DIY solený snehuliak vyrobený z cesta

DIY solený snehuliak vyrobený z cesta

Každý rodič vie, ako jeho dieťa miluje pohrávanie sa so všetkými druhmi modelovacieho materiálu. Plastelína, obyčajné cesto, čokoľvek. Ponúknite mu lístkové cesto. Materiál je veľmi lacný, ale funkčný. Tu je tiež nový rok na nose. Existuje dôvod, prečo s dieťaťom stráviť veľa zábavných chvíľ..

No, alebo si len vytvorte nádherné ručne vyrábané suveníry, ktoré sa nepredávajú v obchodoch a budú skvelým darčekom pre kolegov, známych a priateľov..

Vyrobte si zo slaného cesta roztomilého snehuliaka, ktorý vás povzbudí aj za sivých zimných večerov.

Čo potrebujete pre snehuliaka:

  • Soľ.
  • Múka.
  • Voda.
  • Špáradlo ako nástroj na modelovanie.
  • Modrý kvaš.
  • Lis na cesnak ako extrudér.
  • Lak.
  • PVA (voliteľné).
  • Škrob (voliteľné).
  • Umelecký malý štetec.

Začnime. A prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prísť s budúcim náčrtom figúrky. Snehuliaka možno napríklad vyrobiť z dvoch kruhov, v klobúku a šatke so snehovou metlou v ruke..

Výroba soleného modelovacieho cesta, recept

Výroba soleného modelovacieho cesta, recept

To závisí od testu, akého snehuliaka nakoniec získate. Krehké a nespoľahlivé alebo silné a zrazené. Svedomito to teda miesime. V tomto procese použite mixér – úloha to bude jednoduchšia a materiál na sochárstvo bude mať lepšiu kvalitu. Napriek tomu, že môžete cesto miesiť rukami, hlavnou vecou je nosiť rukavice, pretože soľ sa pred rozpustením bude trochu brnkať..

Pozrite si video: Ako vyrobiť slané cesto pre remeslá

Najbežnejším receptom na slané cesto je tento: dve časti múky, bez prekročenia objemu, môžete zmiešať suchý škrob. Škrob dodá cesta pružnosť. Malé časti sú dobré z elastického cesta. Odbočíme a pridáme trochu múky, veľmi jemne mletú, do múky. Ďalej voda. Malo by byť zavedené do cesta opatrne, v malých častiach. Cesto by malo dosiahnuť konzistenciu mäkkej plastelíny alebo mierne vláčnejšie a musí byť pružné. A áno, ak chcete cesto spevniť, pred pridaním vody dajte 2 polievkové lyžice lepidla PVA.

V dôsledku toho by sa mala získať homogénna biela elastická hmota. Vyformujte z neho guľu a zabaľte ju do igelitu alebo do jednoduchého vrecka na tričko. Hlavnou vecou je tesnosť a vložte ju do chladničky asi na 30 minút. Počas tejto doby sa soľ konečne rozpustí, škrob bude reagovať so zvyšnými zložkami, múka pridá pastu.

  Ako rýchlo vyrobiť puzdro na telefón. Zaujímavé nápady

Začnime s testom farieb. Ďalšia dávka je rovnaká ako predchádzajúce pokyny. Iba v tomto procese by sa malo pridať farbivo.

Výroba snehuliaka zo slaného cesta vlastnými rukami

Začíname vyrezávať snehuliaka

Ozdobíme hlavu

Z nenamaľovaného cesta vyformujeme dve guľky. Jeden je väčší, druhý je menší. Ako základ na rozloženie figúrky si môžete vziať biely list papiera. Potom dáme menšiu guľku na papier a vyrovnáme do tvaru torty. Pretože slané cesto rýchlo začne byť chrumkavé, koláč by ste mali buď prikryť kúskom bieleho papiera, alebo ihneď začať tvarovať hlavu snehuliaka. Pod koláč položte menší koláč – korpus snehuliaka. Vyrovnajte sa približne s hlavou.

Vezmeme špáradlo a vytvarujeme ústa. Jemne poškriabajte a stlačte tvár budúceho snehuliaka. Najprv načrtne umiestnenie očí a ľahko vloží bodky na správne miesta koláča. A okolo týchto bodov vytvárame niečo ako slnečné lúče, ktoré plytko tlačia cesto. Odtrhnite trochu cesta a vytvorte dve malé identické gule.

Oblasti jemne navlhčite očnými stopami štetcom namočeným vo vode. Pomáhame si špáradlom a prikladáme malé guľôčky na oči, stláčame, ale nie tvrdo. Vezmeme modré cesto a tiež vyformujeme dve už veľmi malé guličky. Z ktorých potom urobíme placky. A nasadíme si očné guličky – to budú zreničky. Tiež dosť odštipneme modré cesto a vyvaľkáme miniatúrne párky, ktoré poukladáme cez oči snehuliakovi. Obočie je jedným z hlavných spôsobov prenosu emócií, preto sa uistite, že ho obočie vášho snehuliaka nerozčúli alebo ho nehnevá. Odtrhneme kúsok modrého cesta a vytvoríme malý cencúľ alebo mrkvu, čo je najdôležitejšie, krátke, pretože táto časť sa môže odlomiť. Toto je nos. Jemne položte pod oči na vopred navlhčené cesto. Potom špáradlom zatlačíme snehuliakovi ústa.

Navrhujeme telo snehuliaka

Navrhujeme telo snehuliaka

K koláču – telo by malo byť pripevnené k nohám a pažiam. Z nenamaľovaného cesta vytvarujeme dve rovnako dlhé párky, na jednom konci mierne zahustené. Položíme ich na telo. To budú ruky. Jednu ruku položíme so zhrubnutím smerom k ruke pozdĺž tela, druhú ruku akoby držíme za niečo ohnutú v lakte. Do tejto ruky môžete umiestniť lopatu alebo metlu..

  Ako správne osláviť Nový rok. Čo nosiť, čo variť

Ďalej vytvarujeme nohy. Z modrého cesta vytvarujeme dve predĺžené kvapky rovnakej veľkosti a poukladáme ich na jednu rovnú čiaru pod telo snehuliaka, tenkými koncami dovnútra, mierne sploštenými. Všetky detaily opravíme štetcom a vodou. Ak sa však napriek tomu stane hanba a po vysušení niektorá časť odpadne, môže byť prilepená späť lepidlom PVA..

Urob si sám snehuliaka zo slaného cesta

Obliekanie snehuliaka zo slaného cesta

Vyrábame klobúk. Existuje obrovské pole pre predstavivosť. Klobúk môže byť vyrobený v akejkoľvek veľkosti a tvaru. Ale napríklad, zastavme výber na najbežnejšom klobúku s klopami. Z malej a dostatočne širokej placky z modrého cesta urobíme niečo ako polmesiac s predĺženou strednou časťou. Aplikujeme ho na hlavu, „oblečieme“ ho ako kužeľ. Z rovnakého cesta vytvarujeme malú klobásu a opatrne ju vložíme na miesto klopy, medzi holú a čiapočku. Trochu sploštiť. Špáradlom naneste ľubovoľný vzor. Vystačíte si s jednoduchými bodkami, je to veľmi pekné.

Ďalším krokom je šatka. Malo by byť omotané okolo krku snehuliaka. Bude to v dvoch častiach. Z modrého cesta rozvaľkajte malý obdĺžnik, špáradlom rozdeľte jeden z úzkych koncov a vytvorte tak „okraj“. Šál bude akoby omotaný okolo krku, a preto časť šatky, ktorá je hodená na rameno, sa najskôr položí na telo, prilepí sa obyčajnou vodou. Potom časť, ktorá sa obalí okolo hrdla. Ukradnite šatku so vzorovaným štýlom s klobúkom.

Ďalšie tlačidlá. Jedná sa o jednoduché gule z modrého cesta umiestnené pozdĺž tela snehuliaka. Ale ak si to prajete, môžete ich usporiadať ako skutočné tlačidlá. Hlavnou vecou je dodržať proporcie veľkosti..

Zdobíme metlu a snehuliaka ozdobíme zo slaného cesta

Zdobíme šľahač

Pre úlohu drieku budúcej panicle je perfektné špáradlo s predtým odlomenými ostrými koncami. To sa dá urobiť nožnicami, zvyčajne prebytočné množstvo odreže. Rez bude hladký.

Potom do lisu na cesnak vložíme guličku modrého cesta a vytlačíme veľa nití rovnakého priemeru. Zarovnáme ich na dĺžku a zhromaždíme ich vo zväzku. Vložte pripravené špáradlo do väziva. Hotovú metlu „podáme“ snehuliakovi v ruke a zväzok modrých nití „previažeme“ tenkou niťou obyčajného cesta.

  Panel slaného cesta: kat

Všetko, práca na tvarovaní snehuliaka je dokončená.

Ozdobíme figúrku

Cesto je potrebné vysušiť. V tejto fáze je riskantné a riskantné produkt prudko zahriať a ochladiť. Pretože cesto môže prasknúť a potom bude práca navždy stratená. Výrobok môžete samozrejme sušiť najtradičnejším spôsobom – na parapete, na slnku. Napriek tomu je riziko vzniku trhlín vždy. A čím je remeslo hrubšie, tým je riziko vážnejšie. Ale kto neriskuje, nejedí mandarínky podľa noriem silvestrovských vozňov. Sušte po etapách. Mimochodom, mikrovlnnú rúru môžete používať v "Odmrazovanie". Postupné sušenie znamená, že budete intenzívne sušiť niekoľko období a období, kým sa suší samo. Trochu zahriali v sporáku, dostali ho von, schladili a zopakovali.

Keď je výrobok úplne suchý, aby dodal lesk a predĺžil životnosť, otvorte ho lakom..

To je všetko. Snehuliaka vyrobeného zo slaného cesta môžete obdarovať len tak bez zbytočných ozdôb, alebo prilepiť magnet a predviesť ho ako ozdobu na chladničku, alebo zlepiť pásku a použiť ho ako prívesok na vianočný stromček. Šťastný nový rok!