Príprava na starý nový rok vlastnými silami

DIY remeslá pre starý nový rok

Dobrý deň všetkým! V Rusku prázdniny stále trvajú. A tak je dôvod zamyslieť sa nad tým, ako môžete víkend prežiť s prospechom. Ponúkame vám veľmi zaujímavú tvorivú činnosť – výrobu remesiel pre Starý Nový rok. Na túto prácu môžete použiť materiály, ktoré máte po ruke, ktoré sú v každom dome! S ich pomocou sa pokúsime vytvoriť niečo veľmi zaujímavé a originálne..

Hlavnú časť nášho článku sme venovali materiálom pre kreativitu. A v poslednej časti vám povieme, ako vytvoriť obrázok zo starých hodín, ktoré zbierajú prach a ktoré sa už nejaký čas nepoužívajú..

Aké staré veci môžu byť užitočné pri výrobe rôznych remesiel

Tento článok vás naučí, ako robiť remeslá pre starý nový rok vlastnými rukami. Tento prípad samozrejme nevyžaduje materiály, ktoré sú veľmi drahé. Musíte sa rozhliadnuť a pozrieť sa okolo seba. Čo si videl? Vidíte, samozrejme, svoj útulný domov. Teraz vyzdobíme váš byt rôznymi remeslami. Čo je potrebné urobiť na tieto účely? Akýkoľvek materiál, ktorý je pre vás pohodlný. Čo je možné použiť na výrobu obrázku, hračky alebo dekorácie?

 • Môžete si vziať staré disky CD, konáre stromov, koktailové skúmavky, staré vianočné gule.
 • Zo starých žiaroviek môžete vyrábať zaujímavé remeslá: potrebujeme papier, vlnu, ktorá nie je vhodná na pletenie, darčekové nádoby so skrutkovacími viečkami.DIY remeslá pre starý nový rok

Povieme vám, čo je možné vyrobiť zo všetkého vyššie uvedeného. Možno máte aj vy nejaké zaujímavé nápady? Môžete sa s nami podeliť.

Staré remeselné disky

Staré disky je možné nakrájať na malé kúsky a vyrobiť z nich napríklad mozaiku alebo originálnu ozdobu vianočného stromčeka. Môžu byť tiež namaľované jasnými farbami. Zložité vzory je možné nakresliť aj na lesklú stranu disku..

Majster z Austrálie, Sean Avery, dokázal prísť na to, ako sa zbaviť nepotrebných starých CD. Hovoril o tom, že staré disky nie sú márne uložené v policiach, pretože môžu byť užitočné a žiaria svojim pretečením. Sean rozbije disky CD na malé kúsky a potom z nich vyrobí figúrky zvierat..

DIY remeslá pre starý nový rokremeslá zo starých vecí na nový rokremeslá zo starých vecí na nový rok

Na Starý Nový rok existujú aj veľmi zaujímavé možnosti pre remeslá z diskov CD – jedná sa o klikateľné obrazy.

Koktejlové tuby

Ak vás zaujímajú remeslá zo starých vecí na Nový rok, potom v tomto článku môžete vidieť najlepšie nápady. Z koktailových trubíc si môžete vyrobiť originálnu volumetrickú vločku. Na jeho výrobu budete potrebovať asi 20 rúrok. V strede by mali byť pevne zviazané a stiahnuté k sebe. V prípade, že sa nedokázali celkom ohnúť do strán, pomôžeme im s týmto ohnutím v rôznych smeroch. A ak máte farebné rúrky, môžete z nich vytvoriť svetlé remeslá. Vianočné stromčeky, snehové vločky, vence vyrobené z trubičiek – rýchle a zaujímavé remeslá pre deti i dospelých!

remeslá zo starých vecí na nový rok

remeslá zo starých vecí na nový rok

Konáre stromu

Toto remeslo je možné robiť s deťmi. Musíte vziať dve väčšie vetvy a dve menšie. Upevnite ich krížom. Potom musia byť výsledné kríže navzájom pripevnené tak, aby ste získali snehovú vločku s ôsmimi lúčmi. Zhora môže byť snehová vločka ozdobená vetvami vianočného stromčeka, juty alebo hada.DIY remeslá pre starý nový rok

Vianočné gule

Náš vianočný stromček je v miestnosti 10 dní a už sme z toho trochu unavení. Môžete ju obliecť novými ozdobami vianočného stromčeka alebo pridať pár troch nových loptičiek. Vianočné gule môžete ozdobiť krásnymi farbami alebo posypať iskrami.

DIY remeslá pre starý nový rokDIY remeslá pre starý nový rokDIY remeslá pre starý nový rok

Žiarovky

Musíme priznať, že pri vyberaní kazety zo starej žiarovky nie sme veľmi odvážni. Tu to teraz vyzerá, že med praskne. Ale stále vám povieme, ako môžete z labky urobiť krásny šperk! Snehovú guľu môžete vyrobiť z žiarovky. Zo žiaroviek si môžete vyrobiť farebnú girlandu! A môžete si z nich vyrobiť aj hračku na vianočný stromček..remeslá na 14. januára

Snehová guľa z pohára

Na túto tému sme už písali. Pripomeňme si to však znova. Akákoľvek figúrka by mala byť pevne prilepená k veku. Do nádoby musíte naliať vodu spolu s časťou glycerínu a zasypať ju snehom. Ďalej by ste mali veko dobre utiahnuť a skontrolovať tesnosť. Potom môžete nádobou potriasť a obrátiť ju hore dnom. Snehová guľa v banke sa bude točiť dlho, dlho.DIY remeslá pre starý nový rok

Vlna

A tu je veľa zaujímavých nápadov! Na balónik môžete napríklad navinúť vlnu namočenú v lepidle. Po úplnom vysušení by mala byť lopta vypustená. Zostane vám nádherná klbko nití.

remeslá na 14. januáraremeslá na 14. januáraDIY remeslá pre starý nový rokDIY remeslá pre starý nový rok

Master class: Zimné maľovanie z hodín

Dávame vám do pozornosti remeslá 14. januára. Naozaj radi robíme niečo vlastnými rukami. Podeľme sa s vami o niektoré remeslá zo starých tlačidiel. Budeme potrebovať: korálky alebo korálky, staré hodinky, nite, čipky, plastelíny, stuhy, lepidlo, ceruzku na skicovanie, skrutkovač.

remeslá zo starých vecí na nový rok

Priebeh:

 1. Na ploché gombíky sme použili plastelínu, aby sa nedali veľmi tesne pritlačiť na pozadie. V tomto prípade bude náš obraz schopný získať objem.
 2. Najprv musíte z hodiniek odstrániť sklo. Teraz musíte začať pripravovať tlačidlá pre snehuliaka. Splietli sme ich niťami.
 3. Ceruzkou nakreslite náčrt a položte naň gombíky..
 4. Úplne prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nastaviť ručičky hodín. Čas samozrejme ukážu – 23:55, presne päť minút pred nástupom Starého nového roka!
 5. Snehové záveje môžete tiež okamžite vytvoriť pripevnením saténových stužiek vo vlne. Tiež by ste nemali zabúdať na slnko s lúčmi. Až potom môžete začať robiť ostatné detaily obrázku..
 6. Niť by sa mala používať na výrobu dymu z potrubia..
 7. Teraz robíme dom. Na plastelínu musíte lepiť strechu.
 8. Pod miernym sklonom a malým prekrývaním musíte nalepiť gombíky na nohách jeden na druhý. Toto bude stena domu.
 9. Teraz začneme vyrábať okná pre dom.
 10. Snehuliak. Bude pozostávať z gombíkov spletených niťami. Čo ešte je potrebné na výrobu snehuliaka? Na to musíte pripraviť plastelínu a lepidlo. Z kúskov čipky a korálikov sme vyrobili aj výlev z mrkvy a polotovary snehuliaka. Ako môžete urobiť snehové gule väčšie ako tie predchádzajúce? Prilepili sme okolo nich gombíky.
 11. Teraz by ste mali vziať niekoľko strún s uzlom a urobiť vetvičky. Všetko! Náš snehuliak je pripravený!
 12. Snehové vločky, môžete ich vyrobiť z čipky. Alebo takto – naneste snehové vločky -korálky na lepidlo.
 13. Potom zostáva hodinky zakryť sklom. Obraz je pripravený!

DIY remeslá pre starý nový rokDIY remeslá pre starý nový rokDIY remeslá pre starý nový rokDIY remeslá pre starý nový rokremeslá zo starých vecí na nový rokremeslá zo starých vecí na nový rokremeslá zo starých vecí na nový rokremeslá zo starých vecí na nový rok

Dúfame, že sa vám páčia naše nápady pre domácich majstrov.