Jesenné papierové remeslá

Jesenné papierové remeslá

Na jeseň je svet mimoriadne krásny. A tentokrát spravidla všetkých inšpiruje k tvorivosti. V tomto ročnom období sú deti obzvlášť pôsobivé, chcú vo svojich remeslách vyjadriť svoje pocity a predviesť, čo cítia. Na hodinách kreativity je najobľúbenejším materiálom na vytváranie remesiel lepenka a farebný papier. Ponáhľame sa, aby sme vám so šablónami predstavili jesenné papierové a kartónové remeslá pre základnú školu. Dúfame, že tieto nápady budú určite prijaté s „hurá“ a že samotní školáci si budú môcť z vytvorenia takýchto výrobkov urobiť skvelú náladu..

Remeselné nápady na tému Jeseň z papiera a lepenky

Ak sú remeslá vyrobené z lepenky a papiera objemné, potom sú zaujímavé pre každé dieťa. V tomto príspevku ponúkneme veľa remesiel. Buďte preto odvážni pri výbere a vytváraní toho, čo sa vám páči..

Nezvyčajné jesenné lístie.

Ak pri vytváraní remesiel používate obojstranný farebný papier, môžete získať atraktívne listy..jesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónami

V tomto prípade je list ohnutý na polovicu a v náhodnom poradí sú naň nakreslené nepravidelné kontúry. Tieto obrysy môžu napodobňovať javorový list alebo akékoľvek iné. Potom nožnicami nôž vystrihnite a rozložte. List, ktorý sa ukázal, musí byť zložený harmonikou s úhľadnými pohybmi. Potom sa akordeón ohne na polovicu a miesto záhybu sa zachytí obyčajným, ale veľmi dlhým pásom papiera.

jesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónamiurobte si svojpomocne jesenné papierové remesláurobte si svojpomocne jesenné papierové remesláurobte si svojpomocne jesenné papierové remesláurobte si svojpomocne jesenné papierové remeslájesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónami

Ak urobíte veľa takýchto listov, získate jesennú girlandu..

jesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónami

Zelenina a papierové ovocie.

jesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónamiAk použijete nite, obyčajné kartónové figúrky sa ukážu byť objemné a krásne. Ale všetko by malo byť povedané v poriadku..

Najprv sa teda na lepenku akejkoľvek farby nakreslia obrysy zeleniny alebo ovocia. Samozrejme, všetko stojí za to prerušiť. Teraz použijeme hrubú priadzu, ktorá zodpovedá farbe zeleniny alebo ovocia.jesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónami

A aby v čase zabalenia figúrky vlákna nekĺzali, musíte urobiť malé rezy pozdĺž okrajov obrázku. Keď je figúrka zabalená, konce priadze sú bezpečne pripevnené.

  Kvety z korálikov foto MK

Na poznámku! Ak sa pokúsite urobiť vrstvu priadze hustou, získate krásnu volumetrickú postavu..

papierové jesenné remeslá

Tuyeski za ukladanie darov jesene.

jesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónamiAké remeslá z jesenného papiera si teda môžete vyrobiť sami? A tu by sa malo povedať, že existuje veľa možností. Napríklad na uloženie darčekov na jeseň môžete urobiť svetlé a neobvyklé tuesques. Najprv si pripravte papier. Listy v žltej, hnedej a oranžovej farbe budú stačiť. Ak to nie je k dispozícii, urobí to biely papier, ktorý namaľujeme ceruzkami. Potom stojí za to ohnúť úzky okraj papiera dovnútra..

jesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónamijesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónamiurobte si svojpomocne jesenné papierové remesláurobte si svojpomocne jesenné papierové remesláurobte si svojpomocne jesenné papierové remesláurobte si svojpomocne jesenné papierové remeslájesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónamijesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónamiurobte si svojpomocne jesenné papierové remeslájesenné základné školy z papiera a lepenky so šablónami

A na širokej strane sú vyrobené rovnobežné zárezy, ktorých by malo byť veľa. V tomto prípade by vzdialenosť medzi nimi mala byť 2-3 cm.V ďalšej fáze je list zložený z tých strán, ktoré zostanú. Potom je z lepenky vyrezaná šablóna javorového listu. Pripojte túto šablónu do stredu obrobku, zakrúžkujte ju. Teraz je nožom list vyrezaný na pulte. Na vnútornú stranu obrobku prilepte priehľadný farebný film. Zbierajte jedáleň a prilepte jej okraje k sebe. Potom ho prilepíme škótskou páskou. Ďalej je spodok tuyesky načrtnutý na papieri a kruh je vyrezaný. Teraz je z papiera vystrihnutý pás papiera, ktorý bude perom.

Objemové papierové remeslo.

Všetky jesenné papierové remeslá, ktoré sú tu k dispozícii, sú vhodné pre deti. Ale ďalšie remeslo je trochu komplikované, takže to môžu robiť len trpezlivé deti..papierové jesenné remeslá

Tu budete potrebovať hrubé hrudky farebného papiera alebo obrúskov. Najprv však z lepenky vyrežte jesenné lístie. A z obrúskov a papiera sa tvoria hrudky. Potom sú prilepené na kus lepenky. Postupne stojí za to urobiť všetky listy v takýchto hrudkách. A sú prilepené k lepidlu. Aby remeslo vyzeralo kompletne, musíte výsledné listy pripevniť na vetvu.

papierové jesenné remeslá

Jesenné lampióny.

Pokračujeme vo výrobe papierových remesiel na jesennú tému. Mnohí z nás sú zvyknutí vyrábať papierové lampióny na Nový rok na ozdobu vianočného stromčeka. Ak však používate papier v jasných jesenných farbách, potom farebné lampáše dokonale vyzdobia interiér vášho domova. A deti ich určite budú robiť s potešením..

  Jednoduché remeslá z farebného papiera pre mladších študentov

jesenné papierové remeslá pre deti

jesenné papierové remeslá pre deti

Aplikačné lakovanie.

Použitím šikovných materiálov môžete urobiť niečo úžasné. A na vytvorenie ďalších remesiel sú potrebné práve tieto. Mali by ste použiť: vetvy stromov, základňu toaletného papiera, hrubý papier a lepidlo PVA.

papierové remeslá na jesennú tému

Kartónová základňa je najskôr mierne sploštená, aby mohla nadobudnúť tvar listu. Potom sa nožnicami táto základňa odstrihne. Kartónové listy sú prilepené do otvorov tejto formy. Potom sa celá kompozícia zhromaždí na plátne. Pri práci je vhodné použiť dobré lepidlo..

papierové remeslá na jesennú témupapierové remeslá na jesennú témupapierové remeslá na jesennú tému

Konečne

Ako vidíte, papierové remeslá na jeseň sú úžasné. Preto tieto remeslá môžu byť vytvorené nielen doma, ale aj v škole. V každom prípade bude táto aktivita pozitívna..