DIY remeslá z vlnitého papiera krok za krokom

Čo je možné vyrobiť z vlnitého papiera. Foto

Ručne vyrábané umelé kvety sú v poslednej dobe stále obľúbenejšie. Najľahší spôsob, ako to urobiť kvety z vlnitého papiera, ktorý sa veľmi ľahko používa. Dnes si v papiernictve môžete kúpiť vlnitý papier rôznych farieb a vyrábať originálne remeslá. Vlnitý papier je v sladkom prevedení široko používaný, takže zvládnete aj tento typ vyšívania..

Ako vyrobiť pivonky z vlnitého papiera

Kvety z vlnitého papiera sú veľmi podobné skutočným, pretože tento papier má príjemnú textúru a rôzne farby.

Materiály:

  • vlnitý papier rôznych farieb;
  • spinky;
  • nožnice;
  • drôt.

Vezmite celý list vlnitého papiera a začnite ho skladať ako harmoniku.

Vezmite celý list vlnitého papiera a začnite ho skladať ako harmoniku. Farebnú schému pre pivonku si môžete vybrať sami a zložiť každý list.

Môžete si vybrať farebnú schému pre pivonku sami a zložiť každý list.

zložte vlnitý papier s harmonikou

Potom rozložte všetky akordeóny za sebou a každý odstrihnite o niekoľko centimetrov tak, aby bol kratší ako ten predchádzajúci. Je dôležité, aby najdlhšie listy boli hlavnej farby, napríklad ružové, červené alebo vínové..

Potom rozložte všetky akordeóny za sebou a každý odstrihnite o niekoľko centimetrov tak, aby bol kratší ako ten predchádzajúci. Je dôležité, aby najdlhšie listy boli v základnej farbe, ako je ružová, červená alebo vínová.

Potom, čo ste skrátili každý list, odrežte ho z každého okraja tak, aby ste získali mierne ostré hrany..

Potom, čo ste skrátili každý list, orežte ho na každom okraji, aby ste mali mierne ostré hrany.

Potom vezmite kancelárske sponky a označte stredovú časť na každom akordeóne.

Potom, čo ste skrátili každý list, orežte ho na každom okraji, aby ste mali mierne ostré hrany. Potom vezmite kancelárske sponky a označte stredovú časť na každom akordeóne.

Potom rozložte akordeóny od najdlhších po najkratšie a začnite znova skladať akordeón, ale všetky listy naraz.

Potom rozložte akordeóny od najdlhších po najkratšie a začnite znova skladať akordeón, ale už všetky listy naraz.

Zaujímavý článok: Ako vyrobiť sladkú kyticu vlastnými rukami

Vezmite drôt a uviazajte v strednej časti.

Vezmite drôt a uviažte ho v strednej časti.

Zostáva postupne ohýbať listy, začínajúc od najmenších. Vlnitý papier sa na rozdiel od papiera papyrus dobre napína, takže môžete každý okvetný lístok bezpečne narovnať a dať mu určitý tvar.

Zostáva postupne ohýbať listy, začínajúc od najmenších. Vlnitý papier, na rozdiel od papiera papyrus, sa dobre naťahuje, takže môžete každý okvetný lístok bezpečne narovnať a dať mu určitý tvar.

Mali by ste mať krásnu veľkú pivonku z vlnitého papiera..

Mali by ste mať krásnu veľkú pivonku z vlnitého papiera.

Tieto kvety je možné použiť na ozdobenie miestnosti alebo vytvorenie svadobného kvetinového oblúka..

Tieto kvety je možné použiť na ozdobenie miestnosti alebo vytvorenie svadobného kvetinového oblúka.

Šperky z vlnitého papiera

Kvety sa často používajú na výrobu šperkov na vlasy a oblečenie. Ak potrebujete na jeden večer krásny doplnok, môžete ho vyrobiť z vlnitého papiera v akejkoľvek farebnej schéme.

Kvety sa často používajú na výrobu šperkov na vlasy a oblečenie. Ak potrebujete na jeden večer krásny doplnok, môžete ho vyrobiť z vlnitého papiera v akejkoľvek farebnej schéme.

Najprv budete musieť vlnitý papier nakrájať na pásy široké 3 až 4 cm. Potom ho nakrájate na obdĺžniky, aby ste z neho vyrobili okvetné lístky.

Najprv budete musieť vlnitý papier narezať na pásy široké 3-4 cm. Potom ho nakrájate na obdĺžniky, aby ste z neho vyrobili okvetné lístky.

Samostatne vezmite žltý alebo zlatý papier, nakrájajte ho na dlhšie pásy a vytvorte tak tyčinky.

Samostatne vezmite žltý alebo zlatý papier a nakrájajte ho na dlhšie pásy, aby ste získali tyčinky.

Každý obdĺžnik musí mať tvar okvetného lístka a v spodnej časti ho mierne stlačiť. Aby kartón slúžil ako základ, budete musieť z kartónu vystrihnúť kruh. Prilepte naň každý okvetný lístok, začínajúc od okraja a približujúcim sa k centrálnej časti.

Každý obdĺžnik musí mať tvar okvetného lístka a v spodnej časti ho mierne stlačiť. Aby kartón slúžil ako základ, budete musieť z kartónu vystrihnúť kruh. Prilepte naň každý okvetný lístok, začínajúc od okraja a približujúcim sa k centrálnej časti.

Okvetné lístky vytvarujete tak, že ich na okrajoch mierne roztiahnete..

Potom, čo úplne vyplníte celý kruh, môžete začať vyrábať tyčinky. Aby ste to urobili, vezmite prúžok široký 2,5 cm a dlhý 7,5 cm Na jednej strane urobte rezy a potom ho otočte z kotúča a zafixujte lepidlom..

Potom, čo úplne vyplníte celý kruh, môžete začať vyrábať tyčinky. Za týmto účelom vezmite prúžok široký 2,5 cm a dlhý 7,5 cm Na jednej strane urobte rezy a potom ho stočte z kotúča a zafixujte lepidlom.

Užitočný článok: Ruže z vlnitého papiera pre domácich majstrov

Tvar okvetného lístka môžete zmeniť vykonaním rôznych rezov. Skúste si vyrobiť kvety rôznych tvarov a veľkostí a vyrobiť krásne dekorácie. Ak prilepíte kvet na vlásenku pomocou horúceho lepidla, získate originálnu vlásenku..

Volumetrické kvety z vlnitého papiera

Takéto kvety vyzerajú krásne vo váze, takže budete musieť vopred premyslieť dĺžku drôteného stonky a vybrať správnu vázu..

Tieto kvety vyzerajú krásne vo váze, preto budete musieť vopred premyslieť dĺžku drôteného stonky a vybrať správnu vázu.

Vezmite dva kusy vlnitého papiera a začnite ich skladať štyrikrát na polovicu. Keď máte malý štvorec, sklopte ho diagonálne a vytvorte trojuholník..

Vezmite dva kusy vlnitého papiera a začnite ich skladať štyrikrát na polovicu. Keď máte malý štvorec, sklopte ho diagonálne a vytvorte trojuholník.

Vezmite tento trojuholník z rohu a odrežte protiľahlý okraj z jedného okraja. Potom, čo rozložíte obrobok, by ste mali dostať 8 okrúhlych figúrok s kučeravým obrysom.

Vezmite tento trojuholník z rohu a odrežte protiľahlý okraj z jedného okraja. Po rozložení obrobku by ste mali dostať 8 okrúhlych figúrok s kučeravým obrysom.

Čítajte tiež: Kutilské cukrovinky a krokusy z vlnitého papiera

Každý kruh bude potrebné vziať do stredu a mierne skrútiť.

Každý kruh bude potrebné vziať do stredu a mierne skrútiť. V spodnej časti zafixujte škótskou páskou. Potom postupne prilepte diely na drôt, pričom by ste mali získať trojrozmernú sférickú figúrku.

V spodnej časti zaistite páskou. Potom postupne prilepte detaily na drôt, pričom by ste mali získať volumetrickú sférickú postavu.

volumetrický kvet vlnitého papiera

Môžete prísť s novými polotovarmi na výrobu rôznych farieb vlnitého papiera, aby ste mohli používať výrobky na dekoráciu interiéru alebo na oblečenie. S deťmi môžete dokonca vykonávať jednoduché papierové remeslá. Strávte zaujímavé chvíle voľného času a potom môžete rozvíjať svoju kreativitu a odpočívať od každodenných ťažkostí.