DIY solárny systém

DIY solárny systém

DIY solárny systém

Môžete jasne vidieť štruktúru planét, ponoriť sa do atmosféry beztiaže, splniť si sny z detstva a navštíviť vesmír dnes bez toho, aby ste museli opustiť svoj domov. DIY solárny systém je zábavný a kreatívny proces, ktorý vyžaduje trochu času a najjednoduchších materiálov. Pomocou techniky papier-mâché môžete vlastnými rukami vytvoriť úžasnú zbierku planét do interiéru alebo na použitie ako vizuálnu pomôcku v škole alebo škôlke..

Materiály pre našu slnečnú sústavu:

– osem balónov;

– veľa starých novín;

– papier;

– kartón;

– škrob a voda;

– základný náter;

– akrylové farby;

– kefy;

– špongia na riad;

– lak;

– nožnice.

Fázy výroby planét:

1) Nafúkneme balóny tak, aby boli navzájom proporcionálne a zodpovedali veľkostiam planét, ktoré je možné zobraziť v knihe alebo na internete.

vlastnými rukami vyrábame model planét slnečnej sústavy z novín a guličiek

2) Vytvoríme pastu zo škrobu a vody. Zmiešajte 3 polievkové lyžice škrobu s pol pohárom studenej vody a potom zalejte dvoma šálkami vriacej vody a dôkladne premiešajte, aby neboli hrudky. Čakáme, kým sa ochladí.

3) Kým pasta vychladne, pripravte si novinové pásy.

4) Pásy namočíme do pasty a prilepíme na každú guličku v 3 vrstvách. Otvory na koncoch guličiek nechajte neuzatvorené. Každej vrstve dávame šancu uschnúť..

lepte guľôčky novinami a pripravte ich na maľovanie

5) Keď sú prázdne miesta planét suché a pasta stuhla, môžete guličky vybrať. Aby ste to urobili, prepichnite ich ihlou na chvoste a jemne spustite loptu. Výsledný otvor je utesnený pásmi papiera.

6) Keď sú planéty suché, pokryte ich základným náterom, ktorý pomôže vyrovnať povrch. Čakáme na úplné vysušenie základného náteru.

7) Teraz začneme farbiť. Farbu nanášame v rôznych odtieňoch, je vhodné naniesť niekoľko vrstiev. Textúru naneste špongiou. Každá planéta musí zodpovedať svojej farbe.

Keď je farba suchá, planéty je možné nalakovať. Vaša slnečná sústava bude lesklá a ľahko sa udržiava.

8) Keď je farba suchá, planéty je možné nalakovať. Vaša slnečná sústava bude mať lesklý vzhľad a v budúcnosti sa bude ľahko udržiavať..

9) Vyrobme prstence pre jednu z planét. Aby sme to urobili, vystrihli sme kruh z kartónu, do ktorého ceruzkou nakreslíme ďalší kruh s niekoľkými upevňovacími pásikmi takej veľkosti, že tam vstúpi planéta Saturn. Vystrihnite aj tento kruh, vložte Saturn do prstenca a pomocou lepidla a upevňovacích pásikov planétu zaistite. Vyfarbite prsteň.

Pozrite si video na tému: DIY slnečná sústava

Slnečná sústava je pripravená. Teraz ho môžete zavesiť do miestnosti dieťaťa, ktoré bude snívať o lete do vesmíru. Môžete urobiť také remeslo a vziať ho do školy. Učiteľ fyziky a astronómie neodíde bez pochvaly.