Lietadlo

Lietadlo - remeslá na vojenskú tému

Každý chlapec sa v detstve chce stať nebojácnym pilotom, aby sa vybral na nejakú cestu, prekonal nepriateľský útok a zachránil veľký počet ľudí. Na to nie je potrebné kupovať drahú hračku, pretože proces hrania je pre deti dôležitý. Odporúčame rodičom, aby spolu s dieťaťom vyrobili lietadlo z kartónu. Môžete sa zabaviť s celou rodinou a naučiť svoje dieťa vytvárať niečo vlastnými rukami.. Remeselné lietadlo ponúkame vám, aby ste to urobili na pracovných hodinách v škole alebo škôlke, potom to bude dobrý darček pre otca alebo starého otca.

Materiály na výrobu lietadla:

– Matchbox;

– biela a farebná lepenka;

– lepidlo;

– pravítko;

– nožnice;

– ceruzka;

– fixky alebo farebný papier.

Lietadlo – remeslá na vojenskú tému

Výroba lietadla vlastnými rukami

1) Na list lepenky odmeriame dva pásy po šírke širokej strany škatule. Toto sú budúce krídla lietadla, ktorých dĺžka môže byť až 21 cm. Pásy zmerajte pravítkom tak, aby boli rovnomerné po celej dĺžke..

papierový vzor lietadla

2) Na úzkej strane škatule zmerajte ďalšie dva pásy, dlhé až 30 cm. Toto bude chvost lietadla.

3) Ohneme jeden úzky pás na polovicu a prilepíme škatuľu, z ktorej najskôr odstránime zápalky. Pás je prilepený zo stredu škatule na dvoch protiľahlých stranách.

papierové lietadlo urob si sám

4) Druhý úzky pásik rozrežte na 4 časti. V jednom z nich odrežeme ostré rohy a prilepíme na okraj úzkeho pásikového chvosta. Ešte jednou malou úzkou časťou urobte výraznejšie čepele chvosta lietadla..

5) Symetricky odstrihnite rohy širokých pásov.

kartónové lietadlo pripravené

6) Prilepte blatníky na škatuľu na oboch stranách tak, aby úplne pokryli širokú časť.

7) Nakreslite štvorec na bielu lepenku, rozdeľte ho na 4 časti, z ktorých každá by mala zodpovedať jednému listu vrtule. Vystrihnite nakreslenú vrtuľu a prilepte ju do stredu úzkej časti škatule. Kartónovú vrtuľu je možné vymeniť za plastovú zo starej hračky.

  Ako urobiť obrázok pre dom z priadze a nechtov

8) Teraz môžete začať zdobiť lietadlo. Z farebného papiera vystrihnite kvety alebo hviezdy, ktorými ozdobíte krídla lietadla a chvost. Môžete tiež použiť fixky, korálky alebo trblietavý lak na nechty..

Pozrite si video na tému: Remeslá na vojenskú tému – lietadlá

Toto remeslo nevyžaduje žiadne špecifické schopnosti a je vykonávané dostatočne rýchlo. Vykrajovanie malých častí a zdobenie tela lietadla je zábavná činnosť, ktorá pomôže vášmu dieťaťu cítiť sa ako skutočný inžinier. Teraz sa váš drobec môže vydať na svoj pomyselný let s novou hračkou..