Čo je možné vyrobiť z plastových pohárov

remeslá z plastových pohárov urob si sám foto

Nový rok je ten najúžasnejší. Každý človek na našej planéte očakáva jeho príchod. Príprava na Nový rok sa mnohým ľuďom páči. A to nie je prekvapujúce. Nakupujeme darčeky, zostavujeme sviatočné menu a vyberáme outfity. Okrem toho nezabúdame ani na kreativitu. Napríklad na Nový rok môžete urobiť veľa krásnych remesiel. A na ich vytvorenie môžete použiť úplne iné materiály. Týmto materiálom môžu byť obyčajné plastové poháre. Stojí za zmienku, že takýto materiál nie je drahý. A dá sa ľahko spracovať akýmkoľvek spôsobom. Vo všeobecnosti majú plastové poháre mnoho výhod. Preto je vytváranie remesiel z nich potešením. Pripojte svoje deti k tejto aktivite a zabavte sa s nimi počas predvianočnej prípravy.

Návrhy remesiel z plastových pohárov

Tu hovoríme o tom, čo je možné vyrobiť z plastových pohárov. A stojí za to hneď povedať, že tu je veľa nápadov. A veľké množstvo produktov je rozdelených do niekoľkých skupín:

 1. Remeslá vyrobené z jedného alebo 2-3 pohárov.
 2. Remeslá vyrobené z viacerých polotovarov.

Prvá možnosť zahŕňa nasledujúce remeslá:

 • Vtáky a zvieratá,
 • Vedrá, koše a kvety,
 • Zvony.

Pre prvú skupinu sú charakteristické malé figúrky na pamiatku, ktoré sa získajú, ak sa do skla pridajú detaily z lepenky alebo papiera. Také časti môžu byť tiež vyrobené z plastelínu, textílie a iných materiálov..

čo je možné vyrobiť z plastových pohárov

Druhá skupina sa vyznačuje obrovskými remeslami vyrobenými z plastových pohárov. Takéto remeslá možno nazvať interiérom. Na ich výrobu sa používa veľa plastových pohárov. Výsledkom je, že šikovným prístupom môžete získať:

 • Vianočné stromčeky,
 • Snehuliaci,
 • Lopty a žiarovky do domu.

Ak hovoríme o veľkosti takýchto výrobkov, potom to môže byť od 30 do 40 cm, Ale to nie je limit. Zvláštne „sochy“, ktoré majú výšku osoby, pôsobia veľmi pôsobivo..

S pohármi môžete pracovať dvoma spôsobmi:

 1. Poháre sa spájajú do nového remesla.
 2. Remeslá sa získavajú deformáciou pohárov, najmä každá nádoba je narezaná.
  Mušle decoupage

Ukazuje sa, že existuje veľa príležitostí na kreativitu. Môžete kombinovať niekoľko možností. A tiež môžete niečo pridať alebo namaľovať. Vo všeobecnosti by sa v dôsledku týchto akcií mali objaviť mimoriadne veci..

Aké nástroje a materiály budú potrebné

Ak sa rozhodnete vyrábať krásne remeslá z plastových pohárov, mali by ste použiť:

 • Plastové poháre akejkoľvek farby,
 • Nožnice a zošívačka,
 • Plastelína a lepidlo,
 • Plátno a farebný papier,
 • Farby štetcom,
 • Lak a rôzne dekoratívne prvky.

Ako vidíte, v tomto zozname nie je nič zlé. K dispozícii sú všetky materiály. A ak často robíte niečo zaujímavé, potom už určite máte všetky tieto materiály..

čo je možné vyrobiť z plastových pohárov

Zvieratá z plastových pohárov

Takže teraz pre vás uvedieme zoznam vlastných remesiel z plastových pohárov. Okrem popisu si môžete prezrieť aj ich fotografie. Vo všeobecnosti si pozorne prečítajte nasledujúce informácie. Toto vás určite bude zaujímať.

Malé detské remeslá vyrobené z plastových pohárov vyzerajú veľmi zaujímavo a krásne. Deti z plastových kontajnerov s potešením spravidla vyrábajú zvieratá, vtáky a dokonca aj postavy z rozprávky. Je samozrejme veľmi jednoduché vyrobiť štylizované šelmy. Ak má pohár určitú farbu a nie je priehľadný, je doplnený oddelenými časťami (zobák, uši, nos a oči) z papiera alebo iného materiálu. Ak je plastový pohár biely alebo priehľadný, potom je ľahko namaľovaný v požadovanej farbe. A na fixáciu farby sa používa transparentný lak, ktorý sa nanáša na nádobu po zaschnutí hlavnej vrstvy farby. Po nanesení číreho laku bude výrobok atraktívnejší.

remeslá z plastových pohárov urob si sám foto

Vyrábame kvety a košíky

Pokračujeme v zozname remesiel z plastových pohárov pre deti v rámci tejto publikácie. Na vytvorenie nasledujúcich remesiel použijete nožnice. A implementácia všetkých prác bude nasledovná:

Najprv sa sklo rozreže. To sa robí po obvode. V tomto prípade by pásy mali mať šírku 1 až 2 cm. Sklo môžete ihneď narezať na okvetné lístky.

  DIY remeslá z nepotrebných vecí, foto

Vaše obrobky by mali mať mierne zaoblený tvar. Preto sú skrútené nožnicami alebo tyčou..

Teraz je k sebe spojených niekoľko prvkov, aby sa získal kôš s držadlom. A aby sa urobili kvety, stonky sa pridávajú do polotovarov spolu s listami.

Remeslá, ktoré boli vytvorené z farebných plastových pohárov, vyzerajú veľmi krásne. A ak žiadne nie sú, môžete použiť tie, ktoré sú k dispozícii. Hotové remeslá sú ozdobené: korálkami, iskrami alebo korálkami.

vianočné remeslá z plastových pohárov

Remeslá na nový rok

Vedeli ste, že novoročné remeslá z plastových pohárov tiež vyzerajú neuveriteľne zaujímavo. A práve na tento sviatok spolu s deťmi môžete vytvárať jednoduché aj komplexné možnosti pre remeslá. Medzi komplexné možnosti remesiel patria obrovské figúrky a neobvyklé domáce dekorácie, ktoré budú zodpovedať novoročnej téme. Na Nový rok môžete urobiť:

 • Zvieratá (symbol nového roka),
 • Gule, ktoré žiaria,
 • Vianočné stromčeky,
 • Snehuliaci,
 • Zvony.

Remeslá na Nový rok môžu byť malé. Nebude ťažké ich nainštalovať ani na slávnostný stôl. Sú vhodné aj ako ozdoba vianočného stromčeka alebo ako suvenír. Môžu byť tiež obrovské a môžu byť inštalované na podlahu domu..

remeslá z plastových pohárov pre deti

Ako vyrobiť vianočné zvončeky?

Najjednoduchším remeslom vyrobeným z plastových pohárov sú zvony. Tu môžu byť výkonnostné techniky úplne rozmanité. Môže to byť:

 • Farebné sklo,
 • Decoupage,
 • Aplikácia,
 • Dekoratívne farbenie.

Na výrobu zvonov je možné použiť niekoľko techník súčasne. Ak sú vaše poháre priehľadné, vzor nanesený na ich povrch bude vyzerať krásne. Malo by sa to robiť farbami na farebné sklo. Môžu sa nachádzať v stavebniciach pre deti. Tento vzor je možné aplikovať pomocou trblietavého gélu a dokonca aj jednoduchého laku na nechty..

Biele poháre sú prelepené obrázkami, ktoré je potrebné vystrihnúť zo obrúskov. Prirodzene, obrúsky budú potrebné s novoročným vzorom. Hotové remeslo je nalakované a potom ozdobené tak, ako sa vám páči. Vyššie uvedené kroky sú najjednoduchším typom decoupage..

  Vianočné gule vyrábame vlastnými rukami na ozdobu vianočného stromčeka

Zvon vyrobený akoukoľvek technikou môže byť vždy ozdobený pozlátkom, ktoré bude pripevnené k jeho okraju. Na vrch by mal byť položený luk so slučkou. Práve pre ňu bude tvoj zvon zavesený. Vnútri je potrebné pripevniť “jazyk”.

Konečne

Ak si pozorne prečítate tento článok, môžete si všimnúť, že remeslá vyrobené z plastových pohárov sa môžu líšiť. Tento lacný materiál je skutočne možné použiť na výrobu dekorácií na dovolenku a príjemných darčekov pre blízkych. Vo všeobecnosti neváhajte použiť predložené nápady a pridajte k nim niečo vlastné. Pozvite svoje deti na túto aktivitu a získajte z toho všetkého skvelú náladu..