St. George stuhu vyrábame vlastnými rukami

ako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiek

Deň veľkého víťazstva sa blíži. A väčšina rodičov si kladie nasledujúcu otázku: Kde môžete získať svätojurskú stužku na prehliadku? Môžeme vám s istotou povedať – na túto symboliku nemusíte míňať peniaze, pretože ak máte k dispozícii trochu voľného času, stužku si môžete vyrobiť sami doma. V tomto článku budeme smútiť nad tým, ako môžete vyrobiť svätojurskú stuhu pomocou saténových stužiek..

Odkiaľ pochádza svätojurská stužka?

V tomto článku vám povieme, ako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiek. Najprv však ponúkneme niekoľko informácií. Každý si myslí, že svätojurská stužka je symbolom Veľkej vlasteneckej vojny. Áno, v miernom zmysle je všetko tak. Samotná páska sa však prvýkrát objavila za vlády Kataríny II. Bola to práve táto cisárovná, ktorá u nás predstavila tento znak cti na ocenenie armády, ktorá sa dokázala v odvahe a odvahe odlíšiť..

Stužka svätého Juraja Víťazného sa nosí prilepená na odeve. Jeho farba znamená oheň a dym. Páska navyše naznačuje ničivú silu vojny. V nižšie uvedenej časti vám dávame do pozornosti majstrovskú triedu výroby svätojurskej stuhy zo saténového materiálu a jej dizajnu do originálnych sviatočných brošní..

Majstrovská trieda číslo 1

Tu vám povieme, ako vytvoriť svätojurskú stuhu vlastnými rukami. Ponúkame pre vás zaujímavú majstrovskú triedu. V našej dnešnej majstrovskej triede vám povieme o procese výroby jednoduchej brošne zo saténových stužiek. Na jeho vytvorenie budete potrebovať nasledujúce nástroje a materiály:

 • zapaľovač.
 • nožnice.
 • pinzeta.
 • lepiaca pištoľ.
 • hotová stužka St.George alebo tri čierne

  tenké a dve oranžové saténové stužky po 3-5 mm. Ich dĺžka by mala byť 50 cm.

 • dekorácie podľa želania.

diy stuha s vlastnými rukami v štýle kanzashi

Priebeh: 

 1. Ak nemáte k dispozícii hotovú stuhu, môžete si St.George stuhu zostaviť sami.
 2. Aby ste to urobili, musíte striedavo lepiť okraje saténových stuh k sebe. V tejto práci budete musieť použiť lepiacu pištoľ: môže vydávať tenkú čiaru lepidla pozdĺž samého okraja saténu. Nechajte stuhu trochu zaschnúť 35-40 minút.
 3. Potom ho musíte žehliť žehličkou.
 4. Potom musíte odstrihnúť 30 cm hotovej pásky na malé kúsky po sedem centimetrov.
 5. Ďalej by ste mali rez ohnúť v pravom uhle a upnúť ho pinzetou. Tento postup zopakujte s ďalšou stuhou a potom ohnuté časti strany nakloňte k sebe..
 6. Táto manipulácia sa veľmi ľahko opakuje, ak sa na fotografiu pozriete pozorne. Potom musíte pásku znova ohnúť. V tomto prípade pomocou pinzety vezmite stužku mierne nad dolný okraj a spodnú časť dôkladne roztavte ohňom zo zapaľovača. Atlas držať spolu. V dôsledku toho získate polotovar na brošňu..
 7. Musíte urobiť päť medzier. Teraz by ste mali zobrať zvyšných dvadsať centimetrov pásky, odstrihnúť okraje podľa typu vlajky. Na to musíte pásku navinúť tradičným spôsobom a v strede ju prilepiť..
 8. Potom musíte na chrbát prišiť špendlík alebo brošňový zapínanie. Ďalej musíte prilepiť päť okvetných lístkov, ktoré ste získali skôr..
 9. Stred môže byť vyrobený z akejkoľvek dekorácie: kameň, korálka, gombík. Potom ho musíte prilepiť na stužku St.George..

diy stuha s vlastnými rukami v štýle kanzashivlastnoručne vyrobená stužka sv. Juraja z fotopásokstuha pre domácich majstrov majstrovskej triedy Georgaako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiekako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiekstuha pre domácich majstrov majstrovskej triedy Georgastuha pre domácich majstrov majstrovskej triedy Georgadiy stuha s vlastnými rukami v štýle kanzashidiy stuha s vlastnými rukami v štýle kanzashidiy stuha s vlastnými rukami v štýle kanzashi

Ako ste už pochopili, svätojurskú stužku si môže vyrobiť ktokoľvek. Na to stačí mať skvelú náladu a nejaký voľný čas..

Majstrovská trieda číslo 2

V tejto majstrovskej triede vám ukážeme, ako vyrobiť krásnu brošňu zo saténovej stuhy sv. Juraja. V tejto práci bude stred stuhy ozdobený krásnym oranžovým kvetom..

 • Ak chcete vyzerať elegantne a nie nudne, potom môžete ako hlavný prvok použiť čierny satén..
 • Na výrobu takej brošne budete potrebovať rovnaké materiály ako v predchádzajúcej majstrovskej triede..

ako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiek

Priebeh:

 1. Najprv musíte urobiť okrúhle okvetné lístky. Za týmto účelom rozrežte oranžový (alebo čierny) pásik na 8 kúskov po päť centimetrov. Na toto remeslo budete potrebovať prázdny štvorec. Z tohto dôvodu by ste mali zvoliť stuhu so šírkou rovnajúcou sa dĺžke – 5 cm.
 2. Potom musíte štvorec sklopiť diagonálne a ohnúť rohy nahor. Teraz zostáva brúsiť dve strany zapaľovačom.ako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiek
 3. Zostáva mierne opraviť obrobok, aby sa odstránili ostré rohy. Potom budú musieť byť odstránené. Vytvorte 8 okvetných lístkov a potom ich skombinujte do kvetu.diy stuha s vlastnými rukami v štýle kanzashi
 4. Môžete ho previazať čiernym jadrovým korálkom. Teraz musíte začať s prípravou slučky St.George. K nemu musí byť pripevnený kolík..stuha pre domácich majstrov majstrovskej triedy Georga
 5. Teraz zostáva prilepiť kvetinu do stredu. Kvôli sile môžete do jadra prišiť viacero stehov.

Ako inak vyrobiť svätojurskú stužku zo saténových stužiek

V úplne prvej majstrovskej triede sme hovorili o jednoduchšej verzii výroby svätojurskej stuhy vyrobenej z hotových saténových stužiek. Nasleduje ďalší zaujímavý príklad. Ak máte na sklade požadovanú farbu a potrebujete v krátkom čase vyrobiť svätojurskú stuhu, potom je táto majstrovská trieda pre vás.

Najprv si vezmite jednu saténovú stuhu. Jeho šírka by mala byť 3 cm. a dĺžka je 20 cm. najlepšie je, aby farba pásky bola oranžová. Ale môže fungovať aj biela alebo neutrálna béžová..

Teraz musíte vziať lepenku, vystrihnúť šablónu: šírka šablóny by mala byť sedem centimetrov a dĺžka by mala byť 24 cm..

V šablóne vytvorte rovnaké otvory. Ich šírka bude závisieť od vášho osobného uváženia..

Teraz musíte prevliecť pásku cez otvory a zaistiť. Na tenké sponky môžete použiť bežnú zošívačku.

Ďalej musíte otvorené plochy natrieť farbou z balóna. Farba by mala byť zvolená podľa pôvodnej farby rezu. Pre oranžovú stužku je hnedá v poriadku. Ak používate svetlú pásku, prelakujete ju dvakrát pomocou dvoch farieb..

Potom, čo je jedna strana úplne suchá, urobte to isté na druhej strane..

Všetko! Vaša stužka St.George je pripravená! Hotovú stuhu na brošňu môžete použiť 30-40 minút po výrobe. Vopred musíte pásku žehliť žehličkou cez bavlnenú tkaninu.

Ak si pozorne prečítate našu publikáciu, potom ste si všimli, že svätojurskú stužku s vlastnými rukami v štýle kanzashi je ľahké vyrobiť. V tomto článku sme uviedli iba 2 známe majstrovské kurzy na vytvorenie originálnej stuhorskej stuhy vyrobenej zo saténovej stuhy. Ale napriek tomu je predstavivosť ľudí neobmedzená a existuje veľa rôznych možností na tému symboliky svätého Juraja. Pozývame vás, aby ste sa vo videu nižšie zoznámili s fascinujúcou majstrovskou triedou..

ako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiek

Fotogaléria:

Nižšie sme v našej fotogalérii predstavili niekoľko originálnych možností na výrobu svätojurskej stužky. Skúste si to prečítať veľmi pozorne. Možno sa jedna z fotografií uvedených v galérii môže stať hlavným podnetom pre kreativitu v predvečer Dňa víťazstva. Naozaj dúfame, že naše majstrovské kurzy budú pre vás užitočné a vy budete vyrábať originálne a krásne stuhy a brošne pre celú rodinu. Do tejto práce môžete zapojiť aj svoje dieťa a len tak mimochodom mu vysvetliť, že nosenie stužky sv. Juraja v Deň víťazstva je čestné poslanie. Preto vyjadruje svoj veľký rešpekt veteránom Veľkej vlasteneckej vojny, ktorí bránili našu krajinu..

ako vyrobiť svätojurskú stuhu zo stužiekstuha pre domácich majstrov majstrovskej triedy Georgastuha pre domácich majstrov majstrovskej triedy Georgastuha pre domácich majstrov majstrovskej triedy Georgavlastnoručne vyrobená stužka sv. Juraja z fotopásokvlastnoručne vyrobená stužka sv. Juraja z fotopások

  Technika Kusudama pre začiatočníkov krok za krokom