Myšlienky jarných remesiel pre deti

remeslá v záhrade na jarnú tému

Ak vaše dieťa miluje výrobu remesiel z rôznych materiálov, znamená to, že má všetko v poriadku so svojou predstavivosťou, koncentráciou a schopnosťami. Byť kreatívny je neskutočne príjemné. Z tejto lekcie môžete mať nielen výhody, ale aj dobrú náladu. Jar dnes vítajú nielen dobrou poruchou, ale aj nádhernými lekciami tvorivosti. V takýchto triedach deti spravidla robia detské remeslá na jarnú tému. A v tomto článku sme sa rozhodli poskytnúť vám niektoré z týchto nádherných remesiel..

Aké remeslá robiť na jar

Vtipný kohútik.

Papier je vynikajúcim materiálom pre kreativitu. Preto aj deti z materskej školy budú radi pracovať s týmto materiálom. Na vytvorenie zábavného kohúta budete potrebovať: kartón, farebný papier a lepidlo.

Na poznámku! Na vytvorenie remesla určite použite materiál jasných farieb..

Priebeh:

 1. Z listu žltej lepenky je potrebné zložiť kužeľ. Kužeľ je prelepený malými kruhmi, ktoré boli vystrihnuté z farebného papiera.
 2. Vystrihnite krídla pre kohúta z lepenky rovnakej farby. Tiež sú na kužeľ prilepené lepidlom..
 3. Teraz sú časti pre zobák vyrezané z farebného papiera červenou farbou. Vtáčí zob je široký pás. Oči sú tiež vystrihnuté z bieleho papiera. Sú prilepené cez zobák vtáka.
 4. Stojí za to urobiť hrebeň pre vtáka z červenej lepenky. A tiež nohy. V tomto prípade by mal byť každý prúžok na nohe zložený do harmoniky..

jarné remeslá do školy

Jarné kura.

Tu uvádzame zoznam remesiel jarnej materskej školy, ktoré budú deti vyrábať vlastnými rukami. Deti tohto veku sa samozrejme vyzývajú, aby ponúkali ľahko použiteľné remeslá. Kuracie mäso je veľmi jednoduché na prípravu. Budete potrebovať:

 • Nádoba na čokoládové vajíčko,
 • Plastelína,
 • Kus kartónu,
 • Pár tlačidiel.

Priebeh:

 1. Z červenej plastelíny vyformujeme hrebeň pre vtáka.
 2. Hnedá farba plastelínu je užitočná pre kuracie stehná..
 3. Krídla sú vylisované zo žltej plastelíny.
 4. Na kuracie očko sa používajú gombíky. Na nádobu sú pripevnené lepidlom. Zobák je tvarovaný z oranžovej plastelíny.
 5. Hotový vták musí sedieť na trávniku. Je veľmi ľahké ho vyrobiť z lepenky. Môžete vystrihnúť kruh a ozdobiť ho malými kvetmi.

remeslá v záhrade na jarnú tému

Čln vyrobený z prírodných vetvičiek.

Na vytváranie remesiel s jarnou tematikou sa často používa prírodný materiál. Preto môžete pracovať s obyčajnými vetvami a vytvoriť z nich niečo krásne. Na vytvorenie takejto plachetnice budete potrebovať: vetvičky, niť s vysokou pevnosťou a kus farebného papiera.

Priebeh:

 1. Niekoľko vetiev rovnakej veľkosti je navzájom spojených silným závitom.
 2. Z krásneho farebného papiera je vystrihnutý trojuholník. Prilepí sa na vetvičku. A táto vetvička je vložená do stredu člna.

detské remeslá na jarnú tému

Zloženie “jarné snežienky”.

Na prípravu takejto kompozície musíte pripraviť nasledujúce materiály:

 • Tekvicové semiačka,
 • Kartón,
 • Plastelína,
 • Zelená fixka.

Priebeh:

 1. Listy a stonka snežienky sú nakreslené na modrej lepenke zeleným fixom.
 2. Teraz musíte do kvetinového pohára pripevniť tekvicové semená. A to sa musí vykonať pomocou plastelíny.
 3. Hotový darček môže byť v budúcnosti predložený mame.

detské remeslá na jarnú tému

Jasné slnko.

Plastové taniere môžu tiež prísť vhod pri vytváraní akéhokoľvek druhu remesla. Preto by ste ich nemali vyhadzovať. Napríklad, ak namaľujete tanier jasne žltou farbou a nakreslíte naň črty tváre, môžete získať nádherné slnko. Lúče by mali dopĺňať kompozíciu. Budú však neobvyklé. Budú vytvorené z detských rúk. Okrem toho sú tiež natreté žltou farbou. Lúče sú k slnku pripevnené lepidlom.

detské remeslá na jarnú tému

Zábavná slnečná dúha.

V našom článku všetky záhradné remeslá s jarnou tematikou vyzerajú veľmi jasne. Preto ich určite budete chcieť urobiť so svojim dieťaťom. Na výrobu nasledujúcej verzie plavidla potrebujete:

 • Jednorazový tanier a štipce na bielizeň,
 • Lano a farebný papier.

Priebeh:

 1. Platňa je rozrezaná na polovicu a obe časti sú zafarbené na žlto. Na každej polovici sú črty tváre nakreslené čiernym fixom.
 2. Štipce na bielizeň by mali byť tiež žlté. Preto ich v prípade potreby namaľujte touto farbou..
 3. Dosky fixujeme štipcami na prádlo na nite.
 4. Teraz sme z farebného papiera rôznych farieb vystrihli dlhé a nie príliš široké pruhy.
 5. Tieto pruhy sú prilepené k doskám.
 6. Toto remeslo vyzerá celkom zaujímavo.

DIY jarné remeslá v záhrade

Vtáčia búdka s vtákmi.

Jarné remeslá do školy môžu tiež vyzerať veľmi atraktívne. Staršie deti budú radi robiť nasledujúce remeslo. Na jeho vytvorenie budete potrebovať:

 • Prázdne vrecko na šťavu a kúsok ženilkového drôtu,
 • Nádoba na čokoládové vajíčko,
 • Plastelína a perie,
 • Špendlík na bielizeň a palica.

Priebeh:

 1. Do vrecka na šťavu sa vyreže okrúhly otvor.
 2. Z kontajnera musíte urobiť vtáky. Za týmto účelom je k kontajneru pripevnené perie, oči a zobák. Zobák a oči môžu byť navyše vyrobené z plastelínu.
 3. Tesne pod okrúhlym otvorom je do tašky vložená dlhá palica. Na túto palicu pripevníme štipček na bielizeň a na ženilkový drôt pripevníme kurča na samotný špendlík.

jarné remeslá s deťmi

Zhrnutie

Jar je samozrejme nádherné ročné obdobie. A v tejto dobe musíte nielen robiť jarné remeslá s deťmi, ale aj viac chodiť po ulici. Vo všeobecnosti robte iba príjemné veci a získajte z toho skvelú náladu..