Čo je to farebná schéma? Ako maľovať noviny

Farba na novinové tuby, druhy, metódy maľovania

Ako viete, existuje celkom 15 000 farebných odtieňov a tónov. Každý kreatívny človek potrebuje mať k dispozícii veľkú paletu rôznych farieb na prácu, napríklad na opravy v dome alebo na výrobu remesiel vlastnými rukami..

Spravidla je k dispozícii jednoduchá sada farieb so štandardnými farbami, ktoré po zmiešaní nedávajú požadovaný odtieň. Alternatívnym riešením je použiť farebnú schému, pomocou ktorej sa získa požadovaný tón..

Čo je to farebná schéma? Ako maľovať noviny

Čo je to farebná schéma? Je to rovnaká farba, ale v sýtejšej farbe. Používa sa na získanie požadovaného tónu..

Tónovanie je zmena farebnej schémy. Kohler je možné aplikovať rôznymi spôsobmi. Pridáva sa do farby v určitom pomere alebo sa aplikuje hotový na malé plochy samotného povrchu.

Táto metóda sa používa hlavne pri práci s betónom, tehlami alebo pri vykonávaní tmelových prác. Farebná schéma je nevyhnutne použiteľná pri výzdobe fasády budovy a interiérovej výzdobe interiéru, ako aj pri maľovaní rúrok z novín na prútený kôš.

Tónovanie môžete urobiť vlastnými rukami a v obchode so stavebnými materiálmi si môžete kúpiť zložitejšie farby. Zložité tóny zahŕňajú farby, ktoré pozostávajú z niekoľkých odtieňov, napríklad mandarínkovej farby, obsahuje oranžové a žlté tóny..

Aké sú tam farby Sú ich celkovo 2 druhy - farbivá (bohatá konzistencia) a koncentráty (jemné tóny).

Aké sú tam farby Celkovo sú ich 2 druhy – farbivá (bohatá konzistencia) a koncentráty (jemné tóny).

Pri pridávaní farby do farby je potrebné dodržať správny pomer. Farebná schéma by nemala byť väčšia ako 20% farby na akrylovej báze, pre olejovú farbu by mala byť pridaná 1,5%, až 7% k zvyšku typu farby. Táto podmienka sa vysvetľuje skutočnosťou, že farba je nasýtená.

Všimnite si toho, že ak je k bielej farbe pridaná farba rozpustná vo vode, farba sa nebude javiť jasná. Farebná schéma pozostáva z organických pigmentov (kujných na alkálie a svetla) a anorganických pigmentov (nie príliš kujných, ale s menším počtom tónov a nie tak jasných)..

Ako namaľovať novinové trubice farbou

Ako namaľovať novinové trubice farbou

Našim cieľom je namaľovať remeslo 2 farbami, ktoré by mali byť navzájom kombinované. Berieme farebnú schému požadovaného tónu a v prísnom pomere ju pridáme k bielej farbe. Teraz by mala byť kompozícia zmiešaná. Postupnou zmenou množstva farby teda dosiahneme požadovaný tón.

Ak ste s výslednou farbou spokojní, pokračujte k farbeniu košíka. Všimnite si toho, že pred miešaním farieb nezabudnite do farebnej schémy pridať trochu vody a farbu premiešajte do hladka..

Pridajte farbu po kvapkách. Najprv skúste experimentovať v malom kontajneri a vytvorte požadovaný tón.

Pridajte farbu po kvapkách. Najprv skúste experimentovať v malom kontajneri a vytvorte požadovaný tón. Tónovanie vykonávame výlučne bielou farbou. Najprv namaľte jednu stranu plavidla a potom riedte farbu vo väčšom objeme, ale v rovnakom pomere.

Súvisiace video: Ako maľovať novinové trubice

Ak tón nie je úplne ten pravý, potom znova pridajte farebnú schému, kým sa nezobrazí požadovaný odtieň na tkanie z novinových rúrok..