Ako vyzdobiť triedu v škole 1. septembra

hodinu zdobenia do 1. septembra

Po letných prázdninách nastanú v živote každého študenta určité zmeny. Deň znalostí, ktorý sa u nás oslavuje 1. septembra, je považovaný za špeciálny sviatok v živote každého študenta a všetkých rodičov..

ako vyzdobiť triedu v škole do 1. septembra

1. september Je špeciálny deň, na ktorý sa treba vopred pripraviť. A okrem zostavenia scenára slávnostnej linky by mali učitelia a rodičia vyzdobiť triedu 1. septembra vlastnými rukami. A ako to urobiť správne a zaujímavým spôsobom, vám povieme v tejto publikácii..

Ako vyzdobiť chodbu a okná v škole

Stojí za to povedať, že rodičia by mali myslieť viac ako na zdobenie triedy. Začnite zdobiť školskú výzdobu z okien a chodby.

Ak hovoríme o oknách školy, potom na dekoráciu stojí za to použiť rôzne svetlé aplikácie, ktoré je možné vytvoriť z listov farebného papiera. Na okná vzdelávacej inštitúcie môžete umiestniť jasné figúrky slnka, paliem, kvetov. Okná môžete ozdobiť aj farebnými písmenami, figúrkami alebo číslami..

DIY dekor triedy

Na ozdobu okien školy môžete použiť maľovanie farbami. Zaujímavé kresby na oknách vytvoria v triede slávnostnú náladu a umožnia všetkým deťom na chvíľu sa ponoriť do rozprávky. Maľovať okná farbami nie je ťažké. Tu je dôležité vybrať jasné farby, ktoré budú navzájom úspešne harmonizovať..

Pri zdobení školy do 1. septembra je dôležité nezabudnúť na chodby vzdelávacej inštitúcie. Je dôležité venovať ich výzdobe maximálnu pozornosť. A to všetko preto, že školské chodby sú úplne prvé, ktoré stretnú všetkých študentov. A ak sú ozdobené rôznymi ozdobami, potom môžu všetkým návštevníkom školy navodiť správnu náladu..

Balóniky môžete jednoducho použiť na ozdobenie chodieb. Nezabudnite, že to bude najlepšia voľba. Odporúča sa vyrábať oblúky rôznych veľkostí z balónov na zdobenie chodieb. Ale blízko dverí kancelárií sa odporúča zariadiť krásne fontány jasných guličiek.

Môžete si vyrobiť girlandu z guličiek rôznych farieb vlastnými rukami. A aby ste si to urobili sami, musíte variť:

  • čerpadlo,
  • loptičky rôznych farieb,
  • riadok.

Ak nemáte pumpu, môžete sa obrátiť na pomoc rodičov, ktorí môžu rýchlo nafúknuť potrebný počet loptičiek na girlandu..

triedna výzdoba pre deň znalostíPri vytváraní girlandy existuje jedno pravidlo. Tu je dôležité, aby ste lopty nefúkli. Lopty, ktoré už boli nafúknuté, by mali byť najskôr uviazané na dve, potom tieto dvojky na štyri a štvorky by už mali byť navlečené na vlasec.

Na ozdobenie stien školskej chodby je možné použiť nástenné noviny alebo papierové girlandy. Na to je možné girlandu vyrobiť aj pomocou svetlej textílie, z ktorej sa odporúča odstrihnúť vlajky, ktoré by mali byť navzájom spojené podľa princípu vzduchovej girlandy balónov. Stojí za to povedať, že táto verzia girlandy vám bude slúžiť dlho. A to všetko preto, že takýto veniec je možné niekoľkokrát prať a žehliť..

Školskú triedu zdobíme vlastnými rukami

Tu sa dostávame k odhaleniu otázky, ako vyzdobiť triedu do 1. septembra vlastnými rukami. Tu môžete vidieť zaujímavé nápady a fotografie. Predtým, ako sa k tejto téme podrobne vyjadríme, je potrebné zdôrazniť, že pre každý roh triedy existujú dekorácie. Môžete si napríklad vybrať zaujímavú dekoráciu na tabuľu alebo do školského kútika. Je dôležité robiť všetko vkusne a samozrejme v rovnakom štýle..

výzdoba triedy znalostného dňa

Zdobenie tabule. 

Najdôležitejším prvkom v akejkoľvek triede je doska. Tento predmet kedykoľvek priťahuje všetky oči študentov. 1. septembra by ste na ňu preto nemali zabúdať..

Ak hovoríme o najjednoduchšej možnosti zdobenia dosky, potom tu potrebujete farebné pastelky, ktoré sa odporúčajú na maľovanie dosky. Tento druh dekorácie však bude môcť ísť s ofinou, ak sa o kresby postará majster svojho remesla. Ak plánujete maľovať tabuľu, použite svetlé a zaujímavé kresby na školskú tému..

Doska, ktorá bola ozdobená figúrkami z vlnitého papiera, vyzerá veľmi zaujímavo a krásne. Na dekoráciu dosky sú vhodné aj tieto:

  • Balóny,
  • girlandy z papiera.

Ako ozdobiť stoličky a lavice v triede?

Ak do 1. septembra zdobíte triedu, potom okrem tabule musia byť ozdobené aj lavice a stoličky. A v tejto situácii stojí za to použiť kvety, ktoré boli vytvorené z balónov, ktoré môžete ľahko urobiť vlastnými rukami. Ak nie je čas na vytváranie figúr z balónov, potom na každú stoličku uviažte obyčajný balón naplnený héliom.

ako vyzdobiť triedu do 1. septembra

Čo použiť na ozdobenie stien triedy?

Pri zdobení triedy stojí za to zdobiť aj steny. Tu môžete použiť nielen jednoduché spôsoby zdobenia stien, ale aj originálne nápady..

Najjednoduchšou možnosťou zdobenia stien sú papierové girlandy. Takéto výrobky je možné nielen kúpiť, ale aj ručne vyrobiť..

Vyrobiť girlandu z papiera nie je ťažké. Pre túto prácu stojí za to pripraviť:

  • Listy A4 alebo obyčajný farebný papier,
  • nožnice,
  • riadok.

Papierovú girlandu je možné vytvoriť dvoma spôsobmi, ktoré teraz popíšeme..

  1. V prvom prípade sú z papiera vyrezané veľké trojuholníky. Horná časť každého papierového trojuholníka by mala byť preložená. Práve pre toto miesto by mali byť tieto trojuholníky zavesené na natiahnutej rybárskej šnúre..
  2. V druhom prípade musia byť z papiera vystrihnuté obdĺžniky alebo diamanty slušnej veľkosti. V budúcnosti by tieto údaje mali byť zložené na polovicu a zavesené na vlasec. Táto verzia girlandy je veľmi výhodná. A to všetko preto, že v tomto prípade sa girlanda ukáže ako obojstranná a jej prvky budú bezpečne pripevnené k rybárskej línii..

Balóny pomôžu 1. septembra v triede navodiť sviatočnú atmosféru. Tu je dôležité zapnúť fantáziu a vytvárať z loptičiek rôzne tvary a čísla..

Dekorácia triedy s kvetmi, ktoré budú vyrobené z guličiek, bude vyzerať celkom krásne. Výroba takýchto kompozícií nie je náročná. Na vytvorenie kvetu potrebujete 5 loptičiek. 4 gule sú okvetné lístky kvetu a 1 ďalšia je jadrom kvetu.

shari-na-1-sentyabrya

Konečne

Dnes ste sa mohli naučiť zdobiť triedu 1. septembra. Všetky naše tipy, ktoré môžete použiť na vyzdobenie triedy pre žiakov prvého stupňa. Na záver tohto článku by malo byť povedané, že otázku zdobenia triedy pre deň poznania je potrebné brať veľmi vážne. A to všetko preto, že správna a elegantná výzdoba triedy do 1. septembra zanechá v pamäti akéhokoľvek študenta a každého rodiča špeciálne dojmy. V tomto článku sme popísali iba niekoľko myšlienok. Preto ich môžete doplniť svojou predstavivosťou a kreatívnym myslením..