Remeslá: DIY jarné kvety

Kvety z rôznych materiálov sú najbežnejším druhom remesiel pre domácich majstrov. Vyšívačky používajú nielen papier, ale aj plastové fľaše, gombíky, viečka, foamiran a mnoho ďalších, aby z kvetu urobili skutočné umelecké dielo. Ak vaše dieťa potrebuje priniesť do škôlky alebo školy remeslo na tému jar, skúste s ním vyrobiť kvety. Podrobné majstrovské kurzy s fotografiami vám pomôžu urobiť krásne jarné kvety s minimálnym časom a peniazmi.

Kvety z plastových fliaš

Takmer každý dom má plastové fľaše, neponáhľajte sa ich preto vyhodiť. Vezmite hnedé a zelené fľaše a môžete vyrobiť originálnu kyticu. Vystrihnite listy z hnedej, ale tak, aby boli všetky spojené dohromady. Potom ich mierne roztopte nad sviečkou. Vytvorte dve také polotovary, ktoré potom zlepte.

Takmer každý dom má plastové fľaše, neponáhľajte sa ich preto vyhodiť. Vezmite hnedé a zelené fľaše a môžete vyrobiť originálnu kyticu. Vystrihnite listy z hnedej, ale tak, aby boli všetky spojené dohromady. Potom ich mierne roztopte nad sviečkou. Vytvorte dve také polotovary, ktoré potom zlepíte.

Z hnedej fľaše oddelene vyrobte tyčinky. Zo zelene je ľahké vyrobiť stonku. Ak ho roztavíte a skrútite, získate pôvodný tvar. Listy je možné rezať v akomkoľvek tvare a tiež taviť.

Z hnedej fľaše oddelene vyrobte tyčinky. Zo zelene je ľahké vyrobiť stonku. Ak ho roztavíte a skrútite, získate pôvodný tvar. Listy je možné rezať v akomkoľvek tvare a tiež taviť.

Najľahšou možnosťou je urobiť kvetinu zo spodnej časti fľaše. Na tento účel sú vhodné fľaše z akýchkoľvek nápojov. Odrežte dno fľaše a zafarbite ju podľa svojich predstáv. Stonku môžete vyrobiť z drevenej špajle.

Najľahšou možnosťou je urobiť kvetinu zo spodnej časti fľaše. Na tento účel sú vhodné fľaše z akýchkoľvek nápojov. Odrežte dno fľaše a zafarbite ju podľa svojich predstáv. Stonku môžete vyrobiť z drevenej špajle

Neponáhľajte sa vyhodiť samotnú fľašu, pretože jej horná časť sa môže zmeniť na pohodlný stojan. Za týmto účelom urobte otvory v dvoch viečkach, do ktorých vložte stonku. Druhý kryt položte na stonku zospodu, aby sa kvet neprevrátil a nespadol. Vystrihnite listy z fľaše a prilepte ich horúcim lepidlom..

Jarné kvety zo zátok pôsobia kreatívne. Na ich výrobu budete musieť vyzdvihnúť zátky rôznych priemerov. V každom z nich urobte otvory, aby ste mohli prejsť drôtom. Zostavte niekoľko viečok, vložte drôt, ktorý sa potom začne krútiť na polovicu. Na spodnú časť drôtu pripevnite zelené kryty listov. Veľký stojan je možné použiť ako stojan.

  Nápady na zaujímavé remeslá pre dovolenku Maslenitsa

Jarné kvety zo zátok pôsobia kreatívne. Na ich výrobu budete musieť vyzdvihnúť zátky rôznych priemerov. V každom z nich urobte otvory, aby ste mohli prejsť drôtom.

Prečítajte si tiež: Remeslá zo zátok šampanského vlastnými rukami

Spod milšieho prekvapenia si môžete vyrobiť jarnú kyticu tulipánov z plastových vajíčok. Ak nie, vezmite si jogurtové fľaše. Zelené koktailové skúmavky sa stanú krásnymi stonkami.

Spod milšieho prekvapenia si môžete vyrobiť jarnú kyticu tulipánov z plastových vajíčok. Ak nie, vezmite si jogurtové fľaše. Zo zelených koktailových trubičiek sa stanú krásne stonky.

Majstrovská trieda: tulipány z plastových pohárov

Všetky deti milujú jogurty, poháre sa však často vyhadzujú, pretože pitie z nich nie je príliš vhodné. Pozývame vás na výrobu kvetov z týchto pohárov.

Budete potrebovať:

– tri šálky rôznych farieb

– balóny rôznych farieb

– nožnice

– drevená palica

– sklenená nádoba.

Poháre najskôr narežeme, aby mali rovnaký tvar. Potom odstrihnite okraje tak, aby vyzerali ako kvet. Nebojte sa, že poháre budú mať rôzne výšky, hlavnou vecou je, že tulipán sa ukáže ako originálny.

Poháre najskôr narežeme, aby mali rovnaký tvar. Potom odstrihnite okraje tak, aby vyzerali ako kvet. Nebojte sa, že poháre budú rôznych výšok, hlavnou vecou je, že tulipán je originál.

Nezabudnite do spodnej časti pohárov urobiť dieru, aby ste do nich mohli vložiť stonkovú špajľu. Listy môžu byť tiež vyrobené z plastového pohára alebo z iného materiálu.

Vaša kytica bude vyzerať originálne, ak ju vložíte do nádhernej vázy. Môžete to urobiť z bežnej pol litrovej nádoby. Za týmto účelom vezmite balóny, odrežte im krk a natiahnite ich cez nádobu. V tomto prípade by mal byť jeden z nich vytiahnutý zhora, druhý zospodu a zvyšok ako dekorácia nad základnými guľami.

Vaša kytica bude vyzerať originálne, ak ju vložíte do nádhernej vázy. Môžete to urobiť z bežnej pol litrovej nádoby. Za týmto účelom vezmite balóny, odrežte im krk a natiahnite ich cez nádobu. V tomto prípade by mal byť jeden z nich vytiahnutý zhora, druhý - zospodu a zvyšok ako ozdoba nad základnými guľami.

Vložte svoju kyticu tulipánov z plastových pohárov do vázy a prezentujte ju mame alebo babičke.

Ako vyrobiť snežienky zo šrotu

Z tekvicových jadierok, drôtu a plastelíny môžete vyrobiť jemné snežienky. Vezmite silný drôt, ktorý sa nebude ohýbať pod hmotnosťou plastelíny. Mierne ho ohnite a na koniec prilepte plastelínovú guľu. Potom do nej vpichnite tekvicové semienka, ktoré budú napodobňovať lupene snežienky..

Z tekvicových jadierok, drôtu a plastelíny môžete vyrobiť jemné snežienky. Vezmite silný drôt, ktorý sa nebude ohýbať pod hmotnosťou plastelíny. Mierne ho ohnite a na koniec prilepte plastelínovú guľu. Potom do nej vpichnite tekvicové semienka, ktoré budú napodobňovať lupene snežienky.

Listy snežienky môžete vystrihnúť z papiera alebo zelenej plastovej fľaše. Prilepte ich spolu s drôtom do veľkej plastelínovej gule, ktorá sa potom vloží do uzáveru z plastovej fľaše. Podobne môžete urobiť aplikáciu s snežienkou z tekvicových semien.

  Zoznam zaujímavých remesiel pre detské ihrisko zo starých pneumatík pre autá

Jarné kvety z pomponov

Mimosa je jedným z najbežnejších jarných kvetov, ktoré sa zvyčajne dávajú na prázdniny. Ak z nití vyrobíte malé pomlázky, získate originálnu kyticu. Na to budete potrebovať nasledujúce materiály:

– priadza

– drôt

– zelený vlnitý a kancelársky papier

– kebab bambusové špajle

– nožnice

– lepidlo.

Aby ste urobili malú pom-pom, musíte navliecť pletacie nite okolo nožníc a potom ich v strednej časti previazať drôtom. Vyberte obrobok z nožníc a odstrihnite ho, aby ste získali pompon.

Aby ste urobili malú pom-pom, musíte navliecť pletacie nite okolo nožníc a potom ich v strednej časti previazať drôtom. Odstráňte polotovar z nožníc a odstrihnite ho, aby vytvoril pompon.

Najlepšia možnosť pre priemer lopty je až 1,5 cm, aby vyzerala ako mimóza. Môžete zbierať jednu vetvičku mimózy zo 7-12 loptičiek. Najprv urobte všetky polotovary a potom ich spojte a zabaľte do zeleného vlnitého papiera. Papier zafixujte lepidlom, aby drôt úplne zakryl..

Najlepšia možnosť pre priemer lopty je až 1,5 cm, aby vyzerala ako mimóza. Môžete zbierať jednu vetvičku mimózy zo 7-12 loptičiek. Najprv urobte všetky polotovary a potom ich spojte a zabaľte do zeleného vlnitého papiera. Papier zafixujte lepidlom, aby drôt úplne zakryl.

Samostatne musíte urobiť listy pre mimózu. Za týmto účelom vezmite drevenú palicu a zelený kancelársky papier. Papier nakrájajte na prúžky a na jednej strane z nich urobte rezy. Potom naviňte papier špirálou na drevenú tyčinku a zafixujte PVA. Získajte chlpatú vetvičku s listami.

Samostatne musíte urobiť listy pre mimózu. Za týmto účelom vezmite drevenú palicu a zelený kancelársky papier. Papier nakrájajte na prúžky a na jednej strane z nich urobte rezy. Potom naviňte papier špirálou na drevenú tyčinku a zafixujte PVA. Získate strapatú vetvičku s listami.

Zostáva zhromaždiť zväzok a dať ho do vázy. Kreatívnu vetvičku jarných kvetov môžete vyrobiť aj z pomlátok. Za týmto účelom vyrobte pompony z nití akejkoľvek farby a potom ich pripevnite na pravidelnú vetvu zo stromu. Pripravte si vázu s úzkym krkom a kytica je pripravená.

Zostáva zhromaždiť zväzok a dať ho do vázy. Kreatívnu vetvičku jarných kvetov môžete vyrobiť aj z pomlátok. Za týmto účelom vyrobte pompony z nití akejkoľvek farby a potom ich pripevnite na pravidelnú vetvu zo stromu. Pripravte si vázu s úzkym krkom a kytica je pripravená.

Originálne jarné remeslá – gombíkové kvety

Kytica gombíkov vyzerá dosť neobvykle. Na jeho výrobu budete potrebovať farebné gombíky rôznych veľkostí a tvarov. Najprv zostavte pyramídu z gombíkov a potom cez ňu prevlečte drôt. Otočte drôt na polovicu, aby ste získali pevný kmeň.

Kytica gombíkov vyzerá dosť neobvykle. Na jeho výrobu budete potrebovať farebné gombíky rôznych veľkostí a tvarov. Najprv zostavte pyramídu z gombíkov a potom cez ňu prevlečte drôt. Otočte drôt na polovicu, aby ste získali pevný kmeň.

Môžete vyrábať kvety rôznych výšok a kombinovať ich do jedného zväzku. Také kvety sa tiež často používajú na ozdobu izbových rastlín..

Jarné kvety ľahké robiť vlastnými rukami zo šrotu. Predstavte si, že potom získate kreatívne kytice, ktoré môžete darovať mame, učiteľke alebo vychovávateľke. Jednoduché majstrovské kurzy sú skvelou príležitosťou naučiť dieťa vyrábať kvety a kombinovať kytice. Strávte zaujímavé chvíle voľného času so stránkou svoimi-rukamy.com, pretože ručné remeslá budú vždy hodnotnejšie ako nákup suvenírov..

  Veniec z vlnitej papierovej hlavy