Remeslá na vianočný stromček pre deti

DIY vianočné stromčeky pre deti

Mnoho rodičov sa snaží svojim deťom venovať viac času, hrať sa s nimi, chodiť a niečo spolu robiť. To všetko pomáha dieťaťu v každom veku rozvíjať sa, spoznávať svet okolo seba a hrať sa. Deti veľmi radi dostávajú vtipné darčeky alebo ich niekomu darujú, takže v tomto článku sa naučíte, ako vyrobiť krásne vianočné stromčeky vlastnými rukami. Môžu byť použité ako ozdoba interiéru detskej izby alebo na prácu s deťmi v tvorivých kruhoch. Kutilské remeslá sú vynikajúcou príležitosťou ukázať známky pozornosti rodine a priateľom a darovať im originálny darček.

Remeslá na vianočný stromček pre deti - urobte to sami

Materiály na vianočný stromček:

– zelený a svetlo zelený papier;

– nožnice;

– dierkovač;

– papier;

– lepidlo;

– bambusové palice.

Remeslá s deťmi: vianočné stromčeky vyrobené z papiera

Vytvorte vianočný stromček vlastnými rukami. Majstrovská trieda

Vytvorte vianočný stromček vlastnými rukami. Majstrovská trieda

1. Rozrežte zelený list nožnicami na polovicu a požiadajte dieťa, aby zložilo každú polovicu získanú harmonikou. Vyrábame také harmoniky, koľko len chceme, aby sme získali dostatočný počet vianočných stromčekov.

2. Vezmite dierovač a urobte dieru v strede výsledného akordeónu. Ak je papier ľahko pritlačený, nechajte dieťa, aby tento postup vykonalo samo..

Vezmeme dierovačku a v strede výsledného akordeónu urobíme dieru.

3. Potom harmoniku natiahneme a nožnicami dáme tomuto plechu tvar vianočného stromčeka.

4. Teraz vložte palicu do akordeónového stromu, získate pôvodný kmeň. Môžete si vziať palicu z nanuku alebo ju vyrobiť z papiera. Farebný papier vhodnej farby zrolujte do tuby, okraje zafixujte lepidlom, aby sa nerozmotali. Vložte papierovú tyčinku do akordeónu rybej kosti.

Teraz vložíme palicu do akordeónového stromu, získame pôvodný kmeň.

5. Aby stromček stál, vyrobíme si základ z papiera alebo lepenky. Môžete vystrihnúť pásy papiera široké asi jeden centimeter a zložiť ich na polovicu. Pruh prikryte lepidlom a omotajte okolo kmeňa stromu.

Pozrite si video na tému: Vyrobte si vianočný stromček z papiera, majstrovská trieda

Staršie deti môžu toto remeslo vyrábať samy a malé deti s pomocou rodičov alebo učiteľa. Vianočný stromček môže byť ozdobou, darčekom alebo suvenírom, ako aj ľahký spôsob, ako naučiť dieťa používať dierovač a nožnice. Zo zelených nití alebo stužky urobte očká na vianočný stromček a zaveste ho do detskej izbičky. Vianočné stromčeky rôznych farieb budú vyzerať originálne. Keď robíte s dieťaťom také remeslo, povedzte mu o tomto ihličnatom strome, ako dlho rastie, čo je užitočné a ktoré zo zvierat slúži ako obydlie. Detské remeslá zohrávajú dôležitú úlohu pri výchove a vývoji dieťaťa.

  Detské remeslá k Dňu víťazstva