Kartónový model tanku

DIY kartónový tank model

Vyrábame nádrž z lepenky vlastnými rukami

Aby bolo možné vytvoriť vozidlo, iba v zmenšenej verzii, nie je toho toľko potrebné. Z materiálov, ktoré sú vždy po ruke, je možné znovu vytvoriť takmer čokoľvek, a ešte trochu času, trpezlivosti a predstavivosti. Dobrým príkladom tohto druhu simulácie je vytvorenie kartónovej nádrže, ktorá sa používa na balenie rôzneho tovaru. To môže byť skvelá voľba na strávenie víkendu s vašimi deťmi. Určite budú mať radosť, pretože každá činnosť, ktorú môžete robiť vlastnými rukami spoločne s dospelými, prináša deťom radosť..

Potrebné materiály

Ako je spomenuté vyššie. Na vytvorenie modelu nádrže potrebujete veľmi jednoduché materiály, konkrétne:

  • Balenie kartónu.
  • Kancelárske nožnice.
  • Guľôčkové pero.
  • Malý vládca.
  • PVA lepidlo.
  • Škótska páska, kam môžeme ísť bez nej.

Prečítajte si tiež: Rozloženie remesiel pre Deň víťazstva

Podrobný návod na výrobu nádrže

Keď sú všetky materiály pripravené, môžete sa pustiť do práce.

Podrobný návod na výrobu nádrže

Najprv: po prvé, na malý kúsok lepenky musíte nakresliť všetky hlavné súčasti vašej budúcej nádrže a potom ich opatrne vystrihnúť. Existuje veľa malých častí, takže je lepšie ich hneď nakresliť a vystrihnúť. Najprv musíte urobiť dva pásy lepenky s rozmermi 20×1 centimetrov, potom ďalšie dva pásy s rozmermi 10×1 centimetrov a 8 malých kruhov. Najľahšie ich vyrobíte zo štvorcov 1×1 centimeter..

Najprv musíte vyrobiť dva pásy lepenky s rozmermi 20 x 1 cm, potom ďalšie dva pásy s rozmermi 10 x 1 cm a 8 malých kruhov.

Za druhé: to, čo bolo urobené v prvej fáze, boli stopy tanku. Aby ste im dodali vhodný tvar, vezmite tieto prúžky a zložte ich do oválneho tvaru, konce zafixujte páskou, aby držali. Kratšie pásy by mali byť lepené na jednu zo strán každej stopy lepidlom. Budete ich musieť nejaký čas držať, kým sa lepidlo nezachytí. Keď sú obe časti zlepené, môžete odrezať prebytočnú lepenku.

Na prázdnu stranu oválov opatrne prilepte kruhy, ktoré ste predtým rozmazali lepidlom. Musia byť umiestnené v rovnakej vzdialenosti, hrajú úlohu kolies.

Tretí: je čas lepiť vystrihnuté hrnčeky. Na prázdnu stranu oválov opatrne prilepte kruhy, ktoré ste predtým rozmazali lepidlom. Musia byť umiestnené v rovnakej vzdialenosti, hrajú úlohu kolies.

DIY kartónový tank modelDIY kartónový tank model

Po štvrté: je potrebné vyrobiť nasledujúce časti, z ktorých bude nádrž pozostávať, na to je potrebné vystrihnúť dva obdĺžnikové kusy lepenky s rozmermi 5×7 centimetrov, dva pásy 5×0,5 centimetra a jeden pás 5×1 centimetrov.

Po piate: sledované časti nádrže prilepte na dlhé strany jedného z pripravených obdĺžnikov a predtým ich namažte lepidlom. Jeden široký pás musí byť prilepený k zadnej časti nádrže a dva tenké vpredu. Takto získate dno nádrže s dráhami, na vrch musíte prilepiť druhý obdĺžnik. Ukázalo sa, že hotová spodná časť – základňa.

Takto získate dno nádrže s dráhami, na vrch musíte prilepiť druhý obdĺžnik. Ukázalo sa, že hotová spodná časť - základňa

Po šieste: Na výrobu hornej časti nádrže je potrebné vystrihnúť z lepenky jeden štvorec s rozmermi 5 x 5 cm, jeden obdĺžnik 5 x 1 cm a tri pásy s rozmermi 5 x 0,5 cm..

Siedme: na tri strany štvorca musíte prilepiť tri zodpovedajúce pásy. Potom výsledok prilepte lepidlom na hotovú časť nádrže. Časť, ktorá zostáva otvorená, musí byť utesnená väčším pásom pod uhlom. Je lepšie lepiť prázdne trojuholníky lepenkou správnej veľkosti..

pre tank musíte urobiť vežu. Za týmto účelom pripravte z lepenky nasledujúce diely:DIY kartónová nádrž fotografie

Ôsmy: pre tank musíte urobiť vežu. Za týmto účelom pripravte z lepenky nasledujúce diely: obdĺžniky s rozmermi: 4×1, 3,5×2,5, 3,5×1 centimeter jeden po druhom, dva obdĺžniky s rozmermi 2,5×1 centimetra, jedna lichobežníková figúrka vyrobená z obdĺžnika s rozmermi 3,5×1 centimetra.

Deviata etapa: na najväčší obdĺžnik musíte prilepiť lichobežníkovú časť a zo strán prilepiť dve identické časti pod uhlom 90 stupňov. Zostávajúce časti je potrebné použiť na zatvorenie zvyšku prvkov.

nádrž môže byť doplnená malými prvkami vo forme poklopu a ostria žeriava.Model tanku je pripravený

Desiata etapa: nádrž môže byť doplnená malými prvkami vo forme poklopu a ostria žeriava.

Pozrite si video na tému: DIY kartónová nádrž Tiger

Model tanku je pripravený. Mnoho fáz je možné dieťaťu ľahko zveriť, takže hodina bude nielen užitočná, ale aj rozvíjajúca motoriku detských prstov. Užitočné remeslá nájdete v sekcii.