Spôsoby tkania z gumičiek

Spôsoby tkania z gumičiek, 5 techník s videom

Náramok je šperk, ktorý nosia takmer všetci ľudia bez ohľadu na pohlavie alebo vek. Krásny prsteň na ruke dodá každému vzhľadu chuť, preto je obľúbený už od staroveku. Dnes existujú nové materiály na výrobu šperkov – gumičky Rainbow Loom Bands. Teraz môžu náramky vyrábať nielen skúsení remeselníci, ale aj školáci. V tomto článku sa naučíte 5 spôsobov, ako vyrábať gumené náramky.

História náramkov

Každý vie, že šperky ako prstene, náušnice, náhrdelníky sa objavili v staroveku, zároveň boli vyrobené prvé náramky. V dávnych dobách boli ľudia veľmi poverčiví, takže všetky šperky mali magický význam. Náramky niekedy môžu naznačovať, že osoba patrí k určitému kmeňu, náboženstvu alebo má určité postavenie alebo postavenie v spoločnosti..

Uplynulo veľa času a dnes sa postoj ľudí k náramkom výrazne zmenil. Teraz sú bežnou ozdobou, ktorá umožňuje človeku vyčnievať z davu a odlišovať sa svojou osobnosťou. Moderní remeselníci sa naučili vyrábať náramky z rôznych materiálov a premeniť ich na skutočné umelecké diela. Deti tiež milujú náramky, a preto sa ich pokúšajú vyrobiť z akéhokoľvek materiálu, ktorý majú k dispozícii. Môžeme povedať, že vďaka detskej predstavivosti a vedeniu dospelých sa objavil taký smer vyšívania, ako je tkanie náramkov z gumičiek..

Vlastnosti tkania náramkov z elastických pásov

Samotné slovo „náramok“ pochádza z francúzskeho slova náramok, ktoré znamená „zápästie“. Náramok má tvar uzavretého prsteňa. Klenotníci vyrábajú tieto šperky z kovov odlievaním alebo spájaním článkov reťazí a deti tkajú z nití, stužiek alebo gumičiek.

Tkanie náramkov je podobné pleteniu pomocou nití, funkciu pletacích ihiel môžu vykonávať iba rôzne prvky: ceruzky, vidličky, prak, tkáčske stavy alebo dokonca vlastné prsty

Tkanie náramkov je podobné pleteniu pomocou nití, funkciu pletacích ihiel môžu vykonávať iba rôzne prvky: ceruzky, vidličky, prak, krosná alebo dokonca vlastné prsty. Materiály na tkanie sa striedajú podľa farieb alebo iných charakteristík. Ak je náramok určený pre chlapca, potom sa často používa klasický štýl tkania a modré, čierne alebo biele materiály. Ručne vyrobený náramok bude dobrým darčekom pre priateľa alebo priateľku, preto nešetrite časom a pokúste sa zvládnuť základy tkania.

Ručne vyrobený náramok bude dobrým darčekom pre priateľa alebo priateľku, preto nešetrite časom a pokúste sa zvládnuť základy tkaniaDIY náramok bude dobrým darčekom

  DIY sliz

Metóda číslo 1. Iris na prstoch

Fishtail je najľahší spôsob tkania elastických náramkov. Na to nie je potrebné kupovať celé sady LoomBands, pretože bude stačiť kúpiť iba gumičky a vziať si háčik.

Spôsob tkania s gumičkami Iris na prstochMetóda tkania s gumičkami: dúhovky na prstoch

Na tkanie rybieho chvosta budete musieť stráviť asi 60 elastických pásov, všetko závisí od šírky zápästia. Ak ste pravák, natiahnite gumičky cez ľavú ruku, prostredník a ukazovák. Najprv je jedna gumička skrútená osmičkou a navlečená na dva prsty. Potom sa zhora nosia ďalšie dve elastické pásky bez skrútenia..

Najprv je jeden elastický pás skrútený osmičkou a navlečený na dva prstyDokončite tkanie navlečením háčika na vonkajšie slučky

Teraz môžete chytiť háčik a preložiť spodnú gumičku cez prsty alebo urobiť to isté voľnou rukou. Gumičku opäť prevlečte cez dva prsty obvyklým spôsobom, spodnú prehoďte cez vrch. Opakujte nasadzovanie a vyzúvanie gumičiek, kým kus nebude mať správnu veľkosť pre vašu ruku. Farby gumičiek môžete striedať v ľubovoľnom poradí..

5 spôsobov, ako tkať gumičkyJednoduchý náramok vyrobený z gumičiek na prstoch

Na dokončenie tkania musíte hodiť elastické pásy cez jeden prst, na prst by mali byť 4 krúžky.

Video: spôsob tkania náramku z elastických pásov bez stroja na prstoch

Spodnú gumičku si prehoďte cez prst, aby boli dve gumičky, a zapnite si háčik. Dekorácia je pripravená!

Metóda číslo 2. Tkanie dúhového náramku na vidličke

Tkanie dúhového náramku na vidličke

Každý domov má vidličku, a tak Loom Bands premenili svoje príbory na tkáčsky stav. Aj bez špeciálnych zručností zvládnete základy tohto tkania na vidličke. Budete potrebovať asi 100-120 elastických pásov a plastový zips.

Spôsob tkania náramku z gumičiek na vidliciach

Vezmite gumičku, stočte ju osmičkou a navlečte na stredné zuby. Pretože sú hroty vidlice úzke, musíte pružinu zložiť na polovicu. Zložte ďalšie gumičky na polovicu a bez krútenia ich navlečte na vonkajšie zuby vidlice. Potom sa spodné dvojité slučky prehodia cez zuby a po stranách sa opäť navlečú gumičky. Na dokončenie tkania musíte preniesť gumičky z bočných zubov na stredné, prehodiť spodné očká cez vrch a potom na háčik navliecť dve dvojité očká.

  Ako vyrobiť hračku na vianočný stromček vlastnými rukami pre materskú školu

Č. 3 Spôsoby tkania z gumičiek na špeciálnom stroji

Náramok Dragon Scale je veľmi krásny, pretože je oveľa širší ako náramok Fishtail. Najlepšie sa to robí na profesionálnom stroji, na ktorom sa rady odoberajú alebo presúvajú. Tkanie začína skutočnosťou, že na osem stĺpcov sú osmičky navlečené na gumičkách a potom medzi tieto stĺpce treba nasadiť osmičky..

Náramok Francúzsky vrkoč vyrobený z gumičiek na tkáčskom stave pre začiatočníkov

Potom, od druhého stĺpca, začnite háčkovať spodné elastické pásy a prehoďte ich cez stĺpce. Potom natiahnite elastické pásy na stĺpiky bez skrútenia. Dolné elastické pásy sa prehodia cez horné a potom sa elastické pásy opäť navlečú bez krútenia.

Opakujte opletenie, kým pás náramku nedosiahne požadovanú veľkosť. Keď je náramok takmer pripravený, musíte si na vonkajšie štyri stĺpce nasadiť jeden elastický pás a prehodiť cez neho slučky z iných stĺpcov..

Jednoduchý náramok na stroji

Na dokončenie tkania z extrémneho stĺpca musíte elastický materiál preniesť do druhého stĺpca a hodiť dolné. Potom z druhého stĺpca preneste do vonkajších elastických pásov. To isté je potrebné zopakovať aj na druhej strane. Zo stroja je možné odstrániť dve slučky a nasadiť háčik.

Metóda číslo 4. Tkanie na praku

Nemyslite si, že na praku sa dá vyrobiť len elementárny náramok Fishtail, dokonca budete vedieť utkať aj Chodník. Za týmto účelom vezmite dva elastické pásy, otočte ich osmičkou. Potom sa odoberú dva elastické pásy inej farby a hodia sa hore bez krútenia.

Tkanie na praku náramok TROTOIRETkanie na praku náramok TROTOIRE

Na rozdiel od iných techník tkania sa zo stĺpika na chodník nevyhodia dva elastické pásy, ale jeden. Potom sa na prak opäť navlečú dve gumičky a dva páry gumičiek sa už zhodia z druhého stĺpca.

  Zdobenie nebeskej lampičky

Ako tkať náramky z gumičiek, metóda TROTOIRE

Znova si dajte dve gumičky, zhodte jedno dno, potom si dajte dve gumičky a dve zhodte z druhého stĺpca. V tkaní nie je nič ťažké, pokračujte, kým veľkosť náramku nevyhovuje. Na dokončenie práce z jedného stĺpca odhodíme gumičky na druhom a nasadíme háčik.

Metóda číslo 5. Ako vyrobiť náramok z ceruzky

Gumičky Rainbow Loom sa stali tak populárnymi, že na tkanie začali používať nielen vidličky, prsty a krosná, ale aj obyčajné ceruzky. Skúste náramky zapletať technikou Bicycle Chain na ceruzky. Medzi dve nové identické ceruzky je upnutá štvorcová alebo obdĺžniková gumička a obalená páskou. Prvý elastický pás je potrebné skrútiť s osmičkou a nasadiť ceruzky. Potom sa ďalší elastický pás skrúti na polovicu a položí na jednu ceruzku.

Tkanie náramku na ceruzkách

Teraz vložte háčik na vrch, vypáčte gumičku, stočenú o osmičku, a preneste ju do inej ceruzky. Potom dvakrát otočte elastický pás na jednu ceruzku, znova navlečte háčik zhora a vypáčte dva spodné elastické pásy a vytiahnite ich cez horné. Odhoďte gumičky do iného stĺpca. Opakujte navíjanie gumičiek na stĺpikoch jeden po druhom a prehoďte ich ako po predchádzajúce časy. Výsledkom je reťaz na bicykel. Náramok, ako vo všetkých predchádzajúcich prípadoch, je zavesený a odstránený z ceruziek – stoblikov.

Keď si pozriete podrobné video o tom, ako si vyrobiť gumové náramky vlastnými rukami, zistíte, že je to celkom jednoduché. Elastické náramky sú kreatívnym doplnkom a dobrým voľným časom pre deti i dospelých.