DIY prstové divadlo

DIY prstové divadlo

Divadlo na prstoch Je to úžasný spôsob, ako zoznámiť svoje dieťa so známymi rozprávkami, naučiť ho počúvať, ponoriť sa do príbehu a sústrediť sa. Dnes si môžete kúpiť prstové divadlo v obchodoch s hračkami, alebo si to môžete urobiť sami. Pamätajte si, že toto je vzdelávacia hra, takže bude užitočná na zlepšenie jemných motorických zručností a naučenie vášho dieťaťa fantázii. V tomto článku sme sa rozhodli ukázať, ako sa robí divadelné remeslo na vlastnú päsť na tému „Dve vtipné husi“.

Prstové divadlo pletieme háčikomPletieme háčkovanie divadelného prsta

Materiály pre divadlo prstov:

– nite;

– háčik;

– čierne korálky;

– červená tkanina;

– nožnice.

Materiály pre divadlo prstov:

Pletené divadlo prstov pletieme vlastnými rukami

1. Na pletenie husí potrebujete biele a sivé nite. Nasaďte 4 vzduchové slučky a spojte ich v krúžku. Prostredníctvom stredu prsteňa musíte pliesť 7-8 jednoduchých háčkovaní.

2. Potom pokračujte v pletení v kruhu a pridajte jeden ďalší stĺpik cez jednu slučku. V druhom rade musíte urobiť podobné zvýšenie prostredníctvom dvoch slučiek. Pliesť tretí rad bez zvýšenia.

Pletené divadlo prstov pletieme vlastnými rukami

3. Tento klobúk by sa mal zmeniť na husiu hlavu, takže v 6. rade musíte zmenšiť slučky a budete mať krk. Vykonajte zníženie iba pre 1-2 riadky, potom už len pliesť riadok a urobiť zväčšenie pre telo (2-3 riadky). Na zvýšenie v každej 3 slučke pliesť dva stehy. Potom musíte pliesť 6 radov obvyklým spôsobom a v poslednom z nich urobiť zníženie cez jednu slučku.

4. Začnime pletenie krídel. Na úrovni 3 radov od krku vytiahnite závit a nahoďte 4 vzduchové slučky. Upletieme 2 dvojité háčkovanie a 2 bez, potom pútko upevníme v tele. Na stredné pierko mierne nižšie, nahodíme 6 očiek a rovnako upletieme. Tretie perie je pletené ešte nižšie, rovnako ako prvé.

Začneme pletenie krídel. Na úrovni 3 radov od krku vytiahnite závit a nahoďte 4 vzduchové slučky.

5. Zviažte rovnaké krídlo na druhú stranu. Teraz môžete začať zdola nahor.

6. Zviažte chvost, počet pierok si môžete zvoliť sami. Musíte pliesť rovnako ako krídla.

7. Vytvorte oči z korálikov a zobák a nohy z červenej látky. Zaviažte bielu a sivú hus.

Oči vyrobte z korálikov a zobák a nohy z červenej látky. Zaviažte bielu a sivú hus.

8. Začnime pletenie babičky. Zviažte hlavu rovnakým spôsobom ako v odsekoch 1-3. Aby babička dostala krásne šaty, po upletení krku vymeňte bielu niť za svetlú.

9. V oblasti pása urobte nárast a pokúste sa pliesť s akýmkoľvek prelamovaným vzorom.

t zväčšite pás a snažte sa pliesť s akýmkoľvek prelamovaným vzorom.

10. Na ruky musíte vytočiť 5-6 vzduchových slučiek vo farbe šiat a pliesť do kruhu. Keď sa dostanete k dlani, vymeňte vlákno za biele.

11. Odstrihnite zásteru z látky alebo čipky, prišite oči z korálikov a môžete vyšívať ústa a vlasy.

Divadlo prstov je pripravené, teraz môžete deťom ukázať rozprávku „Dve veselé husi“.

Video na tému: DIY prstové divadlo

Skvelý nápad je urobiť prstové divadlo a často sa hrať so svojim dieťaťom. Samotný proces vytvárania je trochu namáhavý, ale aký je výsledok! Myslím, že dieťa bude mať radosť z rozprávky, ktorá je zobrazená v takom divadle prstov. V sekcii stránok si pozrite ďalšie zaujímavé remeselné výrobky.