Nové nápady remesiel na tému – Jar pre školákov

nápady jarných remesiel

Teplá jar už čoskoro! Všetci sa na toto nádherné obdobie tešia. Čakanie na tento čas je samozrejme zábavné, ak s deťmi vyrábate jarné remeslá do školy. Ako však tieto gizmy vyrobiť? Čo je k tomu potrebné? Odpovede na všetky tieto otázky určite nájdete, ak sa bližšie pozriete na našu publikáciu..

Jarné remeslá vyrobené z lepenky a papiera

Každý vie, že papier a lepenka sú najjednoduchšie možnosti pre materiály, ktoré sa pri vytváraní remesiel v základných ročníkoch používajú pomerne často. Čo však urobiť z tohto materiálu? Samozrejme, musíte urobiť položky s jarnou tematikou. To môže byť:

  • Kvety alebo motýle,
  • Jarné dažďové kvapky alebo dúha.
  • Hovorme o nich podrobnejšie nižšie..

Farebné motýle.

Pre také roztomilé tvory sú potrebné kotúče toaletného papiera. Práve oni sú prelepení jasným farebným papierom, aby získali zaujímavé kombinácie..

jarné remeslá do školy

Pomocou nasledujúcej šablóny odstrihnite krídla..

jarné remeslá do školy

Samotný rukáv lepíme farebným papierom. Aby sa deti s touto úlohou vysporiadali čo najskôr, musíte im kúpiť samolepiaci papier.

Motýlie krídla, musíte tiež ozdobiť. V tomto prípade bude každé dieťa schopné robiť všetko svojim vlastným spôsobom. V tomto prípade môžete okrem samotného papiera použiť: korálky, stuhy a dokonca aj opletenie.

Na poznámku! Na lepenie dielov je užitočné lepidlo PVA, ktoré nie je toxické.

nápady jarných remesiel nápady jarných remesiel

Jarný trávnik. 

Ak predškoláci a prváci dokážu vyrobiť motýľa, potom im môžete ponúknuť remeslo a ťažšie. Napríklad objemný trávnik sa ukáže ako také remeslo. Bude to vyzerať svetlé a atraktívne. Toto remeslo bude tiež vyzerať objemne. A celý proces jeho vzniku môžete vidieť nižšie..detské jarné remeslá vlastnými rukami

Vezmite jeden list a preložte ho na polovicu. Na boku záhybu sa robia rezy. Tieto rezy by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 1 cm od seba. V tomto prípade by mal byť každý rez synchrónne umiestnený oproti sebe. Musíte začať s dĺžkou 5 cm po stranách.detské jarné remeslá vlastnými rukami

  Remeselná ryba origami

Ďalej musí byť pás ohnutý dovnútra cez jeden. V dôsledku toho získate stonky pre budúce listy. Ďalej odrežte okraje listu a prilepte ho k základni..detské jarné remeslá vlastnými rukami

Teraz ohnite listy dovnútra a nakrájajte kvety z papiera.

Táto aplikácia bude originálna a krásna, ak do tohto remesla pridáte trávu a motýle.

jarné remeslá do školy

Vtipné červy. 

Upozorňujeme na najjasnejšie a najzaujímavejšie detské jarné remeslá, ktoré nie je ťažké robiť vlastnými rukami. Na jar ožije všetko okolo, vrátane červov. Je ľahké vyrobiť také stvorenia. Stačí vystrihnúť niekoľko kruhov, ktoré budú rovnako veľké..

Krájanie hrnčekov je jednoduché, ak je na nich pečiatka!

jarné remeslo do školy

Ďalej je každý kruh preložený na polovicu. A práve z takýchto detailov musíte vytvoriť telo červa. V tomto prípade potrite spodnú časť hrnčeka lepidlom. A prilepte túto časť na ďalšiu.

jarné remeslo do školy

Hrnčeky teda musíte prilepiť, kým sa vám dĺžka červa nebude zdať ideálna. Až potom stojí za to prilepiť k telu červa náhubok s očami a anténami.

jarné remeslo do školy

Jarná kytica pre učiteľa. 

Nasledujúce jarné remeslo do školy bude originálnym darčekom pre učiteľa. Na vytvorenie takejto kytice sa používajú formy na košíčky a cukrovinky. Ale okrem týchto podrobností budete potrebovať: farebný papier a lepenku.

Formy by mali byť natreté v jasných farbách pomocou bežných farieb..

jarné remeslo do školy

Keď sú suché, dieťa by malo vytvoriť kyticu. V tomto prípade by mali byť stonky vystrihnuté zo zeleného papiera a kvety z iných odtieňov. Kompozíciu môžete ozdobiť lukom zo saténovej stuhy.

Jarná dúha.

Jarné dni nie sú len jasné slnko, ale aj prvý jarný dážď, ktorý končí a objavuje sa nádherná dúha. Dúhu si ľahko vyrobíte sami. Najprv však vytvorte oblak dvoch rovnakých bielych častí..ako urobiť jarné remeslo

Ďalej musíte odstrihnúť veľa farebných pruhov. Tieto pásy je potrebné prilepiť k oblaku tak, ako sú na dúhe..

  Papierové mache náramky

Potom sa oplatí držať sa dúhy a je tu ďalší detail mraku.

ako urobiť jarné remeslo

Remeslá z papierových stužiek. 

Na Nový rok sú vyrobené nádherné girlandy farebných pruhov na ozdobu domáceho interiéru. Samozrejme, na jar také girlandy nebudú relevantné. Na získanie objemných remesiel je však potrebné použiť takú techniku..

Môže to byť neobvyklá kytica.

DIY jarné remeslá do školy

Alebo objemný mrak s dažďom.

DIY jarné remeslá do školy

Stuhy tiež urobia zaujímavú snežienku – prvú predzvesť jari.

Komplexné jarné remeslá

Tu hovoríme o tom, ako urobiť jarné remeslo. Po zime sa v školách spravidla konajú špeciálne výstavy remesiel. A ak hľadáte niečo originálne, potom bol tento nápad vytvorený špeciálne pre vás..

Vtáky. 

Na začiatok stojí za to urobiť pom-poms z jasných nití. Za týmto účelom je niť navinutá na vidličku alebo na špeciálne polotovary..jarné remeslá pre školákov

Krídla a chvosty sú ďalej vyrezané z plsti rovnakej farby ako pom-pom. Na vtáky sú prilepené super lepidlom..

Zaujímavé mobily s jarnými vtáčikmi.

Na výrobu mobilov budete potrebovať: pár vetiev, ako aj papier, z ktorého sú vyrezané samotné vtáky. Ponúkame vám takéto výrobky.

nápady jarných remesiel

nápady jarných remesiel

Ale tieto vtáky získate, ak použijete techniku ​​quilling.

DIY jarné remeslá v školách

Plastelínový panel. 

Ak sa rozhodnete urobiť jarné remeslá vlastnými rukami do školy, potom sa bližšie pozrite na myšlienky nášho článku. Plastelína je skvelá na vytváranie jarných remesiel. Vďaka tomuto materiálu môžete vytvárať originálne remeslá a tiež rozvíjať motoriku u detí. Na vytvorenie tohto panelu budete potrebovať: kartón a plastelínu.jarné remeslo do školy ako sa robí jarné remeslo

Na lepenku nakreslite čiary vázy a konárov..

Ďalej musí dieťa stočiť bičíky z plastelíny a prilepiť ich na lepenku..

Kytica podnosov s vajíčkami. 

Nevyhadzujte nepotrebné podnosy s vajíčkami. Vystrihnite každú bunku a nechajte dieťa namaľovať každú z nich farbou, ktorá sa mu páči..

  Oblečenie z gumičiek dúhový tkáčsky stav

Na maľovanie podnosov použite – kvaš.

Ďalej pomocou lepiacej pásky prilepíme na gombíky v strede chladné gombíky..

jarné remeslo do školy ako sa robí jarné remeslo

Na stonky budete potrebovať nadýchaný drôt. Mali by byť zviazané saténovou stuhou..

Teraz najskôr na lepenku prilepíme púčiky pomocou gombíkov a potom samotné stonky.

Vtáčik vyrobený zo zŕn a obilnín.

Tento článok predstavuje jarné remeslá pre školákov. Ako vidíte, veľa z týchto myšlienok bolo zozbieraných tu. Preto v každom prípade nájdete všetko, čo je pre vaše deti zaujímavé. Každý človek má doma obilniny. Preto vám pri kreatívnej činnosti môže prísť vhod..

DIY jarné remeslá do školy

Všetky potrebné materiály sú uvedené na fotografii..DIY jarné remeslá do školy

Ďalej stojí za to nakresliť vlastnosti vtáka na lepenku na lepenku. A táto základňa by mala byť narezaná a prilepená k lepenkovej základni. V tomto prípade nelepíme samotného vtáka, ale iba jeho obrysy.

jarné remeslá pre školákov

Potom môžeme obilniny dať na lepidlo, ktoré ešte nevyschlo..

Panel s ozdobnými motýľmi. 

V našom článku ste už mohli vidieť veľa remesiel. Ale to nie sú všetky nápady pre jarné remeslá. Deti na hodinách kreativity môžu urobiť pano z nádherných motýľov.jarné remeslá pre školákov

Na výrobu krídel použite obrúsky alebo farebné obaly na cukríky. A pre teľa potrebujete ozdobnú pásku, ktorá je k dispozícii vo všetkých špecializovaných predajniach..

Konečne

Dúfame, že vám tieto nápady umožnia zabaviť sa vo voľnom čase pri čakaní na teplé dni..