Jednoduché elastické náramky

Ako tkať jednoduché náramky na gumu

Módna aktivita pre mladých ľudí – tkanie náramkov z gumičiek sa vyvíja každý deň. Už remeselníčky môžu vyrábať nielen náramky, ale aj rôzne hračky a dokonca aj oblečenie. Táto zábavná aktivita upúta nielen mladých ľudí, ale aj dospelých, z gumičiek môžete vyrobiť skvelé darčeky. Ľahké remeslá – náramky vyrobené z farebných gumičiek vyzerajú dobre ako šperky. Existuje už mnoho rôznych spôsobov a štýlov tkania, či už na stroji alebo bez neho. Dnes si povieme, ako tkať jednoduché ceruzkové náramky.

Jednoduché náramky vyžadujú jednoduché veci!

– dve ceruzky alebo perá

– gumičky dvoch farieb (môžete si vyrobiť jednu, ale bude to vyzerať lepšie)

Začnime teda:

Vezmeme do ruky dve ceruzky a navlečieme prvý elastický pás (v našom prípade červený), ako je znázornené na fotografii.

Dnes vám povieme, ako pliesť jednoduché náramky z gumičiek na ceruzky

Teraz si nasadíme gumičku inej farby (máme čiernu), ale bez krútenia. Potom naň navlečieme ešte jeden červený, bez krútenia.

Získali sme počiatočný polotovar na tkanie – prvý elastický materiál je skrútený, ďalšie dva sú navrchu oblečené obvyklým spôsobom. Teraz môžeme začať tkať:

Prstom vypáčte na jednej strane najnižší (skrútený) elastický pás a spustite ho do stredu (medzi ceruzky). To isté robíme s druhou časťou. Naše dve gumičky, uviazané úplne dole, ako jarmo.

Upletajte jednoduchý náramok z gumičiek bez stroja

Teraz si navlečieme nový čierny elastický pás a nasadíme úplne spodný (je tiež čierny). Keď sme ho spustili do stredu, máme v strede druhú svorku. Musíte tkať týmto spôsobom (pridaním nového na vrch a potom sa zlikvidovať), kým dĺžka náramku neklesne okolo zápästia.

Teraz sa porozprávajme o tom, ako dokončiť tkanie nášho jednoduchého náramku:

Teraz sa porozprávajme o tom, ako dokončiť tkanie nášho jednoduchého náramku.

Všetky sady na tkanie majú štandardné spony, sú vyrobené z plastu a vyzerajú ako písmeno S. Keď odstránime hotový náramok z ceruziek, získame dve voľné očká (ktoré boli na ceruzkách). Spojíme ich a spojíme jednou stranou zapínania.

  Lietadlo

ako tkať najjednoduchší náramok z gumičkyTo isté robíme s druhou stranou náramku. Máme najjednoduchší dvojfarebný náramok z gumičky. Technika tkania, ktorú sme použili, sa nazýva "Rybí chvost". Existuje aj mnoho ďalších techník, na ktoré sme sa už pozreli ako napríklad: francúzsky vrkoč a dračie šupiny..

Užitočné video: Jednoduchý náramok z gumičky "rybí chvost"

V nasledujúcich článkoch sa pozrieme na ďalšie spôsoby tkania s gumičkami. Dúfame, že vám naše články budú užitočné. Vráťte sa často na naše remeselné stránky www.svoimi-rukamy.com