Gumené náramky, YouTube MK

Ako rýchlo a ľahko splietať náramky z gumičiek YouTube MK

Elastické náramky z dúhového stavu sú módnym ručne vyrábaným trendom, ktorý obľubujú deti i dospelí. Takéto šperky nosia nielen tínedžeri, ale aj známi ľudia. Napríklad ozdoba rybieho chvosta bola videná na ramene vojvodkyne z Veľkej Británie Kate Middleton z Cambridge. Podrobné videá o tkaní náramkov z gumičiek si môžete pozrieť na YouTube a v našich článkoch nájdete aj majstrovské kurzy s popismi a fotografiami.

Gumené náramky, YouTube MK

Náramky splietame z gumičiek bez použitia stroja

Náklady na balík elastických pásov sú oveľa nižšie ako hotová sada, takže sa mnohí obávajú otázky: je možné tkať náramky bez stroja? Nejde samozrejme len o jednoduchý rybí chvost, ale aj originálny s kvetmi z gumičiek. Budete potrebovať dve bežné stolové vidlice, ktoré môžete k sebe prilepiť páskou. Zástrčky sú spojené na opačných stranách.

Náramky splietame z gumičiek bez použitia stroja

Vezmite jeden elastický pás a trikrát ho omotajte okolo dvoch hrotov jednej vidlice. Potom vezmite dve gumičky a navlečte ich na rovnaké dva hroty jednej vidlice a oproti druhej vidlici. Zaveste elastický pás trikrát skrútený a zložte ho v strede. Teraz sa musíte uistiť, že gumičky natiahnuté cez protiľahlé zuby sú na tej istej vidlici. To sa musí vykonať päťkrát, zatiaľ čo na jednej vidlici by ste mali mať dve medzery pre kvetinu a na druhej tri. Vezmite jednu gumičku a vráťte ju na opačné hroty vidlíc. Začnite háčkovať polotovary kvetov v strede na oboch stranách. Prvý kvet náramku je pripravený. Položte posledný elastický pás kvetu na jednu vidličku a spodný prevlečte cez horný.

Na zuby položte ešte jednu frézu a v strede zlikvidujte kvetinu. Potom úplne zopakujte výrobu ďalších farieb. Postupne bude váš kvetinový náramok rásť. Podrobnejšie vidíte, ako sa taký náramok splieta z gumičiek, vo videu.

  Lietadlo

Gumené náramky, YouTube MK

Originálny náramok majstrovskej triedy na vidličku

Mnoho ihličiek chce tkať nie tenký, ale hrubý náramok. Ak chcete ozdobiť svoje zápästie širokým náramkom, použite gumičky v tvare tiahla Rainbow a dve vidličky zlepené páskou. Začíname tkať trojitý rybí chvost s osmičkou, ktorý je prehodený cez extrémne protiľahlé zuby, ako aj na dva stredné zuby. Na vidličku môžete upliesť aj štvorradový náramok. Potom položte jednu gumičku na všetky štyri zuby vidlice. Teraz položte jednu gumičku na rovnobežné zuby vidlíc (3 kusy, pretože tkáme trojradový náramok). Opäť musíte hodiť elastický pás horizontálne cez štyri klinčeky a potom jeden po druhom paralelne. Vykonajte to trikrát..

Pozrite si video na YouTube: Trojitý náramok z rybieho chvosta

Pokračujeme k zhodeniu gumičiek. Za týmto účelom sklopte najnižšiu vodorovnú gumu do stredu. Otočte vidly a zlikvidujte tri gumičky, ktoré sú na spodnej časti zubov. Prevráťte vidlice a znova stiahnite spodnú vrstvu gumičiek stiahnutím horizontálnych gumičiek. Gumičky opäť prevlečte cez hroty a na jednu vidličku pridajte horizontálnu. Opakujte proces odlepovania gumičiek a navliekania, kým náramok nebude dostatočne dlhý, aby sa zmestil okolo zápästia.

Vďaka videu na YouTube ľahko sa naučíte tkať náramky z gumičiek a doplniť si krabičku o nové šperky. Potom, čo zvládnete základné techniky, pokúste sa splietnuť svoje vlastné majstrovské dielo striedaním farieb gumičiek alebo kombinovaním niekoľkých techník. Hlavnou výhodou takýchto náramkov je, že vyzerajú dostatočne štýlovo, a preto sú vhodné pre dievčatá a chlapcov..