Remeselná mačka

DIY mačacie remeslo

DIY mačacie remeslo

Kutilské hračky majú veľa výhod a budú skvelým darčekom pre dieťa aj pre dospelých. Plstené remeslá si získavajú na obľube, pretože tento materiál sa ľahko používa a je tiež ekologicky bezpečný. V tomto článku sa naučíte, ako vyrobiť mačku vlastnými rukami, ktorá môže vyzdobiť interiér miestnosti alebo sa stať obľúbenou hračkou pre deti..

Potrebné materiály:

– cítil;

– nite;

-nožnice;

– lepidlo;

– syntetický zimovač alebo holofiber;

-ozdobné ozdoby, doplnky, detaily zo starých hračiek;

– papier a ceruzka.

Urob si svojpomocné mačacie remeslo

1) Najprv sa musíte rozhodnúť pre veľkosť hotového výrobku a vytvoriť vzor na papieri. Potom prenesieme šablónu mačky do plsti. Pre pohodlie prilepte vzor ihlami na tkaninu.

Urob si svojpomocné mačacie remeslo

2) Vytvorte 2 strany pevnej mačky, pričom majte na pamäti, že sú asymetrické a naneste šablónu do zrkadla.

3) Vystrihnite naše detaily z plsti podľa vzoru.

4) Na hlave si ceruzkou označte miesta pre oči, nos a ústa. Ako kukátko môžete použiť gombíky alebo oči zo starých hračiek. Nos a ústa môžu byť vyšívané farebnými niťami akéhokoľvek tvaru a veľkosti.

Podľa vzoru sme vystrihli naše detaily z plsti

5) Polovice plsti pripevnite k sebe a odstrihnite prebytočné okraje. Začneme šiť mačku a postupne ju naplníme výplňovým polyesterom. Výrobok vyzerá originálne, ak je spracovaný ručne so zatiahnutým švom. Použite vlákna kontrastnej farby, potom bude hračka zábavnejšia a exkluzívnejšia.

hlavové remeslá - mačky

6) Hotová hračka – mačku je možné ozdobiť lepením šatky, korálikov alebo oblečenia.

postava „AHOJ KITTY“

Nedávno populárne postava „AHOJ KITTY“, ktoré môžu byť vyrobené z bieleho filcu. Na tvár čiernymi niťami vyšívajte tradičné mačiatkové oči a pruhy antén. Dokonca aj deti môžu urobiť mačku vlastnými rukami z jedného vzoru. Ak oddelíte telo, hlavu a nohy oddelene, získate objemnú hračku.

 Pozrite si užitočné video: DIY mačacie remeslo

Predstavte si a vyberte si pre seba najvhodnejšie tvary a veľkosti hračiek, z ktorých sa môže stať kreatívna kľúčenka, originálna ozdoba na luster alebo závesy. Mačka s plstenými mačiatkami bude darčekom vyrobeným s dušou pre znalcov ručne vyrobených a blízkych. Okrem mačky môžete vlastnými rukami vyrábať oveľa viac rôznych domácich výrobkov, pozri časť "Remeslá" na našom webe.