Tkanie náramkov zo šnúrok

Tkanie náramkov zo šnúrok vlastnými rukami

Krásny doplnok – náramok vyrobený zo šnúrok s vlastnými rukami

Náramky sú krásnym doplnkom, zdobia zápästia žien aj mužov. Klenotníctva ponúkajú obrovský výber náramkov zo zlata, striebra, platiny zdobených drahými kameňmi. Existujú náramky z prírodných materiálov (jaspis, jantár, tyrkysová atď.). V poslednej dobe je dôležité nosiť ručne vyrábané náramky..

Sú vyrobené z korálikov alebo čipiek; ako dekoráciu možno použiť korálky, malé gombíky a ďalšie prvky, ktoré ľahko nájdete v špeciálnych obchodoch. Tieto doplnky sú vhodné pre rôzne štýly a typy oblečenia. Pri vytváraní náramku vlastnými rukami si môžete vybrať tie prvky a detaily, ktoré vyhovujú vášmu obrázku, doplniť ho a pridať trochu chuti.

DIY strieborný náramok

Na jeho výrobu potrebujeme šnúrky rôznych farieb. Pozastavme sa nad klasickou farebnou kombináciou (strieborná a čierna). Takýto náramok bude farebne ladiť s akýmkoľvek oblečením..

Na začiatok je potrebné kúpiť jednu čiernu čipku a 4 strieborné šnúrky strednej hrúbky (mali by byť tenšie – môžete použiť struny na gitaru). V tomto prípade je potrebné zvoliť správnu dĺžku čiernej šnúry, aby budúci náramok nestláčal a nekĺzal zo zápästia..

DIY strieborný náramok

Vypočítajte a nechajte priestor pre budúce spojovacie prvky. Šnúrky rozložte na rovný povrch. Čierna by mala byť v strede, strieborná na bokoch (2 na každej strane). Oplette štandardný vrkoč a použite iba strieborné šnúrky a zapleťte ich okolo čiernej.

Pozastavme sa nad klasickou farebnou kombináciou (strieborná a čierna). Takýto náramok bude farebne vyhovovať akémukoľvek oblečeniu.

Potom musia byť pod čiernou navinuté 2 strieborné šnúrky, pričom ich prekrížte a dobre utiahnite. To isté urobte so zvyšnými dvoma šnúrkami na opačnej strane. Keď sa tento proces skončí, prekrížte strieborné šnúrky cez čierne a utiahnite. Urobte to s každou čipkou. Na konci by ste mali mať okolo okrajov voľné konce strieborných šnúrok a čierna bude zapletená.

Teraz začneme vyrábať sponu pre náramok. Aby ste to urobili, musíte nájsť kúsok čiernej kože, vystrihnúť z neho malý štvorec, vziať tlačidlo o niečo menšie ako štandardnú veľkosť a pripevniť ho k okraju pokožky, stlačiť prstom. Šitím alebo nožnicami urobte do štvorca dva otvory a do každého navlečte 2 strieborné šnúrky. Potom ich zauzlite na čiernu čipku. Odrežte prebytok. Na prednú stranu pripevnite gombík čiernymi niťami.

Na druhom konci náramku urobte zo zvyšných strieborných šnúrok očko, ktoré by zodpovedalo veľkosti gombíka. Nerobte príliš veľké, aby sa náramok počas pohybu vašej ruky neotváral. Potom, čo sú všetky detaily opravené, nadbytočné, nepotrebné zvyšky sú odstránené, môžete si bezpečne obliecť módny doplnok a predviesť svoje nové oblečenie.

Prečítajte si tiež majstrovskú triedu: krásne náramky 

Technika tkania náramkov – krajkové ozdoby

Začínam vyrábať tento náramok, najskôr sa musíte rozhodnúť pre farbu šnúrok. Tí, ktorí už dlho vyrábajú ozdoby, vedia, že určité farby znamenajú iný stav mysle. Napríklad kombinácia červenej so žltou naznačuje, že človek má silné pocity lásky, ružová hovorí o romantike vo vzťahu, horiacej vášni. Vyberajte si preto farby, ktoré odrážajú váš aktuálny stav..

Potom sa musíte rozhodnúť o veľkosti náramku. Toto číslo vynásobte 4 a získajte dĺžku šnúrok, ktoré budete pri tkaní používať. V priemere je tento údaj zvyčajne 1 m. Viazajte všetky dostupné šnúrky pevným uzlom.

Technika tkania náramkov - krajkové ozdobyTechnika tkania náramkov – krajkové ozdoby

Pred začatím práce sa musíte rozhodnúť, aký široký náramok chcete mať. To určí, koľko šnúrok musíte použiť. Potom šnúrky zaistite kolíkom na povrchu, s ktorým sa vám bude pohodlne pracovať, aby sa šnúrky počas pracovného procesu nezamotávali. Môže to byť lakťová opierka pohovky alebo čelo postele..

Vezmite teda krajnú krajku na pravej strane a priviažte ju k zvyšku jednu po druhej. Mali by ste teda mať diagonálny pás uzlov. To isté pokračujte so zvyškom riadkov šnúrok. Keď je proces dokončený, zapleťte zvyšné konce..

Ak chcete diverzifikovať vzor, ​​môžete tkať šnúrky zdola nahor a do stredu a potom začať tkať zhora nadol, keď sa šnúrky stretnú, uviažte ich na uzol.

Náramok zo šnúry ozdobený korálkami

Každé dievča sníva, že doplnok vyzerá nielen krásne, módne, štýlovo, ale aj žensky. Môžete pridať nehu a hrubé šnúrky zriediť korálkami..

Za týmto účelom vezmite pár šnúrok a korálikov, ktoré zodpovedajú farbe. Šnúrky musia byť zarovnané a ustupujúce o malý priestor od koncov zapnuté do uzla. Aby ste uľahčili tkanie, pripevnite uzol špendlíkom k vankúšu alebo inému predmetu (zadná časť pohovky).

Náramok zo šnúry ozdobený korálkamiNáramok zo šnúry ozdobený korálkami

Oddeľte šnúrky, potiahnite ich a zabaľte hlavnú čipku a je lepšie to urobiť zľava doprava. Do získanej slučky navlečte čipku a posuňte uzol trochu hore. Druhý uzol urobte rovnakým spôsobom a snažte sa ho čo najviac priblížiť prvému. Teraz majú šnúrky „obrátené úlohy“. Pokračujte v vytváraní ľavého uzla, presne to isté iba v zrkadlovom obraze. Ďalej stačí striedať procesy tkania.

Po skončení práce je potrebné konce, ktoré zostanú, zviazať do uzla a odrezať nepotrebné zvyšky.

Náramok vyrobený z kožených šnúr

Na výrobu takého náramku budete potrebovať 5 kožených šnúr rôznych hrúbok. Môžete si vybrať ľubovoľnú sponu podľa vlastného uváženia (karabína, kožená kravata).

Zaviažte šnúrky a zauzlite ich. „Skryte“ koniec najtenšej čipky za všetky ostatné, aby bol náramok úhľadnejší.

Náramok vyrobený z kožených šnúrNáramok vyrobený z kožených šnúr

Začnite zapletať vrkoč (je možné použiť akýkoľvek druh vrkoča). Tkajte na potrebnú dĺžku. Potom konce spojte uzlom, odstrihnite zvyšné šnúrky, pripevnite sponou a náramok je pripravený.

Pozrite si zaujímavé video: Pánsky pletený kožený náramok

Tkanie náramkov je veľmi zaujímavá aktivita. Vytvorte si pre seba náramky, ktoré budú ladiť s vašim oblečením a doplnia imidž, alebo to bude skvelý darček pre domácich majstrov.