DIY papierové remeslá pre deti vo veku 5-6 rokov

Remeslá z papiera pre deti. Master class krok za krokom

S predškolskými deťmi je najľahšie robiť papierové remeslá, pretože tento materiál sa ľahko používa, má nízke náklady a je šetrný k životnému prostrediu. Pamätajte si, že ručné práce sa stávajú nielen zaujímavou voľnočasovou aktivitou, ale tiež rozvíjajú tvorivé schopnosti detí a majú pozitívny vplyv na jemnú motoriku rúk. V tomto článku sme sa rozhodli zhromaždiť pre vás zaujímavé majstrovské kurzy vo výrobe papierové remeslá s predškolákmi.

Aplikácie z papierových hrudiek

Takúto žiadosť môžu podať nielen deti vo veku 5 až 6 rokov, ale aj deti vo veku 2 až 3 roky. Musíte vziať obrúsky a ukázať svojmu dieťaťu, ako z malého kúska vyvaľkať hrudku. Najprv nechajte dieťa skúsiť previnúť celý obrúsok medzi dlaňami a až potom môžete pristúpiť k kotúľaniu malých kúskov obrúskov. Pri práci s malými papierovými guličkami sa vaše deti naučia vykonávať jasné pohyby prstami a od toho priamo závisí vývoj reči a mozgových centier myslenia..

Materiály:

– kartón;

– papierové obrúsky;

– lepidlo;

– jednoduchá ceruzka.

Vezmite obrúsky rôznych farieb a nakrájajte ich na štvorce vhodnej veľkosti. Potom musíte každý kus pokrčiť vo svojich rukách a potom ho začať váľať medzi dlaňami. Musíte pripraviť veľa rôznych polotovarov a rozpustiť ich podľa veľkosti a farieb..

Vezmite obrúsky rôznych farieb a nakrájajte ich na štvorce vhodnej veľkosti. Potom musíte každý kus pokrčiť vo svojich rukách a potom ho začať váľať medzi dlaňami.

Potom by malo vaše dieťa na list lepenky nakresliť nejaký obrázok alebo kompozíciu a potom ho začať plniť guľôčkami z obrúskov..

Potom by vaše dieťa malo nakresliť nejaký druh postavy alebo kompozície na list lepenky a potom ho začať plniť guľôčkami z obrúskov.

Deti môžu dokonca úplne naplniť list papiera, napodobňujúci kvety..

Deti môžu dokonca úplne naplniť list papiera, napodobňujúci kvety. Na to potrebujete jednu hrudku jednej farby a okolo nej nalepte 6-7 hrudiek-okvetných lístkov kvetu inej farby.

Na to potrebujete jednu hrudku jednej farby a okolo nej nalepte 6-7 hrudiek-okvetných lístkov kvetu inej farby.

panel obrúskov

Podobne môžete vyrábať motýle z papierových guličiek, dúhy, slnka alebo mnohých kvetov..

aplikácie z hrudiek obrúskovVlčie maky a dúhaPodobným spôsobom môžete vyrobiť motýle z papierových guličiek, dúhy, slnka alebo mnohých kvetov.Motýle a kvety z papierových hrudiek

Zimné papierové remeslá

Aplikácie z farebného papiera sú jedným z najbežnejších remesiel. Môžete prísť s mnohými originálnymi kompozíciami, ktoré budú krásnym doplnkom interiéru skupiny v materskej škole alebo nezabudnuteľným darčekom. Ak vystrihnete diely z farebnej lepenky, môžete ich opraviť špeciálnymi cvokmi a zaistiť ich pohyblivosť.

Ak vystrihnete diely z farebnej lepenky, môžete ich opraviť špeciálnymi čapmi a zaistiť ich pohyblivosť.

Skúste urobiť vtipného tučniaka. Najprv nájdite vhodné medzery a potom ich preneste na lepenku. Každý kus musí byť rezaný samostatne. Potom prilepte hlavné časti a upevnite tie, ktoré by sa mali pohybovať, čapmi.

Skúste urobiť vtipného tučniaka. Najprv nájdite vhodné medzery a potom ich preneste na lepenku. Každý kus musí byť rezaný samostatne. Potom prilepte hlavné časti a upevnite tie, ktoré by sa mali pohybovať, čapmi.Papierový tučniak

Dieťa môže z farebného papiera vystrihnúť palčiaky, ktoré potom treba prilepiť na lepenku. Rukavice môžete ozdobiť papierovými trojuholníkmi alebo kruhmi. Ak existujú nálepky z vašich obľúbených karikatúr, nechajte ich dieťa nalepiť na rukavice..

Dieťa môže z farebného papiera vystrihnúť palčiaky, ktoré potom treba prilepiť na lepenku. Rukavice môžete ozdobiť papierovými trojuholníkmi alebo kruhmi. Ak existujú nálepky z vašich obľúbených karikatúr, nechajte ich dieťa nalepiť na rukavice.

Remeslá z vatových tampónov a farebného papiera pôsobia originálne. Aby ste to urobili, budete musieť nakresliť krásne poháre a potom ich krásne ozdobiť. Vezmite vatu a vyvaľkajte z nej kruhy. Potom ich prilepte na vrch pohárov..

Remeslá z vatových tampónov a farebného papiera pôsobia originálne. Aby ste to urobili, budete musieť nakresliť krásne poháre a potom ich krásne ozdobiť. Vezmite vatu a vyvaľkajte z nej kruhy. Potom ich prilepte na vrch pohárov.

Z farebného papiera je možné vystrihnúť mnoho rôznych tvarov a potom ich zmeniť na originálne aplikácie. Malé deti môžu dokonca vytvárať krásne aplikácie zo srdiečok, štvorcov alebo kruhov.

Vlnitý papier je veľmi pohodlný pri práci, z ktorej sa často vyrábajú sladké kytice alebo kvety. Môžete naučiť deti vyrábať remeslá z papiera papyrus, ktorý sa široko používa na dekoráciu interiérov..

Vlnitý papier je veľmi pohodlný pri práci, z ktorej sa často vyrábajú sladké kytice alebo kvety. Môžete naučiť deti vyrábať remeslá z papiera papyrus, ktorý sa bežne používa na dekoráciu interiérov.

Pod vedením dospelých môžu aj malé deti vlastnými rukami vyrábať veľa originálnych remesiel pre domácich majstrov. Neobmedzujte sa na jednoduché aplikácie, ukážte svoju predstavivosť, potom z vašich detí vyrastú kreatívni a aktívni ľudia.