Najlepšie nápady na výrobu papierových remesiel na Nový rok 2021

papierové remeslá na nový rok

Každá rodina sa určite pripravuje na Nový rok vopred. A príprava na dovolenku nie je len o varení. Najdôležitejšou vecou v tomto je pozitívna nálada a príjemný čas s deťmi. Samozrejme, v mnohých rodinách je zvykom vyrábať remeslá na rok 2021 z papiera. Kým však dokážete urobiť niečo zaujímavé, musíte sa niečím inšpirovať. A náš článok vám práve pomôže. Koniec koncov, pre našich čitateľov sme zhromaždili nádherné nápady, ktoré nebude ťažké vytvoriť..

Papierové remeslá na rok 2021

Ded Moroz a Snegurochka.

Remeslá na rok 2021 Každé dieťa si vyrobí papierových psov s veľkým záujmom. Je obzvlášť zaujímavé remeslá – hlavné symboly tohto roku Santa Clausa a Snehulienky.

remeslá z farebného papiera na nový rok

Na výrobu týchto remesiel stojí za to pripraviť sa: červená a modrá lepenka. Kruhy budú vyrezané z lepenky. Je potrebný jeden veľký kruh a ďalší je menší. V tomto prípade polomer kruhu určí výšku hotového plavidla. Snehulienka by mala byť nielen vysoká, ale aj štíhla. Preto musí mať modrý kruh väčší polomer. A Del Moroz by mal byť bacuľatý, ale nie vysoký. Preto by mal byť červený kruh menší ako.

Potom z každého kruhu urobte kužeľ. Kruhy sú tiež zlepené lepidlom. Ak nie je lepidlo, použite obojstrannú pásku. Základom remesla bude kužeľ.robiť papierové remeslá pre nový rok

Potom sú z bielej lepenky vyrezané dva kruhy. Tieto kruhy budú tváre. Črty týchto postáv sú nakreslené na kruhu. Na tvári starého otca je prilepená biela brada. Na vytvorenie brady je z bieleho kartónu vyrezaný ďalší kruh a rozrezaný na okraje. Špáradlom natočte fúzy, aby vyzerali objemne.

V prípade rozprávkových postáv vystrihnite pár úchytiek oddelene. Sú prilepené na obe strany kužeľa. Na okraj palčiaka prilepte prúžok vaty. To bude napodobňovať kožušinové lemovanie. Pre Santa Clausa urobte červený klobúk s kožušinovým lemovaním. Tiež je potrebné tkať pigtail pre Snow Maiden z vaty. Je prilepený k obrobku. Ako dodatočnú dekoráciu sú samotné kužele zdobené vatou..remeslá z farebného papiera na nový rok

Ak sú všetky detaily pripravené, remeslo je zlepené. U Santa Clausa je tvár prilepená na samotný kužeľ. A tvár Snehulienky je prilepená k ostrej časti kužeľa.

Originálny Santa Claus.

Papierové remeslá na Nový rok sú pre každého veľmi zaujímavé. Stojí však za to povedať, že mnohé z týchto produktov sú vyrobené dokonca aj z odpadového materiálu. Skutočne, najoriginálnejšie výrobky na akúkoľvek dovolenku sú vytvárané z koša. Ak sa kartónové kotúče nahromadili doma, potom sa použijú na vytvorenie atraktívneho Santa Clausa..remeslá z toaletného papiera na nový rok

Na to, aby ste si urobili krásneho Mikuláša, musíte okrem rukávu pripraviť aj plastový pohár, ktorý by mal byť červený. Budete potrebovať žltý gombík, pár očí, červenú pomponu, plsť alebo plsť. Na prácu potrebujete aj lepidlo a nožnice.

  Ako vyrobiť farebné papierové gule na ozdobu vianočného stromčeka

Na poznámku! Ak doma nie je plsť a plsť, je možné použiť akýkoľvek hustý kus látky.

Z plsti je vystrihnutých pár obdĺžnikov. Mali by byť biele a červené. Na rolku sú prichytené po obvode. Oči sú prilepené k bielemu filcu. A tiež musíte pripojiť pompon. Vďaka tomu si vyformujete tvár. Na vrch rolky je nalepené sklo z červeného plastu. Na spodok pohára je nalepená pompon.novoročné remeselné práce z papiera

Potom ustúpte 2 centimetre od spodného okraja. Potom je prilepený pás z čiernej plsti. Pás by mal byť široký 5 mm. Na prednú stranu prilepte žlté tlačidlo. Nakoniec pripevnite fúzy.

Krásne venčeky.

Vedeli ste, že na Nový rok môžete vždy robiť remeslá z toaletného papiera. IT sa ukážu ako veľmi krásne. A to by nemalo byť prekvapujúce. Koniec koncov, pravdepodobne ste mali radi tých Santa Clausov, ktorí boli uvedení vyššie. Teraz vám predstavíme ešte jedno remeslo, ktoré je vyrobené z toaletných roliek. Tento výrobok môže ľahko zaujať prvé miesto v škole na výstave novoročných remesiel.urob si sám vianočné remeslá z papierových schém

Výrobok je veľmi jednoduchý na výrobu. Niektoré funkcie sú však pri tvorbe stále prítomné. Preto môže dieťa potrebovať pomoc..

V prvom rade sú teda všetky valce zafarbené na zeleno. V tomto obchode sa používa akrylová farba. Môže byť potiahnutý v niekoľkých vrstvách, aby sa získala rovnomerná farba. Ďalšia vrstva sa navyše nanáša po vysušení predchádzajúcej.

Každý zvitok, ktorý schne, je nakrájaný na kolieska. Hrúbka kruhu by mala byť 1 cm Na vytvorenie každého kvetu musíte použiť 5 takýchto kruhov. Pri rezaní zľahka naberte valec. Vďaka tomu bude vyzerať ako oko..papierové remeslá na nový rok

Keď nakrájate všetky valce, musíte ich prilepiť na kvety na 5 kusov. Hotové kvety sú zlepené. Aby bol veniec úhľadný, nakreslite na papier kruh a prilepte naň kvety. Z týchto vencov môžete vyrobiť niekoľko a zlepiť ich dohromady. V tomto prípade sa remeslo ukáže ako objemné..

Hotový výrobok zostáva len na ozdobu. Môžete použiť červené kvety alebo korálky.

Remeslo – rybia kosť.

Na Nový rok je zvykom vyrábať papierové remeslá vlastnými rukami. Stojí za zmienku, že dnes existujú nielen ťažko vyrobiteľné remeslá, ale aj veľmi jednoduché. Vianočný stromček mimoriadnej krásy je možné vyrobiť z bežných kruhov farebného papiera. S tvorbou remesiel si poradia nielen školáci, ale aj mladšie deti..novoročné papierové remeslá pre deti

Na vytvorenie vianočného stromčeka zo zeleného papiera sú teda vyrezané 4 kruhy, ktoré musia mať rovnaký priemer. Priemer hrnčeka môže byť 10 cm alebo viac. Potom sa každý kruh niekoľkokrát zloží na polovicu. V dôsledku toho získate obrobok, ktorý tvarom pripomína trojuholník. Kruh, ktorý ste zložili, je potrebné znova rozšíriť. Mali by ste skončiť s vlnitým obrobkom. Toto bude úroveň.urob si sám vianočné remeslá z papierových schém

  Háčkovaná opica amigurumi

Tieto úrovne – kruhy sa zbierajú na špáradle. Každý kruh je navyše upevnený plastelínou. Kmeň stromu môžete vyrobiť aj z plastelíny. A na temeno hlavy pripevnite žltú hviezdu, ktorú tiež vyrobíte z plastelíny.

Aby hotové remeslo vyzeralo pekne, tu sa nezaobídete bez dekoru. Tu sa používa široká škála materiálov. Všetko závisí od vašej túžby.

Papieroví anjeli.

Anjela si spájame so všetkými zimnými sviatkami a Vianocami. A ak sa rozhodnete vyrábať papierové remeslá na Nový rok, obráťte svoju pozornosť na túto konkrétnu možnosť. Na stvorenie anjelov budete potrebovať:

 • Vzorovaný alebo reliéfny hrubý papier; a
 • Biely alebo hnedý papier;
 • Kúsok dizajnového papiera v lesklej farbe;
 • Ozdobný gombík a prelamovaný obrúsok;
 • Ceruzka, nožnice a lepidlo;
 • Atrapa podložky;
 • Závesná niť a obojstranná páska.

urobte z papiera remeslá pre nový rok

Z dizajnérskeho papiera sú vyrezané tri druhy detailov. Jeden detail sú krídla a ostatné sú oblečenie anjela. Ostatné detaily budú krídla..

Na koniec každého kusu je prilepená obojstranná páska. Odrezky sa zbierajú, ako je znázornené na obrázku. Podrobnosti o krídlach by mali tvoriť veľký luk. Dajte ich dokopy.

urobte z papiera remeslá pre nový rok

Hlava anjela je vystrihnutá z obyčajného papiera. A nimbus je vyrobený z lesklého papiera. Všetko drží spolu. Ceruzkami nakreslite časti tváre a na zadnú stranu je prilepená niť..

Krásne vianočné hračky z papiera.

Remeslá z farebného papiera na Nový rok sú veľmi zábavné. Navyše ich možno použiť na ozdobenie novoročného stromu. Na výrobu krásnych hračiek pre smrek potrebujete iba farebný papier. A tiež sa pripravte: nožnice, lepidlo a samozrejme trpezlivosť.

Odrežte list papiera tak, aby ste získali štvorec. Je zložený, ako je znázornené na fotografii. Najprv ho preložte diagonálne na polovicu, potom znova na vdovu a potom dvakrát predĺžte. Je dôležité, aby boli línie skladania rovné. Ak máte tvar kosoštvorca, prebytočný papier sa odreže.robiť papierové remeslá pre nový rok

Tiež skladajte origami. Je potrebné urobiť všetky manipulácie, ktoré sú uvedené na fotografii. Potom sa list rozvinie a dá sa mu požadovaný tvar. Okraje sú k sebe prilepené. Zostáva len pripevniť niť a zavesiť hračku na vianočný stromček.

robiť papierové remeslá pre nový rokrobiť papierové remeslá pre nový rok

Papierový prívesok na vianočný stromček.

Stojí za zmienku, že výroba papierových remesiel na Nový rok je veľmi príjemná. Takáto zábava poteší nielen dospelého, ale aj deti. Na vytvorenie remesla potrebujete obojstranný papier s krásnym vzorom. Okrem toho budete potrebovať:

 • Hrubý papier a kancelárske lepidlo;
 • Krásna tenká stuha a nôž;

  Prvky dekorácie.

remeslá z farebného papiera na nový rok

Najprv sa na papier nakreslí šablóna a potom sa opatrne vystrihne okolo kancelárie. Na vrchu je vytvorený malý otvor. Slúži na prevlečenie vlákna. Je potrebné urobiť 10 takýchto drobností, ale dá sa urobiť viac. Vďaka tomu bude detail pôsobiť veľkolepejšie..

Každá šablóna sa skladá na polovicu. Časti sú prilepené pozdĺž línie skladania na troch miestach: dole, v strede a hore. Upevňovací bod je vyrobený z luku. Využite výhody dekorácie.

urobte z papiera remeslá pre nový rok

Girlanda hviezd.

Náš článok tiež predstavuje objemné remeslá z papiera, ktoré sú vyrobené na Nový rok. Snová nálada vám poskytne hviezdny lúč žiariaci v tme. Romantický veniec sa stane nielen originálnou ozdobou vianočného stromčeka, ale môže nahradiť nočné svetlo. Na girlandu budete potrebovať:

 • Hrubý papier dvoch alebo troch farieb,
 • Pravítko, ceruzka a nožnice,
 • Podšálka s priemerom 15 cm a lepidlom,
 • Elektrický veniec.

objemné remeslá z papiera v novom roku

Podšálka je položená hore nohami na papier a krúžená po kancelárii. V kruhu, ktorý sa ukázal byť zapadajúci do rovnako veľkých trojuholníkov v množstve 2 kusov. Musia sa navzájom pretínať. V girlande bude mať každá hviezda dve polovice. Preto stojí za to nakresliť ďalší detail a na okraje sa pridajú malé kvóty..

novoročné papierové remeslá pre deti

Ozubené kolesá sú rezané a skladané v rôznych smeroch. Prídavky sa založia a nanesie sa na ne lepidlo. Tiež musí zostať malá diera. To sa musí vykonať s každou hviezdičkou. Práve cez tieto otvory sa veniec ťahá.

Krásne papierové šišky.

Stojí za zmienku, že každý bez výnimky rád robí novoročné remeslá vlastnými rukami z papiera. A schémy sa používajú na inšpiráciu, ako aj na moderné nápady. Papierové šišky sú tiež skvelou ozdobou. Na ich vytvorenie treba:

 • Hrubý papier so vzorom;
 • Lepidlo, nožnice a pravítko;
 • Tenká saténová stuha.

urobte z papiera remeslá pre nový rok

Hrubý papier je nakrájaný na prúžky. Pár pásikov by malo byť 1 cm široký a 10 cm dlhý. Dva ďalšie pásy by mali byť široké 1,25 cm a dlhé 16 cm. Jeden by mal byť 1,5 cm široký a 20 cm dlhý..

Každý pás je zložený ako akordeón a konce sú prilepené. Spojte línie skladania a zostavte štruktúru. Pásy sú lepené v nasledujúcom poradí: Malý prúžok, stredný, veľký a opäť malý.

objemné remeslá z papiera v novom roku

Čipka z rybej kosti.

Najpopulárnejším novoročným remeslom je vianočný stromček. A môžete to urobiť z čohokoľvek. Na remeslá budete potrebovať:

 • Scrapbooking obrúsky a špajle,
 • Okrúhle korálky a lepidlo.

novoročné remeselné práce z papiera

Na prácu budete potrebovať 3 obrúsky. Môžu mať rôzne veľkosti a vzory. Majú tvar širokého kužeľa. Rohy sú zlepené a obrúsok je položený na špíz. Pod každý obrúsok vložte korálku. Teraz položte vianočný stromček na penový blok, ktorý bude pôvodným stojanom..papierové remeslá na nový rok