Snehuliak urobte si sám z vatových tampónov krok za krokom

Nášivka snehuliak z bavlnených podložiek. Foto. MK

Výroba snehuliaka je dnes považovaná za jednu z najbežnejších zimných hier. Jednoduchý spôsob, ako odstrániť sneh z cesty v období otepľovania, je rozvaľkať ho na gule a potom ich poukladať na seba. Bežný snehuliak sa skladá z troch loptičiek. Ale čo keď sneh nenapadol? Skúste so svojim dieťaťom dokončiť jednoduchú aplikáciu a vyrobiť si z vatových tampónov snehuliaka. Práca s rôznymi materiálmi má pozitívny vplyv na pohyblivosť rúk u predškolákov a tiež rozvíja kreativitu.

Materiály:

– vatové tampóny;

– PVA lepidlo;

– cítil;

– farebná lepenka;

– vata;

– pletacia niť biela.

Master class: snehuliak vyrobený z bavlnených podložiek

Na to, aby ste si urobili jednoduchú aplikáciu, vám stačia tri vatové tampóny. Vopred si premyslite nápad a farebnú schému aplikácie. Môžete si predkresliť snehuliaka a predstaviť si, ako bude vyzerať výsledný obrázok.

Na to, aby ste si urobili jednoduchú aplikáciu, vám stačia tri vatové tampóny. Vopred si premyslite nápad a farebnú schému aplikácie. Môžete si predkresliť snehuliaka a predstaviť si, ako bude výsledný obrázok vyzerať.

Existuje veľa nápadov na vytvorenie snehuliaka z diskov, preto skúste vytvoriť rôzne aplikácie. Robte všetko krok za krokom, začínajúc veľkými a základnými prvkami. Bavlnené podložky najskôr prilepte na lepenku alebo farebný papier modrej alebo inej farby. Potom vezmite plsť a vystrihnite svojmu snehuliakovi šatku a klobúk. Plsť sa veľmi ľahko používa, pretože okraje tohto materiálu sa nedrobia. Detaily sa dajú ľahko nalepiť na vrch aplikácie. Aby ste sa presvedčili, že jednoznačne neodpadávajú, použite horúce lepidlo.

Existuje veľa nápadov na vytvorenie snehuliaka z diskov, preto skúste vytvoriť rôzne aplikácie. Robte všetko krok za krokom, začínajúc veľkými a základnými prvkami. Bavlnené podložky najskôr prilepte na lepenku alebo farebný papier modrej alebo inej farby.

Prečítajte si tiež: Majstrovská trieda snehuliaka z polymérovej hliny

Oči a ústa snehuliaka môžete nakresliť fixkou. Bavlnené podložky sa netrhajú, takže ak si želáte, na jednom z nich môžete jednoducho vyšiť ústa a oči.

Oči a ústa snehuliaka môžete nakresliť fixkou. Bavlnené podložky sa netrhajú, takže ak si želáte, na jednom z nich môžete jednoducho vyšiť ústa a oči.

Na simuláciu snehu použite vatu alebo bielu pletaciu niť. Z tenkej plsti skúste krájať snehové vločky alebo vyrábať záveje..

Na simuláciu snehu použite vatu alebo bielu pletaciu niť. Z tenkej plsti skúste vykrajovať snehové vločky alebo vyrábať záveje.

Zaujímavý článok: Sám si urobte snehuliaka z cesta

V Rusku boli snehuliaci uctievaní ako duchovia zimy, preto im do rúk vložili metlu, aby mohli letieť do neba. Odtiaľ pochádza metla tejto snehovej figúrky. Aplikáciu si môžete ozdobiť podľa seba, nenechajte sa preto zahltiť, ak nie je z čoho robiť metlu. Výraz tváre snehuliaka závisí aj od vašej predstavivosti, pretože predtým v rozprávkach bol zlou postavou a nie neškodným hrdinom.

  Ako vyrobiť ružu z kože

Odtiaľ pochádza metla tejto snehovej figúrky. Aplikáciu si môžete ozdobiť podľa seba, nenechajte sa preto zahltiť, ak nie je z čoho robiť metlu. Výraz tváre snehuliaka závisí aj od vašej predstavivosti, pretože predtým v rozprávkach bol zlou postavou, a nie neškodným hrdinom.

Z vatových tampónov môžete vyrobiť aplikáciu na pohľadnicu, ktorú potom dieťa dá mame alebo starej mame. Vata je materiál šetrný k životnému prostrediu, preto je ideálny pre ručné práce v materskej škole. Snehuliaci z bavlnených podložiek na farebnom papieri bude zaujímavým nápadom na vytváranie vlastných zimných remesiel.