Nové nápady pre krásne remeslá ku Dňu matiek

urob si mamu ku dňu matiek

Pre každého človeka je mama najbližšia osoba. Každé dieťa by sa preto o ňu malo starať od detstva a robiť jej príjemné prekvapenia. Na Deň matiek môžete vyrobiť najrozmanitejšie remeslá z rôznych materiálov. A v tomto prípade môžete použiť ktorýkoľvek z dostupných materiálov. Nižšie vám povieme, čo si môžete urobiť pre Deň matiek sami. Naše nápady sa vám budú určite páčiť.

Katalóg remesiel ku Dňu matiek

Roztomilá kytica.

Prvé remeslo ku Dňu matiek v materskej škole je vyrobené z farebného papiera. Budete tiež potrebovať lepidlo a nožnice..

fotka k sviatku matiek

Priebeh:

 1. Zelený list papiera rozvaľkajte na 2 kusy. Potom ustúpime 3 cm od okraja listu a zospodu nakreslíme vodorovný pás. A v hornej časti listu sú nakreslené zvislé čiary, ktoré budú mať medzi sebou vzdialenosť 1-1,5 cm.
 2. Tam, kde ste urobili čiary, musíte urobiť rezy. Vykonávajú sa podľa priamky. Súčasne 3 cm nedosahujú okraj.
 3. Rozložte list s rezmi. Potom list rozložte druhou stranou a preložte ho od okraja k okraju. Potom okraje natrieme lepidlom a zlepíme.
 4. Po zaschnutí lepidla sa plech s rezmi zvinie do trubice. Výsledkom je prázdne miesto pre akýsi kmeň..
 5. Potom stojí za to urobiť kvety z obrúsky: žlté, červené, ružové.
 6. Výsledné kvety sú prilepené k púčiku. Niektoré miesta však môžu zostať bez kvetov..
 7. Ak si želáte, môžete hotovú kyticu ozdobiť stuhou..

fotka k sviatku matiekfotka k sviatku matiekremeslá s deťmi ku dňu matiekremeslá s deťmi ku dňu matiekmaterská škola remeslá ku dňu matiekmaterská škola remeslá ku dňu matiek

Krásna pohľadnica s balónikmi pre mamičku.

V tomto článku nájdete nielen ľahké remeslá, ale aj tie výrobky, na ktorých tvorbe musíte zapracovať. Každý školák môže urobiť pre matku skutočne zaujímavé prekvapenie. Na vytvorenie produktu je pripravený:

 • Kartónový list, lepidlo,
 • Kusy balónov, šnúrky,
 • Foto.

Priebeh:

 1. Stojí za to urobiť fotografiu vopred. Dieťa na ňom musí napodobňovať skutočnosť, že drží loptičky..
 2. Silueta dieťaťa je najskôr prilepená na kus lepenky. A z kúskov lopty sú vyrobené mini-gule. Sú previazané krásnymi niťami.
 3. Ďalej sú tieto gule pomocou super lepidla prilepené na list lepenky. Nádherné remeslo je pripravené. Teraz zostáva čakať na okamih, keď vyschne.
  S deťmi robíme zimné remeslá

materská škola remeslá ku dňu matiek

Originálne srdiečka pre mamičku.

Ak sa deti rozhodnú vyrábať remeslá pre svoju matku ku Dňu matiek, potom s pomocou šikovných materiálov a určitého úsilia uspejú. Na ďalšie remeslo stojí za to pripraviť sa:

 • Uzávery fliaš a tyčinky od nanuku,
 • Farebný papier a lepidlo.

Priebeh:

 1. Je lepšie použiť zátky, v ktorých boli vopred urobené otvory, kde sú vložené tyčinky zmrzliny.
 2. Z papiera je vystrihnutých niekoľko srdiečok, ktoré sú k sebe prilepené..
 3. Potom sa srdcia nalepia na palicu a z farebného zeleného papiera sa vystrihnú listy, ktoré sa tiež nalepia na palicu..

urob si mamu ku dňu matiek

Plastelínový kvet.

Najkrajší obrázok ku Dňu matiek je veľmi jednoduché urobiť aj pre najmenšie deti. V tomto prípade budete potrebovať: List farebnej lepenky, viacfarebnú plastelínu a fantáziu. Budete tiež potrebovať lak na vlasy, ktorý sa nastrieka na list lepenky pred ďalším pripevnením hliny k nemu. Teraz deti musia iba vyformovať stred kvetu a farebné okvetné lístky z plastelíny.

záhradný kutil deň matiek

Ďalšia aplikácia z plastelíny.

Môžete tvarovať veľa plastelínu. A bude ľahké zablahoželať mame pomocou takýchto remesiel. Pri vytváraní ďalšej kompozície sú zahrnuté lepenka a plastelína. Veľké klobásy sú zároveň vyrobené z plastelíny. Na výrobu čerešní sa zrolujú do kruhov. Listy sa tvoria rovnakým spôsobom. Hnedá plastelína napodobňuje vetvičku.

urob si mamu ku dňu matiek

Remeselný nápad z obrúskov a plastovej lyžice. 

Kvety sú v našom svete považované za tradičný dar. Ale koncom novembra, keď sa oslavuje Deň matiek, je ich nájdenie mimoriadne náročné. Pomôcť môžu kvety, ktoré budú vytvorené ručne. Ak chcete vyrobiť remeslo, vezmite si:

remeslá s deťmi ku dňu matiek

 • Hrubé obrúsky rôznych farieb a plastová lyžička,
 • Plastový pohár a štetce,
 • Nožnice, lepidlo a vatové tampóny.

Priebeh:

 1. Obrúsok je niekoľkokrát zložený. Potom sa na obrúsky nanesie lyžica a v jej kancelárii sa vystrihnú okvetné lístky. Okrem toho by veľkosť okvetných lístkov nemala byť oveľa väčšia ako veľkosť plastovej lyžice.remeslá s deťmi ku dňu matiek
 2. Okvetné lístky, ktoré sa ukázali, sa aplikujú na plastovú lyžičku. Všetko je upevnené lepidlom. Počet okvetných lístkov môže byť ľubovoľný. Môže to byť harmanček alebo nadýchaný kvet..remeslá s deťmi ku dňu matiek
 3. Teraz je z kúska vaty alebo vatového tampónu vytvorená guľa. Je upevnený v strede kvetu. Potom pokračujte plastovým pohárom. Bude to stojan na kvety. Aby remeslo vyzeralo krásne, musíte ho natrieť farbami. Akvarel bude stačiť. Po zaschnutí skla sa na jeho dne vytvorí otvor. Opravíme kvetinu a predložíme ju našej matke.
  Prvomájové remeslá

Pohľadnica – slnko.

Koľko úžasných výrobkov môžete urobiť pre svoju mamu ako darček? Skvelým darčekom môže byť napríklad zaujímavá pohľadnica. A ak ste sa rozhodli robiť remeslá s deťmi na Deň matiek, potom sa bližšie pozrite na ďalšiu možnosť. Ak chcete vytvoriť pohľadnicu, vezmite si:

 • Hrubý biely kartónový list,
 • List žltého papiera,
 • Farebný papier a lepidlo.

Priebeh:

 1. Na pohľadnicu “Slnko” je potrebná základňa. Môže to byť biely list lepenky. Tvar je vyrezaný pozdĺž pevného pásu a karta je zložená pozdĺž bodkovanej čiary..
 2. Na slnko musíte pripraviť lúče. Na tento účel sa listy farebného papiera rozrežú na nie príliš široké pásy. Potom sú ich konce zlepené.
 3. Zo žltého papiera je vyrezaný kruh. Na hrnček sa nakreslí slnečný úsmev a potom sa naň prilepia lúčové slučky.
 4. Slnko je prerezané na polovicu a každá polovica je prilepená k pohľadnici. Do pohľadnice vložte blahoželanie.

urob si mamu ku dňu matiek

Konečne

Deň matiek je obľúbeným sviatkom všetkých. V záhrade aj v škole sa preto vyrábajú rôzne remeslá. Tu sme pre vás uviedli len niekoľko nápadov na remeslá. Výroba každého z týchto remesiel je však veľmi zábavná. Deťom sa táto činnosť bude v každom prípade páčiť..