Master class: Scrapbooking pohľadníc pre začiatočníkov

Pozvánka. Scrapbooking pre začiatočníkov, mk

Napriek tomu, že zima je chladné obdobie, je aj veľmi zábavná. Teraz môžete zhromaždiť priateľskú spoločnosť pre sánkovanie, snehové gule alebo chodenie na klzisko. Chcete, aby boli vaše zimné prázdniny nezabudnuteľné? Pozývame vás vyskúšať urobte pohľadnicu vlastnými rukami pre priateľov, do ktorého môžete napísať pozvánku na klzisko. Odmietnuť tak krásne navrhnuté pozvanie bude ťažké, takže zábavná dovolenka je zaručená. Súčasne môžete ovládať základy technológie scrapbooking a stráviť zaujímavé voľno.

Materiály:

– biely a tyrkysový papier;

– saténové stuhy;

– vrkoč;

– obojstranná lepiaca páska;

– papiernický nôž;

– lepiaca pištoľ;

– pravítko;

– cítil biele, tyrkysové alebo polka bodky;

– ihla a niť.

Prečítajte si tiež: Album na výrobu scrapbookingu pre domácich majstrov

Pohľadnica technikou scrapbooking. Majstrovská trieda

Zo silného tyrkysového papiera odstrihnite obdĺžnik 14 × 18 cm. Tento papier preložte rovnomerne na polovicu. Potom vystrihnite menší obdĺžnik z bieleho papiera – 13 × 17 cm. Pomocou obojstrannej pásky prilepte tieto dva listy papiera k sebe. Potom opatrne orežte okraje tyrkysového papiera tak, aby nevyčnievali viac ako 0,5 cm..

Zo silného tyrkysového papiera odstrihnite obdĺžnik 14 × 18 cm. Zložte tento papier rovnomerne na polovicu. Potom vystrihnite menší obdĺžnik z bieleho papiera - 13 × 17 cm. Pomocou obojstrannej pásky prilepte tieto dva listy papiera k sebe. Potom opatrne orežte okraje tyrkysového papiera tak, aby nevyčnievali viac ako 0,5 cm.

Na výrobu závejov stačí odtrhnúť niekoľko pásov bieleho papiera. Prilepte záveje na pripravený základ pohľadnice. Vezmite modrú saténovú stuhu a prišite k nej bielu stužku. Tento dekoračný prvok prilepte lepiacou pištoľou na spodok pohľadnice..

Na výrobu závejov stačí odtrhnúť niekoľko pásov bieleho papiera. Prilepte záveje na pripravený základ pohľadnice. Vezmite modrú saténovú stuhu a prišite k nej bielu stužku. Tento dekoračný prvok prilepte lepiacou pištoľou na spodok pohľadnice.

Z tyrkysového papiera vystrihnite obdĺžnik 13,5 x 2,5 cm a biely papier 13 x 2,5 cm. Tento kus budete musieť umiestniť na vrch pohľadnice. Vystrihnite oblaky z bielej plsti a prilepte ich k tomuto obdĺžniku..

Z tyrkysového papiera vystrihnite obdĺžnik 13,5 x 2,5 cm a biely papier 13 x 2,5 cm. Tento kus budete musieť umiestniť na vrch pohľadnice. Vystrihnite oblaky z bielej plsti a prilepte ich k tomuto obdĺžniku.

Teraz môžete začať vyrábať korčule. Na to potrebujete plsť. Ak použijete nie monochromatický materiál, ale napríklad polka bodky, získate veľmi originálne remeslo. Najprv si pripravte náčrt korčúľ na papier a potom ho preneste do plsti. V spodnej časti by ste nemali rezať časti korčule, na simuláciu čepele tam budete musieť navliecť kancelársku sponku.

  Mušle decoupage

Teraz môžete začať vyrábať korčule. Na to potrebujete plsť. Ak použijete nie monochromatický materiál, ale napríklad polka bodky, získate veľmi originálne remeslo. Najprv si pripravte náčrt korčúľ na papier a potom ho preneste na plsť. V spodnej časti by ste nemali rezať časti korčule; na simuláciu čepele tam budete musieť navliecť kancelársku sponku. Samotné topánky musia byť prešité overlockovým švom. Korčule môžete ozdobiť čipkou, gombíkom alebo vrkočom.

Samotné topánky musia byť prešité overlockovým švom. Korčule môžete ozdobiť čipkou, gombíkmi alebo vrkočom..

podrobnosti o volumetrickej pohľadnici technikou scrapbooking

Opletom alebo páskou spojte topánky k sebe a prilepte ich k oblaku v hornej časti pohľadnice..

Pomocou vrkoča alebo pásky spojte čižmy k sebe a prilepte ich k oblaku v hornej časti pohľadnice. Celú pohľadnicu môžete ozdobiť gombíkmi, ktoré budú farebne zladené s celou aplikáciou.

Celú vlastnú pohľadnicu môžete ozdobiť gombíkmi, ktoré budú farebne zladené s celou aplikáciou.

posledný dotyk - kartu ozdobíme vlastnými rukami

Pozvánka na klzisko je pripravená. Vytvorte niektoré z nich zimné karty technikou scrapbooking a pozvať blízkych priateľov na zábavu. Takúto kartu je možné použiť nielen ako pozvánku, ale aj ako pozdrav.