DIY výrobky s tématikou k Zvestovaniu

remeslá na zvestovanie

Pravoslávni kresťania majú veľa sviatkov. Počas Veľkého pôstu sa všetci títo ľudia s radosťou stretávajú so Zvestovaním Najsvätejšej Bohorodičky. Táto dovolenka je veľmi nádherná. Jeho podstata je každému jasná. V tento deň prijala Svätá Matka radostnú správu od Božieho anjela a počala nádherné dieťa. Mnoho nedeľných škôl v tento deň organizuje priateľské čaje. V taký deň sa navyše vyrábajú špeciálne remeslá, ktoré budú podrobnejšie napísané v tejto zaujímavej publikácii..

Remeselné nápady

Úžasný anjel.

Dňom týchto sviatkov je 7. apríl. A symbolom tejto oslavy je v prvom rade anjel. Práve túto postavu budeme s deťmi robiť. Na toto remeslo pripravte:

 • Biele, zlaté alebo žlté nite,
 • Biela saténová stuha.

remeslá na zvestovanie deťom

Priebeh:

 1. Toto remeslo pre Zvestovanie je vyrobené jednoducho. Najprv sa zozbierajú biele vlákna v požadovanej dĺžke. Potom, čo sú viazané niťou v strede..
 2. Potom túto konštrukciu znova zložte na polovicu a znova zviažte bielou niťou. Vytvarujte si hlavu.
 3. Potom je z vlákna rovnakej farby vyrobený pigtail..
 4. Pomocou žltej alebo zlatej nite uviažte svoje remeslo do stredu. Konce sú zviazané a zasunuté do priestoru medzi niťami tesne pod hlavou. Výsledkom sú ruky. Ďalej pomocou bielej nite uviažte remeslo v oblasti pása.
 5. Ozdobte anjelské šaty opaskom zo žltých alebo zlatých nití. Hlava je ozdobená svätožiarou.
 6. Náš anjel bude s krídlami. Môžu byť vyrobené zo saténových stužiek. Potom, čo sú pripevnené k zadnej časti plavidla.
 7. Zostáva len dať svoje remeslo na vzduchový oblak, ktorý môžete vyrobiť z výplňového polyesteru alebo vaty.

remeslá na zvestovanie deťomremeslá na zvestovanie deťomremeslá na zvestovanie deťomremeslá na zvestovanieremeslá na zvestovanieremeslá na zvestovanieremeslá na zvestovanieremeslá na zvestovanie deťom

Vtáky na dovolenku.

Zvestovanie má mnoho zvykov. Jeden z nich je spojený s vtákmi. V tento sviatok sú jednoducho prepustení. Tento zvyk nám hovorí, že nielen vtáky, ale aj ľudia majú na našej Zemi slobodu. Vytvorenie vtáka v tomto prípade bude preto ideálnou možnosťou. V tomto prípade budete potrebovať:

 • Dierovač a lepidlo,
 • Papier na scrapbooking a farebné kancelárske sponky.

Na papieri načrtneme obrysy vtákov. Každý vták bude potrebovať 2 kusy zrkadla.

Ďalej vezmeme pár kancelárskych sponiek a narovnáme ich. V dôsledku toho budete mať vtáčie nohy. Sú vložené medzi dve strany dielov. Potom sú obe časti navzájom prilepené..

Oči takýchto výrobkov sú vyrobené dierovačom..

remeslá na zvestovanie

Jedlý vták.

Naďalej vám dávame do pozornosti remeslá pre Zvestovanie. Vtáky sú dodnes tvarované a pečené z cesta. Takéto pečivo sa nazýva škovránok. Na výrobu domácej pochúťky nalačno je potrebné cesto z chudého droždia. Ako vyrobiť vtáka z cesta, bude uvedené nižšie. Do tohto procesu môžu byť zapojené aj deti. Ich podobné povolanie určite bude zaujímať.

remeslá na zvestovanie deťom

remeslá na zvestovanie

remeslá na zvestovanie

Biele papierové holubice.

Naše remeslo zvestovania by sa malo deťom páčiť. Skutočne, ak sa na lekcii zhromaždilo veľa detí, vytvorte s nimi kŕdeľ snehobielych holubíc. V tomto prípade je potrebná minimálna sada položiek. Zvlášť musíte vziať pár listov papiera formátu A4.

Na jednom hárku je nakreslená silueta vtáka. Ďalej je rezaný.

Potom sa na tejto siluete nakreslia oči a zobák. To sa dá urobiť úplne v akejkoľvek farbe s ceruzkou..

Ďalej je v siluete vytvorený otvor. Teraz je čas vziať druhý list. Je zložený po celej dĺžke s akordeónom a potom vložený do tohto otvoru.

remeslá na zvestovanie

Víl holub.

O tejto dovolenke hovoríme podrobnejšie. Takže hlavný symbol dovolenky môže byť ešte úžasnejší. Na výrobu budete potrebovať: albumový album a biele obrúsky.

Na začiatku je na liste albumu zobrazená holubica a potom je vyrezaná nožnicami.

Snehovo biele obrúsky sú nakrájané na štvorce. Ďalej je každý štvorec omotaný okolo pasty. Potom, čo je taký kvet prilepený k holubovi, predtým ho namazal lepidlom.

remeslá na zvestovanie

Zhrnutie

Ako vidíte, na takú nádhernú dovolenku budete môcť vykonávať množstvo tematických remesiel. Vyberte si ktorúkoľvek z nich a počas jej tvorby získajte iba pozitívne emócie.