Quilling fotografické remeslá

Remeslá z quillingovej fotky a popisu

Quilling je umenie výroby remesiel z pásov papiera. Je zaujímavé, že samotný názov techniky neodráža konečný výsledok, ale samotný proces. Kedysi sa na vtáčie perie navíjali pásy papiera, odtiaľ pochádza názov „quilling“. V stredoveku boli kláštory koncentráciou znalostí, kde sa zaoberali písaním kníh, toaletným papierom, tlačou kníh. S papierom sa zaobchádzalo opatrne, takže ani zvyšky neboli vyhodené. Takto prvý quillingové remeslá. V tomto článku sa dozviete, aké nástroje sú potrebné na quilling, a tiež o tom, aké sú formy obrobkov..

Nástroje na quillingové remeslá

nástroje, ktoré nájdete doma

Pretože quilling je pomerne jednoduché a dostupné umenie, nástroje nájdete doma..

Budete potrebovať:

– pinzeta;

– nožnice;

– quillingový papier alebo farebný papier;

– lepidlo;

– špáradlá;

– kartón;

– pravítko:

– šablóna;

– nástroj na zvinutie papiera.

Na quilling sa dnes predávajú celé sady, ktoré obsahujú už nastrihané pásy papiera, ako aj kulmovací nástroj. To posledné môžete urobiť sami. Ak to chcete urobiť, použite drevenú palicu, na ktorej musíte zlomený koniec rozdeliť koniec alebo cigánsku ihlu.

Tiež by vás zaujímalo: Drevo technikou quilling

Formy polotovarov na quilling vlastnými rukami

Existuje mnoho techník na vytváranie quillingových remesiel, ale sú založené na prázdnych miestach z pásov papiera. V závislosti od typu plavidla, ktoré sa chystáte vyrobiť, vyberte príslušné medzery.

vyberte vhodné polotovary na quillingQuilling polotovary

  1. Okraj prázdny. Používa sa na zvýšenie objemu kvetov. Pás papiera sa odreže z oboch strán a potom sa začnú zvinúť.
  2. Špirála. Ak chcete vytvoriť tesnú špirálu, začnite pásik navíjať okolo ihly a ihneď ho mierne prilepte. Na konci stačí vybrať obrobok z ihly a nerozpustiť ho.
  3. Voľná ​​špirála. Vykonáva sa podobným spôsobom, to znamená, že pás papiera sa jednoducho navinie okolo ihly. Potom musí byť kotúč odstránený a vložený do šablóny, kde sa mierne otvorí. Na koncoch prilepte hotovú špirálu.
  4. Kvapka Pre tento polotovar je špirála vyrobená z papiera a potom je časť z jedného konca ľahko stlačená. Môžete urobiť zakrivený pokles, ktorý sa líši od obvyklého zakriveného konca.. Špirála zdarma-polotovary pre domácich majstrov pre začiatočníkov
  5. Šípka. Musíte vytvoriť špirálu a potom ju ohnúť na oboch stranách, aby ste vytvorili pás, a ohnúť šípku z jedného okraja.
  6. Polmesiac. Časť je vyrobená zo špirály, ktorá sa ohýba z jedného okraja a má tvar polmesiaca.
  7. Oko. Ohnutím polotovaru voľnej špirály z dvoch okrajov vytvoríte oko.
  8. Hviezda. Zo špirály vytvorte hviezdu, zvierajúcu rohy z rôznych strán.
  9. Vtáčia noha. Omotajte papier na ihlu alebo špeciálny nástroj, z polotovaru vytvorte trojuholník. Na jednej strane vytvorte vtáčiu nohu.
  10. Okvetné lístok. Pre tento polotovar urobte oko a potom ohnite rohy v rôznych smeroch a vytvorte vhodný okvetný lístok.

Obľúbenosť quillingových remesiel je spôsobená skutočnosťou, že už od prvého obdobia majú začínajúci remeselníci krásne remeslá..

Popularita quillingových remesiel - schopnosť vytvárať rôzne remeslá

Prečítajte si tiež: Quillingové remeslá pre začiatočníkov

DIY remeselné nápady, pohľadnice z quillingu

Dnes je quilling široko používaný na vytváranie krásnych pohľadníc alebo obrázkov..krásne pohľadnice alebo obrázky z quillingu

Ak ovládate základné tvary pre quilling, v budúcnosti budete môcť vyrábať nielen pohľadnice a aplikácie, ale aj volumetrické 3D tvary, ako aj veľké obrazy, ktoré nebudú horšie ako tie kreslené..

veľké obrazy, ktoré nebudú horšie ako tie nakreslené.

Pozrite si užitočné video: Šablóna Quilling. Ako vyrobiť quillingové prvky rovnakej veľkosti

Dúfame, že náš článok o tom, ako postupovať quillingové remeslá s fotografiami bolo nápomocné. Hotová práca s fotografiami nech je pre vás inšpiráciou a tiež vám pomôže prísť s novými nápadmi na pohľadnice a obrázky. Vlastnými rukami môžete vyrábať veľa zaujímavých výrobkov, hlavnou vecou je byť trpezlivý a ukázať predstavivosť.