Čo robiť vlastnými rukami na Nový rok potkana

rok potkana urob si sám

Pre každý nový rok je zvykom vyrábať rôzne remeslá. A tento moment sa považuje za dôležitý. Na tomto procese sa môžu samozrejme zúčastniť deti. Bude pre nich zaujímavé ponoriť sa do novoročnej rozprávky a zároveň rodičia prežijú príjemné emócie z stráveného času..

Každý vie, že príprava na Nový rok môže trvať maximálne čas. Ako výsledok, novoročné remeslá do roku 2020 treba rozdeliť do dvoch skupín:

 • Proces ich výroby by mal byť ľahký a nemal by trvať viac ako hodinu času..
 • Malo by byť možné vyrábať tieto výrobky z lacných alebo šikovných materiálov..

Je tiež dôležité, aby sa milenke roka, potkanovi z bieleho kovu, páčili remeslá. Čo však preferuje? Môžu to teda byť, samozrejme, metalické odtiene. Tiež má rada belosť. Schvaľuje tiež tkanivové experimenty. Toto zviera nemá rád luxus a vysoké náklady. Preto nemusíte míňať peniaze na nákup materiálov pre remeslá. Nezabudnite, že krásne suveníry a remeslá je možné vyrobiť napríklad z kužeľov, lepenky a dokonca aj papiera. Nápady na kutilstvo na rok 2020 nájdete v tejto publikácii, ktorá vám umožní dobiť svoju túžbu, a potom sa už musíte riadiť iba pokynmi..

Remeselná krysa

Nový rok 2020 si samozrejme nemožno predstaviť bez remesla – potkana! Tentokrát si vyrobíme vtipné myšky z nepotrebných ponožiek. Ale okrem ponožky sa používa aj v práci: vata alebo syntetický zimovač ako výplň. Pripravte si aj klopu z látky, 3 gombíky a nožnice.

Postup práce je nasledujúci:

 1. Z látky je vyrezaný tvar srdca, ktorého okraje sú zametané niťou a ihlou alebo na písacom stroji.
 2. Ďalej je ponožka pozdĺžne rozrezaná. To sa musí vykonať po celej dĺžke. Vystrihne sa z neho veľký trojuholník. V strede trojuholníka je všité srdce.
 3. Zo zvyškov látky je vyrobený chvost a uši by mali byť vytvorené z kúska malinovej plsti..
 4. Teraz musíte šiť trojuholníkovú základňu pozdĺž okrajov. Začnite od horného rohu a v spodnej časti nechajte dieru. Prostredníctvom neho je potkan plnený bavlnou.
 5. Teraz musíte zašiť spodok hračky a prišiť k nej chvost a uši.
 6. Ďalej sú nos a oči prilepené k remeslám..

DIY remeslá pre rok 2020

Pani nového roku – remeslo pre dospelých a študentov stredných škôl

Nasledujúce remeslo v Novom roku 2020 môže byť pozitívnym darčekom pre milovanú osobu. A môžu ho vyrábať nielen deti, ale aj dospelí. Na jeho výrobu bude použitá plsť. Na výrobu takejto hračky použite sivý filc. Pripravte si tiež: ružový filc, 3 čierne korálky, nožnice a niť s ihlou.

Priebeh:

 1. Musíte vytvoriť vzor. V tomto prípade sa používa papier.
 2. Z plsti je vyrezaných 7 prvkov: 2 bočné steny, uši a dno.
 3. Musíte šiť dve strany. Ďalej je k nim prišité dno, ale otvor na vypchávanie je zatiaľ ponechaný.
 4. Teraz je obrobok obrátený naruby a naplnený plnivom.
 5. Teraz musíte chvost nakrájať a šiť do otvoru.
 6. 2 prvky uší sú zošité a prišité k hlave.
 7. Korálky sú prišité k tvári – nosu a očiam.

DIY remeslá pre rok 2020

Symbol roku 2020 – krysa z vlnitej lepenky

Ak nie ste dobrí v šití, potom existuje iný spôsob, ako to urobiť. Na tento účel potrebujete vlnitú lepenku..

Priebeh:

 1. Na začiatok je z vlnitej lepenky vystrihnutých asi 30 kruhov. Mali by sa navzájom líšiť v rôznych priemeroch. Malo by to byť 1,5 – 2 cm a 15-20 cm.Nakrájame to takto, začínajúc od najmenšieho a zároveň by mal byť každý kruh väčší ako predchádzajúci. Ostatné kruhy sú narezané na rovnakú veľkosť.
 2. Teraz stojí za to použiť hrubú ihlu. Do nej je vložená hustá niť. Najprv musíte vyzdvihnúť malý kruh, ktorý bude nosom potkana. A potom vložíme kruhy na niť, ako korálky. Na dokončenie remesla by však mali byť menšie kruhy a musíte ich vziať niekoľko.
 3. Potom je niť upevnená a zo zvyšku je vyrobený chvost..
 4. Uši je potrebné vyrobiť z kartónu, ktoré sú vystrihnuté a prilepené k tvári.

Rok 2020 potkaních remesiel

Ďalšie remeslá na novoročnú tému. Vianočný stromček a snehuliak

Tento článok vám umožní vlastnými rukami vyrábať remeslá do roku 2020. V každom dome sú snáď vlákna. Práve z nich môžete urobiť veľa remesiel. Napríklad to môže byť vtipný snehuliak. Podobné remeslo sa vyrába jednoducho.

 1. Musíte nafúknuť 3 balóny. Jeden by mal byť veľký – toto je telo remesla, druhý je menšia hlava. Tiež musíte nafúknuť dva malé balóniky..
 2. Každá guľa je obalená niťou. Na začiatok je však navlhčený v lepidle. Potom, čo sa guličky nechajú uschnúť.
 3. Keď je materiál suchý, stojí za to prepichnúť gule.
 4. Zvyšky remesla sú odstránené a všetky sú navzájom spojené lepidlom.
 5. V ďalšej fáze nakreslite fixkou oči a ústa..
 6. Teraz vyrobíme mrkvový nos z lepenky. Vedierkový klobúk je tiež vystrihnutý z papiera. Prilepte prvky k remeslu.

Rok 2020 potkaních remesiel

Na fotografii spolu so snehuliakom je vianočný stromček. Teraz vám povieme, ako na to. Na začiatok urobte kužeľ. Zelené nite sú impregnované lepidlom, potom sú navinuté na kužeľ. Strom by mal teraz uschnúť. Ďalej vyberte kužeľ a ozdobte vianočný stromček korálkami a hviezdičkami..

vianočný stromček

Tento článok uvádza remeselné výrobky pre nový rok 2020. Ďalší strom sa môže ukázať ako nielen obyčajné remeslo, ale aj celý dekoratívny prvok v miestnosti na akýkoľvek účel. Na taký vianočný stromček potrebujete: zelenú a hnedú plsť, prvky na dekoráciu (korálky, stuhy a ďalšie). Rovnako ako ihlu a nožnice.

Priebeh:

 1. Na vianočný stromček sú z filcu vystrihnuté dva rovnako veľké trojuholníky. Hnedý je vyrezaný pár obdĺžnikov.
 2. Teraz sú obdĺžniky zošité.
 3. V ďalšej fáze začnú zdobiť trojuholníky. K nim sú ušité ozdobné detaily, ktoré máte..
 4. Ozdobené trojuholníky sú zošité a potom je k nim prišitý obdĺžnik.

rok potkaních remesiel v novom roku

Mimochodom! Také stromy môžu byť malé. V tomto prípade je k nim pripevnená slučka, aby sa zavesili na vianočný stromček..

Majstrovská trieda výroby figúrky Santa Clausa

Remeslá pre Rok potkana sú samozrejme veľmi rozmanité. Hlavnou vecou je tu však jednoduchosť ich vytvorenia. Napríklad školáci vo veku 10 rokov zvládnu nasledujúce remeslo. Tieto materiály sú potrebné na výrobu: kartón a obal na toaletný papier, kusy plsti: mäso, červená, žltá a biela, čierna, nožnice a lepidlo a pár čiernych korálikov.

Priebeh:

 1. Rukáv je prelepený červeným filcom.
 2. Pomocou čiernej plsti odstrihnite pás pre svoj remeselný pás. Tento pásik je prilepený v strede rukávu. Tiež ho treba ozdobiť. Na tento účel je vhodná žltá niť..
 3. Na výrobu tváre sa používa mäsová farba plsti. Biela farba sa používa na vytvorenie fúzov a fúzov.
 4. Ďalej je hlava prilepená k telu. A nalepia mu fúzy a fúzy. Oči robíme z gombíkov a ústa z červeného filcu.
 5. Aby ste si vyrobili ruky, musíte vziať pár štvorcových kúskov a ohnúť ich na polovicu. Tieto ruky sú prilepené k rukávu a kĺby sú prilepené bielymi pásikmi.
 6. Z lepenky je vyrezaný kruh – to je základ remesla, potom sú k nim prilepené čierne ovály, ktoré budú topánkami Santa Clausa.
 7. Základňa je prilepená na Santa Clausa a potom je hračka umiestnená pod vianočný stromček.

rok potkana urob si sám

Novoročné suveníry z lacných materiálov

Prichádza Rok potkana. A to znamená, že je čas robiť remeslá vlastnými rukami. V tejto časti článku popíšeme remeslá z šikovných materiálov. Pri práci s nimi môžete nielen ušetriť čas, ale aj dobre sa starať o všetky druhy zdrojov.

Na ozdobu sviatočného stola musíte urobiť Santa Clausa. Na jeho výrobu sa používa plastová fľaša. Jeho objem je 1 liter. Užitočné sú aj akrylové farby, ktoré pripravia list bielej lepenky. Tiež potrebujem pradienko z bielej nite. Prácu si nemožno predstaviť bez lepidla a nožníc.

Priebeh:

 1. Fľaša je maľovaná akrylovými farbami. Na začiatok urobte červené pozadie a potom nakreslite fúzy a tvár. Nezabudnite tiež na okraj čiapky..
 2. Vyrábame pompon z nití. Je vložený do hrdla fľaše.
 3. Snehová vločka je vystrihnutá z papiera a prilepená k “klobúku” Santa Clausa.remeslá pre rok potkana

Víno korková myš

Rok potkana bude praktický. Preto vyrábame remeslá na Nový rok z nepotrebného materiálu. Najmä vínna korková myš vyzerá vtipne a originálne zároveň. Zároveň na jeho vytvorení strávite iba 10 minút. Na výrobu myši vezmite 3 zástrčky. Potrebujete tiež drôt a 3 čierne korálky. Tiež stojí za to vziať 10 cm akéhokoľvek vrkoča. V práci bude tiež potrebná fólia z cukríkov. A umožnia vám vyrobiť nôž a lepidlo.

Priebeh:

 1. S prvou zátkou. Čo bude telo, nič nerobte.
 2. Druhý korok je hlava, treba ho zaobliť.
 3. Časti pre uši sú vyrezané z tretiny..
 4. Pomocou lepidla prilepte nos a oči k hlave.
 5. Rozrežte drôt na 4 kusy. Na koncoch drôtu urobíme slučky a do nich vložíme nohy. Ďalej sú všetky 4 končatiny vložené do trupu..
 6. Fóliu je potrebné ďalej zložiť do malej kartónovej škatule, vloží sa do labky myši. Pre spoľahlivosť ho zviažeme niťou. Okolo krku by mal byť uviazaný vrkoč, ktorý bude predstavovať šatku..

remeslá pre rok potkana

Zhrnutie

Aby bol rok 2020 úspešným rokom potkanov, robte remeslá vďaka našim odporúčaniam. Nezabudnite, že vytváranie takýchto remesiel sa určite ukáže ako šťastná zábava..