Stroje na tkanie na gumičku

Kutilské stroje na tkanie náramkov z gumičiek

Deti z celého sveta s radosťou tkajú rôzne náramky, hračky a originálne figúrky z pásiem tkáčskeho stavu Rainbow. Na to, aby ste sa mohli venovať tomuto druhu vyšívania, potrebujete okrem samotných gumičiek aj háčik a špeciálny stroj. Vzor hotového výrobku závisí od typu stroja, takže v tomto článku sme sa rozhodli vám povedať, aké stroje sú na tkanie z gumičiek. Pokiaľ si vyberiete ten správny stroj, vaše deti môžu v zručnosti tkania bez problémov súťažiť s ostatnými..

Stroje na tkanie náramkov z gumičiek

  1. Prakový stroj. Tento stroj je ideálny pre začiatočníkov alebo malé deti, ktorým je ťažké zapamätať si rôzne gumičky. Prak môže pozostávať iba z dvoch stĺpikov alebo môže byť obojstranný (napríklad dva stĺpiky na jednej strane a štyri na druhej strane).

Prakový stroj

Ako tkať na praku? Ak ste pravák, ľavou rukou držte prak. Zúbkovaná strana by mala smerovať k vám. Pravou rukou položte na stĺpiky gumičky. V tomto prípade sa prvý elastický pás navlečie na osmičku a nasledujúce sa jednoducho natiahnu na dva stĺpce bez skrútenia. Potom začnite tkať. Uháčkujte najnižší z troch elastických pásov a vyberte ich zo stĺpika do stredu na oboch stranách. Potom nasaďte ďalšiu gumičku a opäť odstráňte dno.

Pozrite si užitočné video: Tkanie z gumičiek na praku

Pozrite si užitočné video: Tkanie z gumičiek na praku

Čo sa dá upliesť na prak? Tento mini tkáčsky stav uľahčuje tkanie náramku z rybieho chvosta alebo francúzskeho vrkoča. Dokáže urobiť krásny prsteň s kvetom vo farbe náramku.

Malý stroj pre deti - Monster Tail

  1. Malý stroj pre deti – Monster Tail. Vyzerá to ako profesionál, len je menší a nemá žiadne odnímateľné časti. Najčastejšie je takýto stroj zahrnutý v detských súpravách na tkanie náramkov pásov tkáčskeho stavu.

Ako tkať na chvoste monštra Rainbow Loom

Ako tkať chvost príšery na tkáčskom stave Rainbow Loom? Elastické pásy je potrebné navliecť na štyri stĺpiky naraz a potom by mal byť každý z nich omotaný touto gumičkou. Potom sa na štyri stĺpce navlečú ďalšie elastické pásy, ale už nie sú skrútené. Môžete použiť všetky stĺpce naraz.

Pozrite si užitočné video: Tkanie z gumičiek na stroji s chvostom monštier

Čo je možné tkať na stroji Monster Tail? Na takom stroji sa najčastejšie tkajú náramky z quardfish, môžete splietnuť čačky s motýľmi a ak použijete iba časť stroja, získate rybí chvost. Ak vynaložíte trochu viac úsilia, získate originálne puzdro na rúž alebo iné príslušenstvo..

Profesionálny stroj

  1. Profesionálny stroj. Vzhľadovo pripomína obdĺžnik a pozostáva z troch radov stĺpcov. Stroj sa plne používa pri tkaní zložitých výrobkov, napríklad viečka na pero, puzdra na tablet. Môžete použiť časť stroja a tiež odstrániť stredný rad, aby boli dve.

Bude zaujímavé čítať: náramok vyrobený z gumičiek na stroji

Tkanie z gumičiek na stroji video MK

Ako tkať na profesionálnom stave? Najprv sa rozhodnite pre typ výrobku. Na takom stroji nie je potrebné tkať iba náramky, môžete výrazne rozšíriť sortiment remesiel z pásových stavov Rainbow. Na stĺpikoch sú po obvode navlečené gumičky. Prvé elastické pásy sú skrútené na osmičke a ďalšie sú jednoducho stiahnuté zhora. Princíp tkania je rovnaký – spodná guma je háčkovaná cez stĺpik a odstránená.

Čo je možné tkať na profesionálnom tkáčskom stave? Náramok Dragon Scale bude vyzerať originálne, pretože na rozdiel od Fish Tail a French Braid je širší. Niektorým ihličkám sa podarilo ušiť šaty z gumičiek Rainbow Loom.

Ak plánujete zlepšiť svoje tkáčske umenie, kúpte si profesionálny tkáčsky stav. Hotové výrobky z gumičiek vyzerajú celkom originálne a ak robíte všetko správne vlastnými rukami, potom budú kryty a rôzne doplnky celkom odolné..