Hračky – loptičky vyrobené zo saténových stužiek na Nový rok

Saténové stužkové gule

Artičoka je nový smer v technike patchworku, ktorý sa scvrkáva na šitie a lepenie jednotlivých dielov. Vyšívanie dostalo názov „Artičok“ kvôli tomu, že hotové výrobky sú podobné plodom rastliny s rovnakým názvom. Ak máte základné znalosti o patchworku, nebude pre vás výroba remesiel technikou artičoku ťažká. Skúste vyrobiť krásne guličky zo stužiek a polystyrénu.

Lopty zo saténových stužiek, majstrovská trieda

Najprv musíte pripraviť základňu pre loptu. Najlepšie je vziať si penové polotovary, ktoré sa dnes predávajú v každom remeselnom obchode..

Najprv musíte pripraviť základňu pre loptu. Najlepšie je vziať si penové polotovary, ktoré sa dnes predávajú v každom remeselnom obchode.

Pásku nastrihajte na prúžky, napríklad ak je šírka pásky 2,5 cm, potom by mala byť dĺžka pásika asi 6-7 cm. Z pásky oddelene odrežte štvorec a pomocou ihiel ju pripnite na loptu..

Pásku nastrihajte na prúžky, napríklad ak je šírka pásky 2,5 cm, potom by mala byť dĺžka prúžku asi 6-7 cm, Odrežte z pásky oddelene štvorec a pomocou ihiel ju pripnite na loptu.

Potom musíte vziať predtým pripravený pás a zložiť ho v tvare trojuholníkového tvaru. Výsledný kus pripnite na svoje pole. V tomto prípade musia byť ihly umiestnené v dolných rohoch ohybu pásky.

Prečítajte si tiež: Patchworkové remeslá

Takéto trojuholníky je potrebné pripevniť na štyri strany nášho štvorca..

Takéto trojuholníky je potrebné pripevniť na štyri strany nášho štvorca.

Potom, čo ste urobili prvý riadok, môžete pristúpiť k druhému, zatiaľ čo polotovary sú pripevnené šachovnicovým vzorom..

Potom, čo ste urobili prvý riadok, môžete pristúpiť k druhému, zatiaľ čo polotovary sú pripevnené šachovnicovým vzorom.

Môžete zmeniť farbu stuhy, aby vaše remeslo vyzeralo originálne.

Môžete zmeniť farbu stuhy, aby vaše remeslo vyzeralo originálne.

Pokračujte v zaisťovaní svojich kúskov k penovej guličke, kým sa nedostanete dnu.

Pokračujte v zaisťovaní svojich kúskov k penovej guli, kým sa nedostanete dnu.

Zvyšok lopty musíte ozdobiť pomocou štvorca vyrobeného z pásky. Na zavesenie lopty pripevnite k nej tenkú stužku. Guľa zo saténových stužiek je pripravená.

Zvyšok lopty musíte ozdobiť pomocou štvorca vyrobeného z pásky. Na zavesenie lopty pripevnite k nej tenkú stužku. Guľa zo saténových stužiek je pripravená.

Krásne remeslá je možné vyrobiť z najbežnejších materiálov. Artičoková technika sa široko používa na výrobu rôznych dekoratívnych predmetov pre domácich majstrov. Obdobným spôsobom môžete prišiť polotovary na rovný povrch a namiesto stuhy použiť látku..