Technika Kusudama pre začiatočníkov krok za krokom

Podrobná majstrovská trieda: kusudami pre začiatočníkov. Foto

Kusudama je jedným z typov japonských origami, ktorých hlavným princípom je lepenie rovnakých modulov zložených zo štvorcového listu papiera. Japonci tradične vyrábali gule kusudama, v ktorých boli uložené sušené bylinky alebo kadidlo. Dnes papierové remeslá od kusudami používa sa ako dekorácia interiéru V tomto článku sa môžete naučiť, ako krok za krokom zvládnuť techniku ​​kusadami. Dokonca aj začiatočníci budú môcť prvýkrát robiť originálne remeslá vlastnými rukami.

Majstrovská trieda pre začiatočníkov: kvety kusudama

Na výrobu jednoduchého remesla technikou kusudama budete potrebovať farebný papier, lepidlo, nožnice. Najlepšie je použiť hotové štvorce farebného papiera, aby boli všetky moduly rovnaké. Šírka štvorca môže byť rôzna – 8 alebo 9 cm.

Najprv vezmite jeden štvorec papiera a sklopte ho diagonálne a potom ho znova zložte, aby ste vybrali druhú uhlopriečku..

Na výrobu jednoduchého remesla technikou kusudama budete potrebovať farebný papier, lepidlo, nožnice

Tiež musíte urobiť záhyby tak, že štvorec preložíte dvakrát na polovicu, ale najskôr obrobok otočte. Potom musíte časť zatlačiť pozdĺž čiar tak, aby to dopadlo ako na fotografii.

Potom sa časť zloží do štvorca a potom sa urobí záhyb tak, aby bol horný roh spojený so spodným.

Zložte rohy obrobku k stredovej čiare a potom každý roh ohnite do stredu. Znížte rohy nadol a zložte časť pozdĺž zvislej čiary.

Zložte rohy obrobku k stredovej čiare a potom každý roh ohnite do stredu. Znížte rohy nadol a zložte časť pozdĺž zvislej čiary.

Zložte rohy obrobku k stredovej čiare a potom každý roh ohnite do stredu. Znížte rohy nadol a zložte časť pozdĺž zvislej čiary.

Ohnite zostávajúci roh k strednej čiare a potom sa skryte pozdĺž čiar. Váš modul je takmer dokončený. Zostáva sklopiť horný a dolný roh do stredu a potom rozložiť veľké trojuholníkové rohy.

Ohnite zostávajúci roh do strednej čiary a potom sa skryte pozdĺž čiar. Váš modul je takmer kompletný. Zostáva sklopiť horný a dolný roh do stredu a potom rozložiť veľké trojuholníkové rohy.

Výsledkom je blank pre vaše remeslo pomocou techniky kusudama. Na výrobu jednej kvetiny budete potrebovať štyri rovnaké polotovary..

Výsledkom je blank pre vaše remeslo pomocou techniky kusudama. Na výrobu jedného kvetu budete potrebovať štyri rovnaké polotovary.

Ak prilepíte štyri polotovary k sebe, získate kvet. V dôsledku toho získate krásne chryzantémy, ktoré potom môžete vlepiť do gule kusudama. Na výrobu loptičky potrebujete 12 rovnakých farieb. Je lepšie ich vyrobiť z viacfarebného farebného papiera, aby dekoratívne remeslo vyzeralo originálne.

  Aké remeslá robiť do roku 2017 v roku kohúta

Ak prilepíte štyri polotovary k sebe, získate kvet. V dôsledku toho získate krásne chryzantémy, ktoré potom môžete vlepiť do gule kusudama. Na výrobu loptičky potrebujete 12 rovnakých farieb. Je lepšie ich vyrobiť z viacfarebného farebného papiera, aby dekoratívne remeslo vyzeralo originálne.Kusudama kvet

Lepenie kvetov do gule je najťažšou fázou techniky kusudama, pretože prácu musíte vykonávať opatrne a plocha lepeného povrchu je minimálna.

Lepenie kvetov do gule je najťažšou fázou techniky kusudama, pretože prácu musíte vykonávať opatrne a plocha lepeného povrchu je minimálna.Remeslá technikou kusudama

Prečítajte si tiež: Kusudama pre začiatočníkov: majstrovská trieda výroby kvetu

Hotové remeslo je možné použiť na ozdobu svadobnej siene alebo miesta na slávnostné udalosti. Kusadamské papierové remeslá sú celkom krásne a originálne. Potom, čo ste zvládli základy japonskej kusudamy, môžete začať dokončovať zložité časti.