Druhý život nepotrebným veciam: kutilské remeslá

Voľné chvosty odstráňte nožnicami alebo bočnými nožnicami.

Recyklovateľné materiály: odpadky alebo nerozorané pole pre predstavivosť? Ach, na túto otázku odpovie každý viac či menej skúsený ručný výrobca bez váhania „samozrejme, druhá!“ Porozprávajme sa teda v tomto článku o recyklovateľných materiáloch. Všetko, čo obyčajný človek jednoducho vyhodí do koša, my, riaditelia, ich s rezervou stiahneme do koša za účelom ďalšej reinkarnácie do nejakého druhu ručnej práce. Prejdite k veci! Začnime!

Idea číslo 1. Držiaky na perá a ceruzky – príšery

Ako potešiť svoje dieťa? Alebo prekvapiť dieťa priateľskej rodiny? Prirodzene, majitelia rúk majú deti, ach, aké sú rozmaznávané a unavené rôznymi remeslami a kuriozitami. Preto zakaždým musíte vymýšľať viac a viac. A tu je nápad pre vás.

Idea číslo 1. Držiaky na perá a ceruzky - príšery

Došiel vám šampón alebo umývací prostriedok na riad? Uložte nádobu. Ploché plastové fľaše budú pekným držiakom na ceruzku pre mladého výtvarníka..

Začnime teda. Čo potrebujete na vytvorenie originálneho držiaka na ceruzku – monštrum pre malého umelca:

 • Fľaša šampónu. Odporúča sa vziať plochý a objem nie viac ako pol litra, ale môžete experimentovať s veľkým objemom..
 • Nožnice.
 • Samolepiaci hrubý film v čiernej a bielej farbe.
 • Kancelársky nôž.
 • Obojstranná lepiaca páska. Najlepšie bez podpory.
 • Super lepidlo alebo tavné lepidlo.
 • Jednoduchá ceruzka.

Najprv teda odstránime štítky, nádobu umyjeme a osušíme. Remeslo je určené pre dieťa. Fľašu preto musíme poriadne umyť, bublinky nepotrebujeme.

Začnime teda. Čo potrebujete na vytvorenie originálneho držiaka na ceruzku - monštrum pre malého umelca:

Teraz vyzbrojení jednoduchou ceruzkou načrtneme budúce monštrum. Umiestnite kresbu na fľašu za predpokladu, že dno bude spodkom konštrukcie. Asi desať centimetrov od spodnej časti fľaše by malo byť uložených pod zásobníkom na ceruzku, čo by sa malo vziať do úvahy pri plánovaní rozloženia náčrtu.

Kancelárskym nožom vystrihneme hlavné čiary, nožnice vystrihneme menšie časti. Odporúča sa vziať si malé nožnice. Môžete fantazírovať o končatinách a zo zostávajúceho materiálu vystrihnúť držadlá.

Končatiny musia byť pripevnené k telu, urobíme to pomocou tavného lepidla

Končatiny musia byť pripevnené k telu, urobíme to pomocou taveniny alebo super lepidla. Lisovali sme spolu a čakali na úplné vysušenie a upevnenie dielov.

Tvár netvora rozoznáme zo samolepiaceho papiera. Tu môžete dať svojej fantázii úplnú voľnosť. Vytvorte oči z čiernobieleho papiera. Biely ovál alebo kruh – biely, čierny kruh – zrenica. Vytvárame však fantastické monštrum, ale môže to byť aj naopak. Po vyrezaní približného tvaru fazuľového srdca urobíme ústa. A nezabúdajme na ostré zuby, aby zuby vyzerali dobre, je lepšie vziať si ich pár. Stačí vystrihnúť predĺžené trojuholníky z bieleho samolepiaceho papiera. Existuje značná šanca, že tento konkrétny detail bude predovšetkým podľa vkusu dieťaťa..

Nezabudne sa na držiak. Ako bolo uvedené vyššie, plánovali sme umiestniť držiak na ceruzku

Nezabudne sa na držiak. Ako bolo uvedené vyššie, plánovali sme umiestniť držiak na monštrá na stenu, takže sa o držiak postaráme. Dostatočne na to, aby odolali hmotnosti držiaka na ceruzku, prilepíme kúsok „obojstrannej pásky“ na „chrbát“ našej obludy.

Je žiaduce upevniť držiak na ceruzku nad pracovným povrchom dieťaťa.

To je všetko. Rozbehnite svoje majstrovské dielo rýchlejšie. Je žiaduce upevniť držiak na ceruzku nad pracovným povrchom dieťaťa.

  Náhrdelník na krku z gumičiek

Myšlienka číslo 2. ako vyrobiť peračník – myš do školy vlastnými rukami

A tu je ďalší zábavný nápad na darček pre malého človeka. Ale je tu malá must -have zručnosť – háčkovanie. V zásade nie je nič zložité, všetko je možné pliesť jediným háčkovaním.

Čo teda potrebujete na vytvorenie skvelého peračníka v tvare myši:

 1. Pomerne veľká plastová trubica, bez ohľadu na to. Hlavná vec je tvar a veľkosť.
 2. Pletenie.
 3. Háčik Priraďte číslo k vláknu.
 4. Zapínanie na gombíky.
 5. Malá klapka bieleho plátna pre oči. Môžete to urobiť háčkovaním malých kruhov.
 6. Ihla s niťou.
 7. Štyri penové guľôčky s malým priemerom alebo si môžete vziať plastové korálky alebo niečo podobné.
 8. Kancelársky nôž.
 9. Nožnice.

Teraz k samotnej majstrovskej triede!

1. Pripravíme si tubu. Pre náš projekt potrebujeme iba samotný kontajner, „ramená“ trubice a viečko so závitom musia byť oddelené. To sa dá dosiahnuť nožom alebo ostrým kuchynským nožom. Otvorenú trubicu je potrebné dôkladne umyť z obsahu, aj keď chystáte darček pre celkom dospelé dieťa, nemali by ste sa úplne spoliehať na jeho svedomie, je lepšie hrať na istotu..

ako vyrobiť peračník - myš do školy vlastnými rukami

V miestach, kde je rúrka zváraná, odstránime ostré konce. Neodrezávame ich úplne, ale iba matné a redukujeme.

2. Teraz oblečieme našu myš. Pomocou háčika upletieme poťah. Farebným prechodom je možné označiť hranice oblečenia. Do čoho oblečiete svoju myš? Opýtajte sa svojej predstavivosti. Majte na pamäti, že v tejto fáze môžete určiť pohlavie myši, to znamená určiť, ktorého peračník bude pre dievča alebo chlapca. So sukňou môžete upliesť niečo ako nohavice s podväzkami alebo letné šaty.

Pomocou háčika upletieme poťah. Farebným prechodom je možné označiť hranice oblečenia.

Teraz musíte pliesť štyri časti pre nohy a držadlá. Môžete ich urobiť rovnaké alebo napríklad na nohaviciach „obliecť“ pančušky. Tieto položky sa vykonávajú nasledovne. Upletieme reťaz vzduchových slučiek a na koniec pripevníme uviazanú penovú guľu.

Teraz sú na rade uši. Uháčkujte dva rovnaké kúsky malých kruhov.

Papuľa. Rozviažte kužeľ. Na šírku by mal zodpovedať hrdlu trubice. A na dĺžku, aby bola dostatočná na to, aby mohla hrať úlohu krytia. Dokončite kužeľ s čiernym nosom. Môže byť pletený z čiernej nite alebo ušitý z malého kúska čiernej látky a výplňového polyesteru.

Papuľa. Oči by mali byť umiestnené na kužeľ hlavy. Môžete si ich vyrobiť sami z malých kúskov látky a penovej gumy

3. Papuľa. Oči by mali byť umiestnené na kužeľ hlavy. Môžete si ich vyrobiť sami z malých útržkov látky a penovej gumy, alebo ich môžete uháčkovať, môžete pripevniť zakúpené v obchode. Hlavná vec je, že malé časti sú bezpečne pripevnené. Koniec koncov, malý inžinier musí urobiť určité množstvo svojej sily, aby skontroloval spoľahlivosť upevnenia. Mimochodom, to platí pre všetky malé detaily. Aby bol peračník zaujímavejší, môžete pridať malé detaily, ako sú riasy a antény. Môžu sa vykonávať ihlou a niťou..

Šiť na uši.

4. Zostavenie. Keď sú všetky diely pripravené, je čas prejsť na montáž. Najprv zozbierame a spojíme trubicu kužeľa a hlavu trojuholníka. Prišite rúčky a nohy. Rozdeľte gombík a prišite jednu časť na hlavu v oblasti nosa a druhú časť umiestnite zodpovedajúcim spôsobom k prvej. Aby pri spájaní častí neničili konštrukciu a plnili svoju funkciu.

  DIY remeslá pre nový rok 2021. Príprava na novoročné sviatky

To je všetko. Vtipný a mimoriadne neobvyklý peračník na myš je pripravený. Dieťa bude neopísateľne potešené

To je všetko. Vtipný a mimoriadne neobvyklý peračník na myš je pripravený. Dieťa bude neopísateľne potešené.

Idea číslo 3. Remeslo z plastových korkov – človiečik

Pokračovaním v téme darčekov pre naše kvety života zvážte myšlienku najjednoduchšej hračky z recyklovaných materiálov. Alebo skôr zo zátok, ktoré zostali z plastových fliaš. Myšlienka je skvelá, pretože je možné a nevyhnutné pozvať deti do procesu vytvárania hračky. Tento proces je jednoduchý a bezpečný, ale je lepšie ho nerobiť bez bystrého oka dospelého, inak nikdy neviete, čo.

Pokračovaním v téme darčekov pre naše kvety života zvážte myšlienku najjednoduchšej hračky z recyklovaných materiálov

Čo teda potrebujete na vytvorenie korkového muža:

 • Zátky z plastových fliaš nie sú menšie ako 30 kusov. Môžete si vziať kryty rôznych priemerov.
 • Odolná šnúra.
 • 6 jadier z hračky „Kinder Surprise“.
 • Oči hračiek. Môžete si vziať gombíky alebo korálky v čiernej farbe.
 • Super lepidlo alebo tavné lepidlo.
 • Klinec, šidlo, ihlica na pletenie, všetko, s čím urobíte dieru 2-3 milimetre.

Začnime teda

Pred začatím praktickej časti „projektu“ si sadneme vedľa seba a spoločne vymyslíme, akého človeka by sme mali dostať. Viečka rozložíme na stôl alebo iný rovný povrch, aby každé zaujalo svoje miesto. Nezabudnite na kinderky, tie tiež potrebujú určiť miesto.

Idea číslo 3. Remeslo z plastových korkov - človiečik

Potom musíte v prvom rade vytvoriť správny počet otvorov na správnych miestach. Za týmto účelom vezmite napríklad klinec a zahrejte ho na plynovom horáku, vypaľujte otvory vo viečkach.

Potom nechajte dieťa zostaviť hračku. Nezabudnite pridať uzly na šnúru na správnych miestach..

Keď je hračka zostavená a všetky uzly sú bezpečne pripevnené, môžete pristúpiť k návrhu tváre hračky. Môžete len kresliť oči, nos, pery alebo sa môžete nalepiť na hračky alebo ich nahradiť gombíkmi alebo korálkami. Hlavná vec je, že malé predmety sú pevne prilepené superlepiacim alebo tavným lepidlom..

Na hlavu hračky si môžete obliecť čiapku z dvoch čiapok väčšieho a menšieho priemeru. Alebo si z nití môžete urobiť predklon. To je na vás a vašom želaní..

Bábika je jednoduchá a úplne lacná, ale čas strávený všeobecným zamestnaním je jednoducho na nezaplatenie..

Idea číslo 4. Vrecko krúžkov z plastových fliaš

A tu je ďalší nápad na využitie recyklovateľných materiálov. Originálna taška, ktorá sa nemačká a nezmáča. Dokonale priepustný pre vzduch a vodu.

Idea číslo 4. Vrecko krúžkov z plastových fliaš

Taška s takýmito vlastnosťami je na farme vždy potrebná. Ak sa s ňou objavíte na ulici, jednoducho padnete do očí okoloidúcim. A čo je najzaujímavejšie, taška z korkových krúžkov je dosť pevná. Výroba takého predmetu pre domácnosť alebo šatníka je jednoduchšia – jednoduchá.

Čo teda potrebujete na vytvorenie praktickej kabelky z korkových krúžkov:

Čo teda potrebujete na vytvorenie praktickej kabelky z korkových krúžkov:

 • Korkové prstene. Odobraté množstvo priamo súvisí s veľkosťou produktu. V príklade je použitých viac ako 260 kusov. Hlavná vec je, že priemer je rovnaký
 • Plastové svorky. Požadovaná suma opäť súvisí s veľkosťou položky. Môžete si vziať viacfarebné. To dodá produktu farbu. Najmenší bude vyzerať elegantne.
 • Trpezlivosť.
  Staré džínsy - nové nápady s fotografiami

Za starostlivosť!

Prvá vec, ktorú potrebujete, je určiť veľkosť budúcej tašky alebo škatule. Teraz musíte rozložiť všetky krúžky a opatrne, ale pevne spojiť pomocou plastových svoriek. Voľné chvosty odstráňte nožnicami alebo bočnými nožnicami.

Algoritmus práce je jednoduchý, najskôr jedna rovina, potom druhá atď. Ak plánujete veľký produkt, potrebujete ešte veľa trpezlivosti. Veľa štastia!

Pozri tiež: Vyrobte si čarovnú paličku s kúzlom, urobte to sami

Voľné chvosty odstráňte nožnicami alebo bočnými nožnicami.

Idea číslo 5. Vianočná ozdoba z plastovej fľaše

Neignorujme fakt, že do Nového roka zostáva necelý mesiac. Nemáte dostatok času na dlhodobý projekt? A tu je jednoduchý nápad na novoročnú výzdobu..

Vianočná dekorácia z plastovej fľaše

Čo potrebujete na vytvorenie slávnostnej dekorácie vianočného stromčeka:

1. Priehľadná plastová fľaša. Je potrebné vybrať nádobu čo najrovnomernejšie s minimálnym počtom deformácií tela.

2. Flitre, pár zvislých dažďových pások, flitre.

3. Tavné lepidlo.

4. Tenká baliaca páska.

Začnime teda !

Plastovú fľašu umyjeme a osušíme. Štítok odstránime a miesta, kde zostáva lepidlo, jednoducho zotrieme odlakovačom. Odrezali sme dno a kužeľ krku. Z týchto častí môžete tiež prísť na veľa zaujímavých vecí, ale o tom si povieme neskôr..

Vyberieme najrovnomernejšie miesto a nakrájame ho ako klobásu na rovnaké kruhy. Asi centimeter, možno menej. Ak existujú pochybnosti o oku, potom je možné na telo fľaše použiť približné značky..

Plastovú fľašu umyjeme a osušíme. Štítok odstránime a miesta, kde zostáva lepidlo, jednoducho zotrieme odlakovačom

Potom, čo je fľaša „nasekaná“, musia byť krúžky navzájom spojené. Na jednu hračku potrebujete tri prstene. Na upevnenie sa môžete uchýliť k ihle a nite alebo použiť špeciálne sponky, alebo môžete jednoducho vypáliť otvory na stĺpoch budúcej hračky a natiahnuť ozdobný vrkoč s trblietkami. Hlavnou vecou je, ak plánujete upevniť upevňovací bod, potom vopred rozdeľte všetky tri krúžky v rovnakej vzdialenosti od seba.

Potom musia byť ozdobené prstene upevnené dohromady. Na tento účel sú vhodné flitre, flitre, jedným slovom, dá sa použiť všetko, čo vám napadne.

A vo finále nesmieme zabudnúť na pútko na zavesenie a je to. Nenáročná originálna hračka na vianočný stromček je pripravená!

Pripravili sme pre vás taký výber nápadov. Recyklovateľné materiály sú dobré, pretože nikdy nebudú prenesené na naše farmy. Dnes sme hovorili o plastových fľašiach a ich sprievodných uzáveroch a krúžkoch. Dúfame, že sa vám páči aspoň jeden nápad a už sa ponáhľate, ako ho zrealizovať vlastnými rukami.!