Hračky Lumigurumi

Lumigurumi - tkanie z gumičiek hračiek a figúrok

Mnoho ihličiek pozná tento typ vyšívania ako amigurumi. Napriek neobvyklému názvu je amigurumi obvyklým pletením hračiek z nití. S príchodom gumičiek RainbowLoom sa objavil ďalší typ vyšívania – lumigurumi. Tieto dva smery často nie sú oddelené, jednoducho pletú hračky z rôznych materiálov. V tomto článku vám povieme, ako uviazať zajačika, myš a koňa z gumičiek RainbowLoom. Aj keď nemáte zručnosti v pletení alebo nepracujete s gumičkami, pomocou video návodov si môžete ľahko vyrobiť akúkoľvek hračku.

Materiály:

– gumičky;

– háčik;

– prak alebo stroj.

– korálky;

– sintepon.

Majstrovská trieda zajačika Lumigurumi

Figúrka zajačika sa stane obľúbenou hračkou dieťaťa a tiež mu pomôže naučiť sa tkať z gumičiek. Princíp tkania je pomerne jednoduchý: na prak alebo vidličku musíte v štyroch otáčkach navinúť elastický pás hlavnej farby. Potom sa cez ten na praku natiahne ďalší elastický pás a navlečie sa na háčik. Ukazuje sa, že na háku sú dve vzduchové slučky, z ktorých jedna je vytiahnutá cez druhú. Výsledkom je, že stĺp praku je úplne spletený v kruhu. Potom môžete odstrániť všetky slučky a hodiť ich cez háčik, aby ste pokračovali v tkaní..

Pozrite si užitočné video: Zajačik vyrobený z gumičiek

Je pozoruhodné, že taká 3D hračka môže byť tkaná bez stroja a praku vôbec. Ďalšie informácie o tom, ako vyrobiť zajačika z gumičiek, nájdete vo videu.

Myš majstrovskej triedy z gumičiek

S najväčšou pravdepodobnosťou ste už videli takú myš vyrobenú z nití, takže ak máte háčkované schopnosti, môžete si ľahko vyrobiť krásnu hračku. Začneme tkať myš z gumičiek z ucha. Ukazuje sa, že na prak štyrikrát skrútite jeden elastický pás a potom ho zapletiete do polkruhu a pridáte elastické pásy. Potom môžete očko odstrániť a pokračovať v tkaní. Aby to bolo pohodlné, označte posledný rad zámkom a tkajte v kruhu. Budeme musieť urobiť niekoľko medzier. Potom, čo sú všetky diely spojené, je potrebné myš naplniť výplňovým polyesterom.

Pozrite si užitočné video: hračka myš lumigurumi

Pozrite si podrobnú majstrovskú triedu vo videu. DIY 3D hračka vyrobená z gumičiek môže byť milým darčekom pre dieťa alebo slúži na ozdobenie tašky.

Ako urobiť koňa z gumičiek RainbowLoom

Hračky vyrobené z gumičiek vyzerajú originálne v zväzku kľúčov a môžu zdobiť aj perá, peračník alebo tašku. Pomocou techniky lumigurumi môžete vyrábať volumetrické 3D kone alebo ploché verzie. Samotné vyšívanie z gumičiek RainbowLoom pochádzalo zo zahraničia, takže zaujímavé majstrovské kurzy sa častejšie vyskytujú v cudzom jazyku, ale princíp tkania je všade rovnaký. Po zhliadnutí videa, dokonca aj bez znalosti jazyka, pochopíte, v akom poradí pridať gumičky na výrobu figúrky.

Pozrite si užitočné video: DIY gumový kôň

Hračky na kone Lumigurumi vyrobené z gumičiek

Kôň môže byť vyrobený z gumičiek na stroji, praku alebo dokonca z vidlice. Hlavnou vecou je byť trpezlivý a ukázať predstavivosť. Ak skôr deti zbierali figúrky z Kinder Surprise, dnes si môžu vyrábať malé hračky samy pomocou gumičiek RainbowLoom. Sledujte videá a rozširujte svoje zbierky.