Modelovanie slaného cesta pre deti vo veku 5-6 rokov

Soľné cesto je jedinečný vzdelávací materiál pre deti, pretože s jeho pomocou môžete nielen robiť krásne remeslá, ale aj rozvíjať jemnú motoriku u 5-6 ročného dieťaťa. Ak chcete svoj voľný čas stráviť zaujímavo, odporúčame vám zistiť, čo môžete urobiť remeslá zo slaného cesta pre deti vo veku 4-7 rokov.

Prečítajte si tiež: Soľné cesto pre deti

Ako vyrobiť solené cesto na modelovanie

Na výrobu slaného cesta doma nepotrebujete drahé nástroje. Potrebujete iba:

 • Pohár pšeničnej múky
 • 1/2 šálky stolovej soli
 • 1/3 šálky vody.

Ak zmiešate všetky prísady, získate mäkké a plastové cesto na sochárske remeslá. Ak sa vám slané cesto lepí na ruky, odporúčame doň pridať soľ alebo múku, ak sa rozpadne na kúsky, potom nie je dostatok vody. Na zvýšenie plasticity slaného cesta na modelovanie sa do neho často pridáva rastlinný olej alebo smotana; pevnosť remesiel môžete zvýšiť, ak do zmesi pridáte trochu PVA.

Ak zmiešate všetky prísady, získate mäkké a plastové cesto na sochárske remeslá. Ak sa vám slané cesto lepí na ruky, odporúčame doň pridať soľ alebo múku, ak sa rozpadne na kúsky, potom nie je dostatok vody.Fotografia vázy zo slaného cesta

Ak chcete s deťmi vo veku 5-6 rokov vyrábať farebné remeslá zo slaného cesta, kúpte si obyčajné potravinárske farby, zriedte 1/3 šálky vody a namiesto bežnej vody do zmesi nalejte farebnú tekutinu. Slané cesto sa dobre uchováva v chladničke, takže sa nebojte, ak vám zostanú nejaké kúsky, odložte ich, kým sa ďalší deň nebudete venovať remeslám..

Ako vyrobiť jednoduché remeslá zo slaného cesta pre deti vo veku 5-6 rokov

Najprv budete musieť svoje dieťa naučiť, ako vytvárať jednoduché medzery:

 1. Ukážte, ako sa vyrezávajú klobásy.
 2. Pomôžte vyrábať loptičky.
 3. Skúste koláče vyrovnať.
 4. Naučte sa vyrábať kocky z gule.
 5. Slepé trojuholníkové polotovary.

Toto je základ modelovania zo slaného cesta pre začiatočníkov, vďaka ktorému dieťa vo veku 5-6 rokov rýchlo zvládne tento typ vyšívania. Z jednoduchých polotovarov môžete vyrábať bábiky, domy, zvieratá, stromy a ďalšie remeslá.

  DIY papierová nádrž, schéma pre začiatočníkov

Remeselné nápady na cesto zo slaného cesta pre deti vo veku 5-6 rokov

Najjednoduchším nápadom je urobiť hustý koláč a nechať naň dieťa zanechať hlboký odtlačok ruky. Potom ho zverte, aby ozdobil váš výtvor a nechal remeslo uschnúť. Môžete do nej urobiť dieru, aby ste potom stužku natiahli a zavesili na klinček.

Najjednoduchším nápadom je urobiť hustý koláč a nechať naň dieťa zanechať hlboký odtlačok ruky. Potom

Na rozvoj motoriky prstov a podľa toho aj na zlepšenie reči môžete pozvať 5-6 ročné dieťa, aby robilo remeslo so zrnami. Aby ste to urobili, musíte slané cesto rozvaľkať, vyrezať pomocou tvaru figúrky a potom dieťa poveriť zdobením remesla rôznymi zrnami..

Na rozvoj motoriky prstov a podľa toho aj na zlepšenie reči môžete pozvať 5-6 ročné dieťa, aby robilo remeslo so zrnami.

Deti vo veku 6 až 7 rokov môžu vyrobiť vázu zo slaného cesta. Na to budete musieť pripraviť:

 • Plastová fľaša
 • Nožnice
 • Slané cesto rôznych farieb
 • Lepiaca pištoľ
 • Plastelína
 • Špáradlá.

Najprv pripravte slané cesto vhodnej farby, na výrobu vázy môžete dokonca použiť niekoľko farieb. Potom plastovej fľaši odrežte hrdlo a začnite ju zdobiť. Na to potrebujete podlahu

Najprv pripravte slané cesto vhodnej farby, na výrobu vázy môžete dokonca použiť niekoľko farieb. Potom plastovej fľaši odrežte hrdlo a začnite ju zdobiť. Aby ste to urobili, musíte fľašu úplne zvinúť s cestom. Aby to bolo jednoduché a pohodlné, vezmite si fľašu kozmetiky, nie vodu..

Najprv pripravte slané cesto vhodnej farby, na výrobu vázy môžete dokonca použiť niekoľko farieb. Potom plastovej fľaši odrežte hrdlo a začnite ju zdobiť. Na to potrebujete n

Potom začnite zdobiť remeslo. Za týmto účelom vezmite hnedú a čiernu plastelínu a špáradlá. Vyrobte malé včielky, ktoré sa budú dobre lepiť na sušené slané cesto. Krídla môžu byť vyrobené z plastovej fľaše alebo čipky.

Potom začnite zdobiť remeslo. Za týmto účelom vezmite hnedú a čiernu plastelínu a špáradlá

Môžete si vymyslieť vlastnú výzdobu vázy na slané cesto, aby bolo remeslo originálne.

Môžete si vymyslieť vlastnú výzdobu vázy na slané cesto, aby bolo remeslo originálne

Modelovanie slaného cesta pre deti 5-6 rokov – je to fascinujúca a zaujímavá činnosť, pretože ako darček alebo dekoráciu interiéru môžete vlastnými rukami vyrábať nielen jednoduché, ale aj zložité remeslá.