DIY vianočná guľa vyrobená z papiera

Dekorácia vianočného stromčeka. Ako to urobiť sami z papiera

Dnes si vyrobíme veľmi milú hračku vianočného stromčeka v tvare gule vyrobenú z papiera!

Pre takéto papierová guľa, budete musieť obetovať akúkoľvek starú knihu, ktorá sama o sebe nie je príliš príjemná! Aby ste však nepokazili novoročnú náladu a napriek tomu vyrobili takú zaujímavú hračku, navrhujeme, aby ste ako pracovný materiál použili starý časopis alebo noviny..

Na prácu pripravte nasledujúce materiály a nástroje:

  • Nožnice alebo papiernický ostrý nôž;
  • Pohár;
  • Pero;
  • Dva kovové krúžky;
  • Starý časopis;
  • Kancelárske sponky;
  • PVA lepidlo;
  • Kefy;
  • Ihla a niť;
  • Strieborné flitre.

Najprv musíte na stránky starého časopisu nakresliť veľa rovnakých kruhov. Pohár a obyčajné guľôčkové pero budú ideálnymi pomocníkmi v tejto jednoduchej záležitosti.!

Najprv musíte na stránky starého časopisu nakresliť veľa rovnakých kruhov.

Keď sú kruhy nakreslené v dostatočnom množstve, budete sa musieť vyzbrojiť nožnicami alebo špeciálnym nožom na papier, hovorí sa mu tiež umelecký nôž, a vystrihnúť všetky kruhy do posledného.!

Prekrývajte jeden kruh na druhom, aby ste vytvorili celý stoh. Teraz načrtnite stredový pás nazývaný priemer a zošite všetky kruhy po celej dĺžke naraz. Najlepšie by bolo použiť na tento účel šijací stroj – linka bude hladká, krásna a prácu zvládnete oveľa rýchlejšie ako ručne.!

Preložte jeden kruh na druhý a vytvorte tak celý stoh

A teraz vás čaká „najviac“ tvrdej práce, ktorá bude vyžadovať nielen vytrvalosť, ale aj pozornosť! Budete sa musieť vyzbrojiť lepidlom PVA, štetcom a kancelárskymi sponkami a namazať okraje kruhov na správnych miestach pomocou sponiek na upevnenie schnúcich polotovarov vybudovať takú štruktúru papiera:

Budete sa musieť vyzbrojiť lepidlom PVA, štetcom a kancelárskymi sponkami a rozmazať okraje kruhov na správnych miestach

Keď lepidlo úplne zaschne, nezabudnite odstrániť všetky spinky..

Na koncové časti lopty prilepte malé kruhy kovovými krúžkami, ktoré sú k nim pripevnené:

Na koncové časti lopty prilepte malé kruhy kovovými krúžkami, ktoré sú k nim pripevnené

Prostredníctvom krúžkov prevlečieme vlákno, vytvoríme z neho slučku, vďaka ktorej sa naša guľa bude chváliť na novoročnom strome:

Prostredníctvom krúžkov prevlečieme vlákno, vytvoríme z neho slučku, vďaka ktorej sa naša guľa bude chváliť na novoročnom strome

Naša hračka na vianočný stromček vo forme gule vyrobenej z papiera je takmer pripravená, zostáva len namazať rozbiehajúce sa stredy gule lepidlom PVA a naniesť na ne malé strieborné alebo zlaté iskry!

Ručne vyrábaná papierová guľa je úplne pripravená a čaká, až na ňu príde rad, aby zaujala svoje čestné miesto v našej lesnej kráse!