Snowflakes-papierové balerínky urob si sám

Snehové vločky-balerínky urobené vlastnými rukami z papiera

Novoročné sviatky sú už čoskoro! Každý obyvateľ planéty Zem sa bude snažiť vyzdobiť svoj domov všetkými spôsobmi a metódami, pomocou svetiel, farebných loptičiek a všetkých druhov ručne vyrábaných snehových vločiek! Preto sa snažíme kráčať s dobou a upozorniť vás na to najúžasnejšie zavesenie “snehové vločky – balerínky“! Malé dojemné baletky „tancujú“ vo vzduchu, pod vplyvom najľahšieho prúdenia vzduchu, zmrazia na mieste a … opäť sa točia v ich zasneženom tanci, čím predvádzajú svoje neobvyklé a sofistikované outfity.

Ako vyrobiť snehové vločky z papierových balerín

Ako vyrobiť snehové vločky z papierových balerín

Viac dojemných novoročných dekorácií už hľadať nemusíte! A aby ste to dosiahli, nepotrebujete vôbec nič – iba biely papier na sukne vločiek, bielu lepenku na samotné tanečné figúrky a niť alebo rybársku šnúru.

Aké materiály teda potrebujeme na obnovu tancujúcich snehových vločiek - balerín?

Vezmite svoje dieťa za ruku, čo najskôr ho posaďte k stolu a pustite sa do nádhernej akcie – vytvorte si vlastné rozprávkové postavičky, ktoré vás zahrejú pri srdiečku a dlho vám zostanú v pamäti. A niekedy neskôr, keď vaše deti o tom budú hovoriť svojim deťom s úsmevom, budete v ich rozprávaní počuť túžbu po zašlých detských rokoch, prázdninách, novoročných remeslách vytvorených vlastnými rukami, rozprávkach …

Aké materiály teda potrebujeme na obnovu tancujúcich snehových vločiek – balerínok?

  • Biela lepenka (pre figúrku baleríny);
  • Biely papier (pre snehové vločky);
  • Šablóny balerínok – vystrihnuté z rôznych obrázkov a fotografií balerín;
  • Nožnice;
  • Lepidlo;
  • Niť alebo rybárska šnúra;
  • Gombík alebo páska.

Na úvod s vami na internete vyhľadáme rôzne obrázky a fotografie baletiek v tanci. Keď ste si vybrali obľúbené snehové vločky baletky, vytlačte si šablóny na tlačiareň a opatrne vystrihnite nožnicami.

Keď ste si vybrali obľúbené snehové vločky baletky, vytlačte si šablóny na tlačiarni a opatrne ich vystrihnite nožnicami.

Pripravte si biely kartón, pripevnite naň šablóny pre balerínky, opatrne ich zakrúžkujte a znova vystrihnite. Každej baletke urobte v hlave malú dierku – prevlečiete cez ňu niť a tancujúcu krásku zavesíte do vzduchu.

  Krásne jarné remeslá do domácnosti

Pripravte si biely kartón, pripevnite naň šablóny balerínok, opatrne ich zakrúžkujte a znova vystrihnite

Polovica práce! Teraz je čas obliecť baletku do nádherného čipkovaného tutu! Na výrobu sukní – snehových vločiek vezmeme list bieleho papiera, pripevníme k nemu podšálku alebo tanier požadovanej veľkosti, zakrúžkujeme ho a vystrihneme. Na rovnaký účel môžete použiť kompas, ak je k dispozícii. Výsledný kruh – šablónu zložíme trikrát na polovicu a potom na každú stranu výsledného sektora nakreslíme zubatý vzor, ​​ktorý sa nám páči!

Výsledný kruh - šablónu zložíme trikrát na polovicu a potom na každú stranu výsledného sektora nakreslíme zubatý vzor, ​​ktorý sa nám páči

Opäť budete musieť použiť nožnice. Opatrne vystrihnite snehovú vločku a v jej strede vyrežte malú hviezdičku. Prejdite telom baletky cez túto hviezdu a prilepte snehovú sukňu úplne v páse.

Snehová vločka – baletka je pripravená! Navlečte a zaveste túto vytesanú krásku na najviditeľnejšie miesto!

Balerínky snehové vločky, šablóny na tlač

Balerínky snehové vločky, šablóny na tlač

tlač šablóny snehové vločky balerínky

šablóny snehové vločky balerínky šablóny

schémy balerínok na strihanie

schéma snehovej vločky baleríny

A na Silvestra, keď všetci zaspíme, možno … ju pozve do tanca zamilovaný jednonohý cínový vojak, ako v každej z nás obľúbená rozprávka G. Andersena „Stály cínový vojak“ ! A aby sa tento zázrak skutočne stal v rozprávkovú noc, odporúčame vám, aby ste si túto nádhernú rozprávku znova prečítali u svojich zvedavých detí, zhromaždili celú rodinu pod stromčekom a pozreli sa na honosné tance našich „snehových vločiek-baletiek“!