Remeslá na vesmírnu tému vlastnými rukami

Nápad na remeslá na tému vesmír. Fotka krok za krokom

V škole a škôlke často dostávajú úlohy na dokončenie remesiel na konkrétnu tému. Ak existuje veľa nápadov na jarné a zimné remeslá, potom nájdite ako vyrábať vesmírne remeslá nemusí byť také ľahké. Skúste spolu s dieťaťom vyrobiť vesmírnu raketu podľa podrobnej majstrovskej triedy. Vášmu synovi sa bude páčiť toto originálne remeslo, pretože v budúcnosti ho bude môcť používať ako hračku.

Pomerne často sú remeslá na tému „Vesmír“ potrebné do 12. apríla, keď sa na celom svete oslavuje deň kozmonautiky. Práve v tento deň Yuri Gagarin prvýkrát letel do vesmíru na kozmickej lodi Vostok. Ak sa chystáte vyrobiť raketu alebo loď, môžete ju pomenovať rovnako ako prvú loď..

Ako vyrobiť vesmírnu loď z kartónových roliek

Materiály:

– kartónové zvitky

– kancelársky papier

– hliníková fólia

– plastové okuliare

– plastové uzávery fliaš

–  Škótska

– lepidlo

-farebný papier

materiál pre vesmírnu raketu

Na zostavenie tela rakety budete potrebovať nielen krátke, ale aj dlhé rolky. Môžete si ich vziať z rolky uterákov alebo prilepiť dve malé.

Vezmite malý kúsok lepenky a pomocou kompasu vytvorte kruh s takým priemerom, aby sa zúžil váš kotúč.

Telo rolky prikryte bielym papierom, aby vyzeralo atraktívne. Na základňu prilepte fóliu, ktorou ozdobíte raketu. Ak nie je fólia, natrite ju fixkami.

základňa remeselnej rakety

Vezmite malý kúsok lepenky a pomocou kružidla vytvorte kruh s takým priemerom, aby ste pre svoj kotúč získali špicu kužeľa..

Na zostavenie tela rakety budete potrebovať nielen krátke, ale aj dlhé rolky. Môžete si ich vziať z rolky uterákov alebo prilepiť dva malé.

Palivové nádrže musíte vyrobiť z malých kotúčov. Prikryte ich tiež bielym papierom. Na výrobu špičiek nádrží použite malé biele plastové poháre. Opatrne ich prilepte do každej nádrže. Podľa vlastného uváženia môžete tiež prilepiť palivové nádrže fóliou alebo ozdobiť fixami. Potom ich môžete prilepiť k telu svojej vesmírnej lode rovnako ako na fotografii..

Palivové nádrže musíte vyrobiť z malých kotúčov. Prikryte ich tiež bielym papierom. Na výrobu špičiek nádrží použite malé biele plastové poháre. Úhľadne ich prilepte do každej nádrže

Aby bola vaša raketa stabilná, môžete si k nej vyrobiť plastový držiak na jogurtový pohár..

  Ako vyšívať na plastové plátno

Aby bola vaša raketa stabilná, môžete si k nej vyrobiť plastový držiak na jogurtový pohár.

Krásnu raketu vyrobenú z roliek toaletného papiera je možné použiť na vytváranie tematických kompozícií na tému „Vesmír“. Vaše deti môžu ľahko vyrobiť vesmírnu loď s palivovými nádržami vlastnými rukami. Môžete sa pokúsiť vytvoriť planéty technikou papier-mâché a stráviť tak zaujímavý voľný čas.