to povedať, že pre domácu kreativitu spolu s vašim dieťaťom môžete použiť absolútne akýkoľvek materiál, ktorý sa ukáže byť dokonca najlacnejší. V tomto článku vám povieme, aké remeslá z kotúčov toaletného papiera môžete vyrábať so svojim dieťaťom. Tieto druhy remesiel môžu vášmu drobcovi pomôcť rozvíjať myslenie a kreativitu. Vyberte si preto na túto aktivitu voľný čas a vytvorte s dieťaťom najzaujímavejšie remeslá. Začnime spoločne zisťovať, aké remeslá môžete vyrábať z toaletného papiera..

Najlepšie remeslá z toaletného papiera

Aplikácia na toaletný papier.

Toaletný papier je lacný kreatívny materiál. Z neho budete môcť vykonávať akékoľvek aplikácie alebo objemnejšie remeslá. Ak máte napríklad nechcenú rolku toaletného papiera, neponáhľajte sa ju vyhodiť. Z toho môžete urobiť krásnu a zábavnú mačku. Na výrobu takejto mačky by ste mali pripraviť:

 • rolka toaletného papiera,
 • nožnice,
 • farebný papier,
 • lepidlo,
 • fixky,
 • kartón.

Priebeh:

 1. Najprv by ste mali vystrihnúť všetky časti tela mačky z lepenky..
 2. Časti tela pre remeslá presne rovnakého tvaru musia byť vystrihnuté z papiera.
 3. Pomocou fixiek teraz musíte nakresliť rysy tváre a prúžky mačiatka na kúsky farebného papiera..
 4. Rola toaletného papiera by mala byť prelepená farebným papierom, ktorý bude mať podobnú farbu ako nohy a ostatné časti tela mačiatka.
 5. V ďalšej fáze by mali byť všetky časti tela vtipnej mačky prilepené k roli..

remeslá z toaletného papiera

Stroje na toaletné rolky.

Ak máte na sklade veľa voľného času, mali by ste vlastnými rukami vyrábať vlastné remeslá z kotúčov toaletného papiera. Teraz vám ponúkneme ďalšiu verziu zaujímavého remesla z tohto materiálu, ktoré je určite vo vašom dome. Na výrobu automobilov teda pripravte:

 • Všetky kartónové tuby, ktoré máte doma. Okrem toho musia mať všetky kotúče rovnakú veľkosť.
 • Farby, štetce.
 • Hrubá lepenka.
 • Okrúhly predmet alebo kompasy.
 • PVA lepidlo a farebný papier.
 • Poniklované kolíky.
  Novembrové remeslá na tému jeseň pre predškolákov a prvákov

Priebeh:

 1. V prvom rade by ste mali všetky skúmavky natrieť farbami v jasných farbách. Tieto rúrky budú základom vašich budúcich super automobilov..
 2. Ak sú rúrky namaľované, vezmeme čiernu lepenku a vystrihneme z nej kruhy, ktoré budú kolieskami. Ak máte doma obyčajný kartón, tak ho použite tiež. Potom by však mali byť natreté budúce kolesá..
 3. Teraz na každé koleso pomocou bielej farby stojí za to nakresliť disk.
 4. Predtým, ako začnete zbierať celé remeslo, mali by ste vystrihnúť a namaľovať všetky potrebné dekoratívne prvky budúceho remesla.
 5. Keď je teda všetko pripravené, je načase zmeniť karosériu auta na skutočné športové auto. Aby ste to urobili, musíte: vystrihnúť kabínu a ohnúť vrch. A na opačnej strane musíte prilepiť volant. Pre písací stroj z rolky musíte urobiť číslo a ozdobiť ho..
 6. Na zaistenie kolies používame poniklované gombíky..
 7. Teraz už len zostáva nainštalovať auto a nasadnúť do neho vodiča..

Kutilské remeslá v roli toaletného papieraremeslá z roliek toaletného papieraremeslo z toaletného papiera pre deti

DIY toaletný papier remeslá

Postavy karikatúry „Angry Birds“ z obľúbenej karikatúry.

Z roliek toaletného papiera s deťmi môžete ľahko vyrábať všetky druhy remesiel. Iste, z takého povolania zažijú skutočné šťastie. Hrdinovia populárnej animovanej série „Angry Birds“ poznajú mnohé deti. Preto ich pozvite, aby si tieto postavy vytvorili doma vlastnými rukami. Na vytvorenie tohto remesla potrebujete iba nepotrebné kotúče papiera, farebný papier a lepidlo.

remeslá z roliek toaletného papiera s deťmi

Kaleidoskop z toaletného papiera.

Z toaletného papiera môžete urobiť veľa remesiel. Nemali by ste sa však obmedzovať iba na jednoduché veci. Ponúkame vám, aby ste svojmu dieťaťu priniesli more pozitívnych emócií. Dajte mu kaleidoskop. Toto remeslo s ním ľahko vyrobíte. A tu nie sú žiadne ťažkosti. Na vytvorenie takéhoto remesla by ste mali pripraviť:

 • zrkadlo vyrobené z plastu, ktoré je veľmi ľahké nájsť;
 • kovové pravítko;
 • papiernický nôž;
 • Scotch;
 • samotné toaletné rolky,
 • kúsky svetlého a priesvitného plastu,
 • krásny baliaci papier.
  Modelovanie slaného cesta pre deti vo veku 5-6 rokov

Priebeh:

 1. Najprv by ste mali odrezať 3 kusy zrkadla, ktoré budú mať priemer 0,8. Takéto kusy by mali byť o 2 cm menšie ako dĺžka samotného kotúča..
 2. Teraz by mali byť 3 pásy zrkadla spojené do hranola a prilepené páskou.
 3. Teraz vložíme hranol do rolky a po stranách vytvoríme 1 cm voľného miesta.
 4. Na jednu stranu rolky vložte plastový kruh a navrch dajte korálky. Celú štruktúru zatvoríme ďalším priehľadným kruhom. Potom by ste mali všetko dobre zalepiť škótskou páskou..
 5. Na druhý koniec trubice položte kruh vyrobený z lepenky, ktorý bude mať otvor pre oko..
 6. Na konci musíte štruktúru zabaliť jasným papierom..

Sme si istí, že sa vášmu dieťaťu bude takéto remeslo páčiť a predvedie ho každému zo svojich priateľov..

remeslá z kotúčov toaletného papiera s deťmi krok za krokomremeslá z roliek toaletného papieraDIY rolkyremeslo z toaletného papieraremeslo z toaletného papieraurob si sám kaleidoskopako vyrobiť kaleidoskop

remeslá z roliek toaletného papiera s deťmi

Peračník z rolky toaletného papiera.

Všetci chlapci chcú pre seba vytvárať krásne a zároveň užitočné remeslá. A takým remeslom môže byť držiak na ceruzku, ktorý si ľahko vyrobíte z kotúčov toaletného papiera..

Priebeh:

 1. Ak chcete vytvoriť užitočný držiak na ceruzku, musíte vziať jednoduché kotúče toaletného papiera a namaľovať ich. Maľba by navyše nemala byť obyčajná. Vonku môžete rolku natrieť žltou farbou a zvnútra červenou farbou. Aj pre tento prípad môžete ľahko použiť farebný papier..
 2. Teraz sa musíte ozbrojiť nožnicami alebo kancelárskym nožom, aby ste mohli vyrábať kotúče rôznych dĺžok.
 3. Na ozdobu takéhoto remesla použite aplikácie z časopisov. V tomto prípade bol použitý obraz Khokhloma zo starého tlačeného vydania..
 4. Teraz by ste mali rolky prilepiť touto aplikáciou..
 5. Potom musíte z kartónu vystrihnúť kruh, ozdobiť ho rovnakým spôsobom ako rúrky a prilepiť naň rolky..

jednoduché remeslá z toaletného papieratoaletný papier vlastnoručneremeslo z toaletného papiera

Konečne

Kreativita nám dáva pozitívne emócie. Zapamätajte si preto všetky naše nápady a priveďte ich k životu. Získajte z toho more pozitívnych a príjemných dojmov..

  Ako vyrobiť ananás so šampanským a sladkosťami