Detské remeslá k Dňu víťazstva

Výstava Detské remeslá k Dňu víťazstva s fotografiami

Malá výstava ručných prác detí 9. mája s fotografiou

Víťazstvo vo vojne v rokoch 1941-1945 je jednou z dojímavých a dôležitých udalostí v bývalých sovietskych krajinách a v mnohých európskych štátoch. Do záverečnej berlínskej operácie druhej svetovej vojny boli zapojené milióny vojakov, tisíce tankov a lietadiel. Víťazstvo stálo za početné straty, preto je 9. máj považovaný za deň smútku a zároveň za deň oslobodenia z nacistického Nemecka. V tomto článku chceme ponúknuť výstavu nápadov na remeslá Dňa víťazstva, ktoré je možné vykonať s deťmi doma alebo v triede v škole a materských školách..

Remeslá origami na Deň víťazstva: lietadlo a holubica

Origami je umenie, ktoré nepozná hranice a nevyžaduje veľa peňazí. Do 9. mája môžu deti všetkých vekových skupín skladať papierové figúrky, ktoré doplnia tematický plagát alebo sa stanú príjemným darčekom pre veteránov. Na výrobu lietadla z papiera potrebujete lepidlo a farebný papier..

1. Zložte list A4 na polovicu, potom rozložte a preložte rovnobežné strany smerom do stredu.

2. Ak ste niekedy vyrábali papierové lietadlo, zložte aj horné rohy. Potom rozložte rohy a ohnite rohy na pôvodný záhyb. Potom opäť ohnite rohy..

3. Ohnite vnútorné strany, ktoré boli ohnuté v kroku 1, smerom von. Ohnite budúce lietadlo v strede. Vytvorte krivky chvosta a označte ich.

4. Rozložte rovinu a zatočte chvostom pozdĺž stredovej čiary.

5. Krídla lietadla musia byť roztiahnuté horizontálne..

6. Aby bolo remeslo stabilnejšie a časom sa neotvorilo, zlepte jednotlivé diely lepidlom alebo zošívačkou.

Na výrobu lietadla z papiera potrebujete lepidlo a farebný papier.Takéto lietadlá môžete vyrobiť na ozdobu interiéru triedy alebo počas pracovných hodín. Rodičom sa odporúča používať túto majstrovskú triedu na voľnočasové aktivity s deťmi..

Holubica je odpradávna považovaná za symbol mieru, a tak jej podobu možno do 9. mája nájsť na mnohých plagátoch. Ponúkame výrobu holubice z bieleho papiera technikou origami.

  Ako urobiť psa na Nový rok zo šrotu

1. Vystrihnite štvorec z A4 a preložte ho na trojuholník.

2. Rozviňte trojuholník a preložte rohy na čiaru skladania. Potom trojuholník prevráťte a rohy znova zložte..

3. Teraz je potrebné figúrku preložiť na polovicu. Jemne ohnite dlhú časť zvnútra, aby sa zostávajúca časť neotvorila.

Holubica je odpradávna považovaná za symbol mieru, a tak jej podobu možno do 9. mája nájsť na mnohých plagátoch

4. Špička dlhej časti musí byť ohnutá nadol a dovnútra. Mal by urobiť zobák.

5. Vezmite ďalší list formátu A4 a zložte ho do harmoniky širokej 1,5 cm. Harmoniku preložte na polovicu a odstrihnite na koncoch figúrky, aby simulovalo perie. Toto budú krídla holubice.

6. Rovnako ako krídla urobte chvost, ale vzor je potrebné urobiť na jednej strane, druhú je možné jednoducho odrezať.

7. Ak chcete vložiť krídla, urobte rez na trupe získaný v kroku 4. Boky krídel je potrebné prilepiť k zadnej časti trupu..

8. Prilepte chvost k zadnej časti tela. Holubica je pripravená!

Objemné detské remeslá na Deň víťazstva: Brošňa

Navrhujeme zvládnuť novú techniku ​​vyšívania s názvom Kazanshi. V modernom svete má táto technika dva významy: dekorácia, ktorú japonské ženy nosia vo vlasoch pod kimonom, a vyšívanie založené na skladaní kúskov látky špeciálnym spôsobom. Na Deň víťazstva si môžete vyrobiť brošňu s motívom kutilov.

Materiály pre objemovú brošňu

– Stuha svätého Juraja;

– saténová stuha;

– zapaľovač;

– nožnice;

– špendlík;

– ihla s niťou;

– lepiaca pištoľ;

– kartón.

Volumetrická brošňa majstrovskej triedy do 9. mája

1. Z kartónu vystrihnite dva kruhy s priemerom 1,5-2 cm. K jednému z kruhov prišite niťou a ihlou špendlík alebo brošňový zapínanie..

2. Vezmite žltú alebo červenú pásku o šírke 1 cm a dĺžke asi 15 cm. Zložte ju do slučky a prilepte pre pevnosť..

Volumetrická brošňa majstrovskej triedy do 9. májaVýstava Detské remeslá k Dňu víťazstva s fotografiami

  Remeslá na nový rok z korálkov. Niekoľko majstrovských tried

3. Na prednú časť kruhu pomocou spojovacieho prvku získaného v kroku 1 zošite slučku zo stuhy.

4. Stužku svätého Juraja nastrihajte na 40-50 cm dlhú na 5 rovnakých častí, ktorých konce musíte spáliť zapaľovačom.

5. Každý segment musí byť ohnutý na polovicu a súčasne narovnaný horizontálne. Potom z pásky vytvorte okvetné lístok a zafixujte ho niťou. Takže opakujte so všetkými kúskami pásky..

6. Na papier nakreslite rovnostranný päťuholník a vystrihnite ho.

7. V strede päťuholníka prilepte druhý kruh z kroku 1.

8. Začnite lepiť všetky okvetné lístky do kruhu so zameraním na päťuholník, aby ste získali rovnomernú brošňu.

9. Teraz prilepte kruh s okvetnými lístkami do kruhu slučkou získanou v kroku 3.

Pôvodná brošňa je pripravená!

Remeslá s deťmi na Deň víťazstva, quilling

Každý vie, že vlnitá lepenka sa používa v priemysle, nie každý však vie o existencii dekoratívnej vlnitej lepenky. Skladá sa z dvoch vrstiev – vlnitej a hladkej. Odporúčame vám ovládať techniku ​​quilling z vlnitej lepenky a vyrobiť si originálne lietadlo k 70. výročiu víťazstva.

Pre remeslá musíte ozdobnú vlnitú lepenku nakrájať na pásy široké asi 1 cm. Zo 4-5 pásikov skrútte 2 kruhy, z ktorých jeden sa vytiahne do dlhého kužeľa a druhý do krátkeho. Oba kužele spojte ešte jedným pásom lepenky.

Remeslá na 9. máj quillingVýstava detských ručných prác 9. mája s fotografiou

Jedno krídlo lietadla je vyrobené z 3 pásikov lepenky. Začnite ich krútiť do kruhu a potom vytvorte trojuholník. Posledný prúžok prikryte lepidlom a časť zaistite kolíkom na bielizeň, aby sa prúžky počas sušenia nerozptýlili..

Z jedného pruhu musíte vytvoriť trojuholník pre chvost podľa rovnakého princípu ako krídla. Vytvorte tri z týchto trojuholníkov. Podvozok a vrtuľa sú tiež vyrobené z pásov vlnitej lepenky a prilepené k zúženej základni lietadla.

Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný model lietadla pomocou vlnitých pásov rôznych hrúbok..

  Ako krásne ozdobiť fľašu šampanského na Nový rok

Remeslá na 9. máj hviezda

Päťcípa hviezda migrovala do Ruska z Francúzska a stala sa vhodným symbolom robotníckej a roľníckej armády. Oficiálne sa tento znak začal používať v roku 1918 a znamenal jednotu svetového proletariátu z piatich kontinentov planéty Zem..

Remeslá na 9. máj hviezda

Počas existencie sovietskej armády sa ikona s červenou hviezdou zmenila (pluh, ktorý obklopoval hviezdu, sa zmenil na kosák). Červená hviezda sa stala symbolom víťazstiev, preto je často zobrazovaná na pohľadniciach venovaných Dňu víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne. Navrhujeme vyrobiť päťcípu papierovú hviezdu do 9. mája.

Navrhujeme vyrobiť päťcípu papierovú hviezdu do 9. májaNa farebný papier, najlepšie červený, nakreslite rovnostranný päťuholník. Zložte ho niekoľkokrát na polovicu, aby sa z päťuholníka stal malý trojuholník. Rozbaľte, mali by ste dostať 10 skladacích riadkov. Nakreslite pruhy pozdĺž týchto čiar ceruzkou. Ohnite základne striedavo k stredovej čiare a označte na oboch stranách.

Ohnite základne striedavo k stredovej čiare a označte na oboch stranách.

V strede originálu by ste teda mali mať ďalší nakreslený päťuholník.

Hotovú hviezdu je možné prilepiť na pohľadnicu alebo použiť na výrobu medailyOhnite okraje veľkého päťuholníka tak, aby malý päťuholník zostal v strede hladký. Otočte obrobok a ohýbajte každý okraj s miernym sklonom. Potom sú konce hviezdy ohnuté na polovicu. Hotovú hviezdu je možné prilepiť na pohľadnicu alebo použiť na výrobu medaily.

Pozrite si zaujímavé video: Pohľadnica z 9. mája „Deň víťazstva“

Je celkom jednoduché vyrábať originálne detské remeslá vlastnými rukami, hlavnou vecou je presne postupovať podľa majstrovskej triedy krok za krokom.