DIY vianočný stromček vyrobený z látky

DIY vianočné stromčeky vyrobené z látky, foto MK

Nový rok sa blíži, je čas myslieť na vianočný stromček! Tento nepostrádateľný novoročný atribút sa v poslednej dobe ukázal byť pre mnohých drahým potešením! Aby sme však nezúfali pre tých, pre ktorých taká radosť nebola k dispozícii, ponúkame ekonomickú a veľmi kreatívnu možnosť – ručne vyrobený vianočný stromček z látky!

Materiály na takýto vianočný stromček sú k dispozícii pre každého a sú v hojnom počte v každej domácnosti, pokiaľ ide o sklony k šitiu – nebojte sa, takú úplnú krásu môže ušiť aj úplný amatérsky krajčírsky um!

Ak ste sa inšpirovali naším látkovým vianočným stromčekom a chcete ho vytvoriť, porozhliadnite sa a vyberte si vhodné materiály na jeho výrobu, ktorých, ako čoskoro uvidíte, je okolo vás neúrekom:

 • Kúsky nádhernej svetlej látky. V ideálnom prípade – obdĺžniky 15×22 cm;
 • Kartón (zmestí sa do akejkoľvek čokolády alebo obuvi);
 • Kus hustej plstenej látky pre hviezdu s veľkosťou 5×5 cm;
 • Plsťová tkanina na základňu;
 • Sintipon ako plnivo;
 • Malé kamene, ktoré dodávajú nášmu smreku stabilitu;
 • Krásne svetlé tlačidlá;
 • List bieleho papiera;
 • Pero alebo ceruzka;
 • Pravítko;
 • Špendlíky;
 • Niť, ihla, ostré nožnice.

A pozor-žiadne „špeciálne“ a ťažko dostupné materiály a nástroje!

Ako vyrobiť vianočný stromček z látky vlastnými rukami, krok za krokom MK

Neváhajme dlho, ale radšej sa pustime do šitia nášho prvého handrového vianočného stromčeka v živote!

DIY vianočný stromček vyrobený z látky

1. Spočiatku musíme vybrať svetlé krásne látky, z ktorých bude podľa vzoru ušitý náš vianočný stromček. Aj keď nemáte pod rukami dostatočne veľký kus látky, nebojte sa, spojte niekoľko kontrastných kúskov látky dohromady. Ak máte doma šijací stroj – super, rýchlo zošite dva alebo tri segmenty k sebe a vytvorte malý obdĺžnik:

Spočiatku musíme vybrať jasné krásne látky, z ktorých bude podľa vzoru ušitý náš vianočný stromček.

2. Urobme papierový vzor! Na biely list papiera pomocou pera a pravítka nakreslite obdĺžnik so stranami 19 x 12,5 cm. Vystrihnite ho nožnicami, potom ho zložte na polovicu presne v strede, nakreslite uhlopriečku od horného prekladu k spodnej časti roh, opatrne narezaný pozdĺž tejto čiary, rozvinúť – pripravený trojuholník požadovanej veľkosti!

  DIY ananás zo sladkostí a šampanského, majstrovská trieda, video

3. Položte vzor na dva kusy látky preložené tvárou v tvár. Z bezpečnostných dôvodov ho spojte. Kruhovým vzorom papiera ho preneste na látku. Po zmeraní 1 cm prídavkov na švy vystrihnite 2 časti:

Urobme papierový vzor! Na biely papier nakreslite perom a pravítkom obdĺžnik so stranami 19 x 12,5 cm.Papierové vzory

4. Odstráňte papierový vzor a začnite z oboch strán brúsiť detaily vianočného stromčeka. Ak máte šijací stroj, určite ho použite, ale ak ho nemáte, ušite ho ručne, zvládneme šev s názvom „späť k ihle“. Tento šev je veľmi podobný strojovej linke, a dokonca mu môže konkurovať aj v sile.!

5. A teraz obrátime náš obrobok naruby na tvár, dobre ho narovnáme (najmä horný), ohneme 1 cm spodnej časti a dobre ho vyžehlíme:

A teraz len obrátime náš polotovar zvnútra von na tvár.

6. Naplňte celú vnútornú časť vianočného stromčeka synthponom, v najširšej časti na vrch synthponu položte niekoľko kamienkov. Potom urobte ďalšiu vrstvu synthiponu.

7. Vystrihnite z kartónovej škatule (ľubovoľnej) kruh s priemerom 7 cm a z plstenej tkaniny kruh o niečo väčšej veľkosti s priemerom 7,5 cm. Najprv položte kruh z lepenky a potom pokryte ho plsťou a začnite šiť „dno“ na hlavnú časť vianočných stromčekov:

Vystrihnite z kartónovej škatule (ľubovoľnej) kruh s priemerom 7 cm,

8. Novoročné remeslo – vianočný stromček je takmer pripravený! Zostáva len ozdobiť ho lampášmi “na gombíky”! Za týmto účelom vezmeme toľko rôznych krásnych gombíkov, koľko si prajeme, a jednoducho ich prišijeme na náš vianočný stromček:

Aby sme to urobili, vezmeme toľko rôznych krásnych gombíkov, koľko si prajeme, a jednoducho ich prišijeme na náš vianočný stromček.

9. Je tu vianočný stromček, sú na ňom „hračky“, chýba iba veľká a krásna hviezda na samom vrchu hlavy! Teraz všetko napravíme! Zoberieme nožnice, jasnú plstenú látku, list papiera a pero a vystrihneme papierový vzor päťcípej hviezdy.

Uloženie papierového vzoru na dvakrát zloženú plstenú tkaninu

Na filcovú látku preloženú na polovicu dáme papierový vzor, ​​zakrúžkujeme papierovú hviezdu a vystrihneme krásnu päťcípu hviezdu v množstve 2 kusov. Hviezdička by mala mať veľkosť 5 x 5 cm, potom by sa ideálne hodila na strom:

Hviezdička by mala mať veľkosť 5 x 5 cm, potom by sa ideálne hodila na strom:

10. Dve polovice hviezdy sú zošité overlockovým švom. Okrem toho je dôležité nechať jeden lúč nezašitý. Tieto lúče položíme na hviezdu na vrch vianočného stromčeka a už na vrchol ho šijeme zatiahnutým švom, pričom sa pohybujeme striktne pozdĺž obrysu lúčov:

  Snehuliak vyrobený z majstrovskej triedy z polymérovej hliny

vystrihnúť krásnu päťcípu hviezdu

Remeslo – vianočný stromček je úplne pripravený! Šitie nezabralo veľa miesta! S veľkou túžbou a vzrušením môžete ušiť celú „batériu“ takýchto vianočných stromčekov a darovať ich svojim priateľom, z čoho sa, samozrejme, budú radovať! Predstavte si, experimentujte, ozdobte vianočné stromčeky korálkami, kamienkami, mincami …