Remeslá pre 1. stupeň: Zaujímavé nápady

čo robiť v 1. ročníku

Lekcie v škole môžu pôsobiť nudne. A preto, aby si žiaci prvého stupňa zmenili názor, stojí za to pravidelne im organizovať kreatívne hodiny. V takýchto triedach môžete vyrezávať z plastelíny, vystrihovať figúrky a vo všeobecnosti vytvárať originálne remeslá. A ak chcete vidieť remeslá pre žiakov prvého stupňa, ktoré môžete vyrobiť vlastnými rukami, potom v tomto článku to dokážete. Tu ponúkneme zaujímavé nápady remesiel pre študentov 1. stupňa.

Remeslá pre žiakov prvého stupňa

Maľba plastelínou so škrupinami. 

DIY remeslá v 1. ročníku

Na hodinách kreativity s prváčikmi môžete urobiť také zaujímavé remeslo. Jeho vznik stojí za to popísať teraz..

 1. Hrubý kartón by preto mal byť potretý plastelínou. V tomto prípade by mala byť plastelína zvolená v „morskom“ meradle. Z toho vyplýva, že musíte pripraviť plastelínu: modrú, tyrkysovú, modrú a zelenú.
 2. Na vytvorenie takého obrázku stojí za to pripraviť príslušenstvo na morskú tému. Môžu to byť: morské kamienky a škrupiny.
 3. Teraz stojí za to urobiť odtlačok hviezdice na list plastelínu. Na to budete potrebovať detskú formu v tvare hviezdice, ktorá by mala byť pripevnená k lepenke plastelínou a vyvíjať na ňu tlak..
 4. Potom by mali byť škrupiny rozložené vnútri pultovej hviezdice. V tomto prípade sa škrupiny rozprestierajú ľahkým stlačením..
 5. Vedľa hviezdy by mali byť umiestnené ďalšie dekoratívne prvky a zároveň vytvárať krásny vzor..
 6. Aby bol obraz jasný a atraktívny, mali by byť niektoré škrupiny a iné dekoratívne prvky namaľované akrylovými farbami.

ručné práce stupeň 1DIY remeslá pre stupeň 1remeslá pre stupeň 1 sú jednoduchéjednoduché remeslá pre žiakov prvého stupňaDIY remeslá v 1. ročníku

Z plastelíny vytvarujeme zajačika.

V tomto článku uvedieme niektoré z remesiel triedy 1. Takéto remeslá budú môcť dať všetkým študentom pozitívnu náladu. Plastelína sa často používa pri kreatívnych aktivitách. A to nie je prekvapujúce. Modelovanie predsa rozvíja ruky študentov a pomáha im snívať. Na kreatívnych hodinách skúste so svojimi študentmi vyrobiť zajačika.

  Hračky Lumigurumi

jednoduché remeslá pre stupeň 1

Priebeh:

 • Na formovanie zajačika stojí za to vziať si blok plastelíny. V tomto prípade sa používa sivá alebo biela plastelína. Preto sa tento pruh odporúča rozdeliť na polovicu..
 • Jedna časť plastelíny by mala byť rozdelená na ďalšie 4 časti. V dôsledku toho získate 1 veľkú časť a 4 malé časti..
 • Veľkým kúskom je trup zajačika. Okamžite sa odporúča zrolovať ho na ovál.
 • Pri malých kúskoch by ste mali urobiť nasledovné:

-Jedným kusom budú nohy zvieraťa. Aby ste ich vyrobili, musíte tento kus rozdeliť na 4 rovnaké časti (na to by ste mali použiť nôž na rezanie plastelínu). Potom je každá časť vyrobená vo forme kvapôčky. V takom prípade by mali byť vaše kvapôčky sploštené na jednej strane..

-Druhá časť by mala byť rozrezaná na 2 časti. Z týchto častí môžete urobiť zajačie uši..

-Tretí kus je vhodný na vytvorenie hlavy zajaca..

-A štvrtá časť plastelíny by mala byť zatiaľ odložená. Z neho urobíte pre zajačika náhubok a chvost.

 • V ďalšej fáze je hlava prilepená k ušiam a nohy sú prilepené k telu. A aby hlava zvieraťa dobre držala, stojí za to vložiť do tela polovicu zápalky.
 • Teraz zbierame figúrku zajaca spojením všetkých častí dohromady..
 • Potom začneme vytvárať náhubok. Najprv musíte urobiť nos. Za týmto účelom prilepte malú guľôčku plastelínu na príslušné miesto. Pod nos stojí za to umiestniť pár sploštených oválov, ktoré budú napodobňovať tváre. Z čiernej plastelíny musíte urobiť oči pre zajačika. A aby ste ich oživili, prilepte ich oslnením..

Na konci stojí za to urobiť štrbiny na nohách zajačika. Na tento účel sa používajú stohy alebo plastelínový nôž..

remeslá pre žiakov prvého stupňaremeslá pre žiakov 1. stupňaDIY remeslá pre žiakov prvého stupňaDIY remeslá pre študentov 1. stupňaJednoduché remeslá 1. stupňaDIY remeslá pre žiakov prvého stupňa

remeslá pre stupeň 1

Ako urobiť obraz z listov.

Prváci v jesenných dňoch vyrábajú zo suchého herbára rôzne remeslá. Najľahšou možnosťou je vytvoriť obraz. Na túto prácu by ste mali pripraviť:

 • listy,
 • prázdny list albumu,
 • lepidlo.
  Papierové mache náramky

Priebeh:

V prvom rade stojí za to rozhodnúť sa o vzore. Potom sa pomocou jednoduchej ceruzky odporúča nakresliť na papier hrubý náčrt. A aby obrázok vyzeral jasne, musíte na určité miesta v podobe oblohy a jazera namaľovať vodovými farbami. Hneď ako farby zaschnú, mal by byť na obrázku vyložený herbár..

Potom sa odporúča aplikovať lepidlo na požadované oblasti obrazu. A navyše, s úhľadnými pohybmi, stojí za to prilepiť listy. V tomto prípade je obrázok naplnený herbárom zhora nadol. V tomto prípade by mala ďalšia vrstva pokrývať predchádzajúcu.

Na konci sa odporúča ozdobiť remeslo jasným slnkom. A pridajte ďalšie podrobnosti.

DIY remeslá pre stupeň 1Ľahké remeslá 1. stupňaremeslá pre žiakov základných škôl

remeslá pre žiakov základných škôl

Konečne

Teraz viete o tom, aké ručné práce existujú pre triedu 1 vlastnými rukami. Doplňte tieto nápady svojou predstavivosťou. Nechajte chlapov snívať a buďte si istí, že sa im to bude určite páčiť.