DIY fľaškové remeslá. Foto

Remeslá zo sklenených a plastových fliaš. Foto

Plastové fľaše, ktoré skôr alebo neskôr skončia v domácnosti každého spotrebiteľa, sa môžu z nepotrebného odpadu zmeniť na zaujímavé remeslá a dekoratívne dekorácie interiéru. Dom, dvor alebo letnú chatu môžete ozdobiť rôznymi výrobkami z fliaš. Ponúkame vám niekoľko fotografií remeselných nápadov zo sklenených a plastových fliaš.

Použitie plastových fliaš v byte

Konvička na polievanie rastlín

Stačí, ak do veka urobíte dieru pomocou šidla zahriateho do červena a domáca kanva je pripravená na použitie..

Stačí, ak do veka urobíte dieru pomocou šidla zahriateho do červena a domáca kanva je pripravená na použitie.

Hrniec na kvety alebo sadenice

Horlivé gazdinky dlho vymýšľali spôsob, ako ušetriť peniaze na kvetináčoch. Horná časť fľaše je odrezaná, takže zostane praktický kontajner požadovanej dĺžky. Pred letnou chatkou sa sadenice paradajok a uhoriek v takejto nádobe dokonale zakorenia, inokedy môžete zasadiť domáce rastliny.

Horlivé gazdinky dlho vymýšľali spôsob, ako ušetriť peniaze na kvetináčoch. Horná časť fľaše je odrezaná, takže zostane praktický kontajner požadovanej dĺžky. Pred letnou sezónou sa sadenice paradajok a uhoriek v takejto nádobe dokonale zakorenia, inokedy môžete zasadiť izbové rastliny.

Valček na cesto

Nechcete míňať peniaze na domáce potreby, vezmite si plastovú fľašu, nalejte do nej vodu – valček je pripravený.

Tienidlo na lampu

Ak chcete získať tienidlo, musíte navinuté ohnuté zátky z plastových fliaš navliecť na nite a výsledné girlandy prilepiť do kruhu na základňu.

Pozri tiež: ako sa robí kúzelná palička pomocou mágie

Ak chcete získať tienidlo, musíte navinuté ohnuté zátky z plastových fliaš navliecť na nite a potom výsledné girlandy prilepiť do kruhu na základňu.

Použitie plastových fliaš na ich letnej chate

V letných chatkách sa často hromadí veľké množstvo plastových nádob na nápoje. Z nich môžete pre nádrž vyrobiť nádherné ľalie. Na výrobu ľalií budete potrebovať farebné plastové fľaše, lepidlo a nožnice..

Zo žltej fľaše musíte odrezať jadro budúceho kvetu: z fľaše s hladkými čiarami musíte odrezať hornú časť o dĺžke 1 – 2 cm. Na tyčinky sú vhodné jemne nakrájané kúsky žltého plastu. Na jadro ľalie prilepte tyčinky.

V letných chatkách sa často hromadí veľké množstvo plastových nádob na nápoje. Z nich môžete pre nádrž vyrobiť nádherné ľalie. Na výrobu ľalií budete potrebovať farebné plastové fľaše, lepidlo a nožnice.

Z bielej fľaše vystrihnite veľa okvetných lístkov rovnakého tvaru. Prilepte ich do kruhu a potom na vrch prilepte ďalšie 1-2 rady okvetných lístkov.

Prečítajte si tiež: Dekor chaty zo šrotových materiálov

  Aké karty si vyrobiť pre nový rok

Detail zo zelenej fľaše bude slúžiť ako základ pre kvetinu. Prilepte žlté jadro na zelený podklad, navrchu zafixujte okvetné lístky. Vaša ľalia je pripravená. Okrem plastu môžu byť sklenené fľaše použité aj na remeslá..

Detail zo zelenej fľaše bude slúžiť ako základ pre kvetinu. Prilepte žlté jadro na zelený podklad, navrchu zafixujte okvetné lístky. Vaša ľalia je pripravená. Okrem plastu môžu byť sklenené fľaše použité aj na remeslá.

Originálne remeslá zo sklenených fliaš

Napríklad z takýchto fliaš môže byť neobvyklý vešiak na kabáty. Na vešiak budete potrebovať niekoľko rôznofarebných fliaš na víno. Vybraným fľaškám odstrihnite krky v takom uhle, aby bolo vhodné na ne zavesiť oblečenie. Potom prilepte výsledné časti k základni. Zostáva iba upevniť výsledný vešiak na stenu..

Napríklad z takýchto fliaš môže byť neobvyklý vešiak na kabáty. Na vešiak budete potrebovať niekoľko rôznofarebných fliaš na víno. Vybraným fľaškám odstrihnite krky v takom uhle, aby bolo vhodné na ne zavesiť oblečenie. Potom prilepte výsledné časti k základni. Zostáva len upevniť výsledný vešiak na stenu.

Sklenené fľaše je možné použiť aj na výrobu krásnych maľovaných váz, kvetináčov a ďalších neobvyklých interiérových predmetov..

Sklenené fľaše je možné použiť aj na výrobu krásnych maľovaných váz, kvetináčov a ďalších neobvyklých interiérových predmetov.

Teraz viete, ako môžete použiť sklenené a plastové fľaše v interiéri aj exteriéri. Na našom webe svoimi-rukamy.com nájdete mnoho podrobných workshopov o tom, ako vyrobiť palmu a iné dekoratívne remeslá z fliaš..