DIY tylový strom

Ako vyrobiť vianočný stromček z tylu vlastnými rukami. Majstrovská trieda

Vianočný stromček je jedným z najbežnejších remesiel v zimnom období. Učitelia a učiteľky vyrábajú vianočné stromčeky s deťmi z rôznych materiálov. Mnoho detí sa tiež zúčastňuje výstav zimných remesiel, takže musíte neustále hľadať nové nápady. Ak bol vianočný stromček predtým vyrobený hlavne z papiera, dnes môže byť vyrobený z takmer akéhokoľvek materiálu. Pozývame vás vyskúšať urobte vianočný stromček z tylu vlastnými rukami.

Materiály:

– list lepenky;

– lepiaca pištoľ;

– nožnice;

– tylový štvorec so stranou 1,5 m;

– kompas;

– zelené plátno;

– šijací stroj;

– pravítko;

– ceruzka;

– ozdobné stuhy.

DIY tylový strom, majstrovská trieda

Vezmite kúsok lepenky a pomocou kompasu nakreslite sektor kruhu, aby ste mohli kužeľ prilepiť. Na výrobu vianočného stromčeka je najlepšie použiť zelenú lepenku. Ak taký kartón nemáte, farbu môžete skryť zelenou utierkou. Látku ľahko zaistite horúcim lepidlom z lepiacej pištole.

Vezmite kúsok lepenky a pomocou kompasu nakreslite sektor kruhu, aby ste mohli kužeľ prilepiť. Na výrobu vianočného stromčeka je najlepšie použiť zelenú lepenku. Ak taký kartón nemáte, farbu môžete skryť zelenou utierkou. Látku ľahko pripevnite horúcim lepidlom z lepiacej pištole.

Teraz môžete začať vyrábať ihly na vianočný stromček. Za týmto účelom nakrájajte tyl na prúžky. Vytvorte jeden široký 80 m, dva široké 100 mm a dva široké 120 mm. Teraz musíte zostavy týchto pások vyrobiť na šijacom stroji alebo ručne. Zošite ich tiež a vytvorte tak asi 2 metre volán. Čiara by mala ísť presne v strede.

Odporúčame prečítať: Cestovný strom pre domácich majstrov, majstrovská trieda

Začnite lepiť volánik. Široký koniec upevnite v spodnej časti kužeľa a začnite ho navíjať do špirály. Pásku zaistite horúcim lepidlom, aby ihly zo stromu nespadli. Vzdialenosť medzi každým radom bude asi 15 mm.

Začnite lepiť volánik. Široký koniec upevnite v spodnej časti kužeľa a začnite ho navíjať do špirály. Pásku zaistite horúcim lepidlom, aby ihly zo stromu nespadli. Vzdialenosť medzi každým radom bude asi 15 mm.

Pridajte stromu objem. Aby ste to urobili, odrežte vyčnievajúce okraje a začnite robiť malé rezy v tyle. Potom ihly opäť orežte a ozdobte vianočný stromček. Skúste vymyslieť originálne ozdoby na vianočný stromček alebo ich urobte nie zelené, ale ružové alebo biele. Ak ušijete biele spony alebo vaty na tyl, potom získate zasnežený krásny vianočný stromček zo zimného lesa.

  Quilling fotografické remeslá

Pridajte do stromu hlasitosť. Za týmto účelom odrežte vyčnievajúce okraje a začnite robiť malé rezy v tyle. Potom ihly opäť orežte a ozdobte vianočný stromček.

Tylový vianočný stromček je úžasný spôsob, ako krásne a lacno vyzdobiť interiér vlastnými rukami. Na výrobu takého remesla budete potrebovať veľmi málo času, zatiaľ čo vianočný stromček bude vyzerať oveľa elegantnejšie ako papier. Skúste so svojimi deťmi vyrobiť strom na šiške. Predpokladajme napríklad, že vystrihli všetko a vy budete prišiť ruff na šijacom stroji. Spoločná tvorivosť je dôležitým procesom vo vzdelávaní, navyše sa môžete zabaviť a užitočne tráviť voľný čas so svojim dieťaťom..